תוהו-ובוהו בפרלמנט? 142278
והנה משהו מעניין. ממסמכים שמצאו כתבי העיתון "דיילי טלגרף" במשרדי המודיעין העיראקי בבגדד עולה כי חבר פרלמנט בריטי מטעם הלייבור, ג'ורג' גלאווי, קיבל באופן קבוע מאות אלפי ליש"ט בשנה ממשטרו של סדאם חוסיין. אותו גאלווי הוביל במשך יותר מעשור את הביקורת על המדיניות של ארה"ב ובריטניה כלפי עיראק וערך קמפיינים נגד הטלת הסנקציות והמלחמה להפלת סדאם חוסיין.

והדיווח המקורי 142279
באתר ה"דיילי טלגרף". לפי הדיווח, המסמכים נמצאו בבניין משרד החוץ העיראקי.

והדיווח המקורי 142375
אבוי, כתבתי על זה במקום אחר. זה מה שקורה כשפותחים את הפה לפני שגומרים לעשות השלמות (לא הייתי פה כמה זמן, ועכשיו אני מפלסת את דרכי דרך מה שהצטבר פה בינתיים)..
יש עוד - 142929
ה"מוניטור" מספר על מסמכים שנמצאו בביתו של קוסאיחוסיין, גאלוויי קיבל 10 מליון דולר מהעיראקים בין השנים 1992- 2003.

פרקליטיו של גאלוויי כבר הודיעו שגם נגד ה"מוניטור" תוגש תביעה.
אופס... או: ה"קבל" תוקף שנית 153352
אמין בערך כמו הדיווחים על "נשק להשמדה המונית" בעירק, או כמו הדיווחים על קשר בין סדאם חוסיין לאל-קעידה, או כמו הדיווחים על קניית חומר רדיואקטיבי בניגריה בידי סוכנים עירקיים, או כמו...

אופס... או: ה"קבל" תוקף שנית 153377
אכן, טענות ה''מוניטור'' התגלו ככוזבות, אבל הטענות שפרסם ה''דיילי טלגרף'', על כך שגאלאוויי קיבל אחוזים מ''נפט תמורת מזון'', וביקש מהעיראקים עוד חוזים, טענות אלה בעינן עומדות.
בניגוד למסמכים של המוניטור, את המסמכים שעליהם התבסס הטלגרף מצא כתב שלהם, במרתפי משרד החוץ העיראקי, ולכן המקור במקרה זה ידוע ואמין. גאלאוויי איים על הטלגרף בתביעה משפטית, אך עד היום הם לא קיבלו שום מכתב מעורכי הדין שלו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים