אם אני הייתי גנראל מילס זינאוי 142596
שליט אתיופיה והיו באים אלי כמה יהודים או ישראלים ומציעים לי ''לקנות '' ממני את ארון הברית באקסום עבור סכום עצום כדי שיועבר לישראל ''מקומו המקורי '' מחשבתי הראשונה הייתה לזרוק אותם לכל הרוחות מהארמון ומאתיופיה .מחשבתי השניה הייתה להסכים , לקבל את הכסף ולתת להם את אח מעותקי הארון שנמצאים למליונים בכל כנסיה באתיופיה בתור ''ארון הברית המקורי האחד והיחיד'' .
וכך כולם היו יוצאים מרוצים , הם עם מה שהם חושבים כארון הברית ואני עם הכסף.
ספר מתח נוצרי 144034
הספר החדש A MAN CALLED BLASSED הוא רב מכר השייך לז'אנר "ספרות המתח האבנגלית ", ספרי המתח שנכתבים בידי נוצרים מאמינים ולרוב פרוטסטנטים אדוקים בארה"ב ומתארים את הגעת העולם לארמגדון מלחמת בני אור בבני חושך , השמדת כלל המין האנושי ( ובראש ובראשונה מדינת ישראל והיהודים ) חוץ מכמה אלפי מאמינים כמו הסופר וקוראיו . מיליונים בארה"ב קוראים את הספרים האלה בשקיקה והם רבי מכר אמיתיים.הם מבטאים בעדות נאמנה ביותר את הפנטסיות של אותם נוצרים אבנגליים אדוקים לגבי העתיד .
בסםר הנ"ל מסופר כיצד נאמני הר הבית שולחים סוכנת לאתיופיה כדי להביא את ארון הברית לישראל , היא נאבקת בדרך בסוכנים ערביים , ולבסוף רוב הגיבורים רואים את האור ומתנצרים .
הארון מוגדר בספר כ"התמצית של העם היהודי " .
אנשי המלך יאשיהו חוששני היו שורפים את הספר הזה במדורה שלהם ביחד עם כותביו ועם כל מאמיני ארון הברית כאן בארץ שמשתפים פעולה עם הנוצרים הקיצוניים האלה.
האם ארון הברית נגנב מאתיופיה לישראל ? 144686
ניסיתי לברר אם יש אמת בסיפור הזה על ידי יצירת קשר עם מחבר הספר שבו מצאתי את הסיפור , שיצא לאור לפני כמה חודשים. הוא הסתבר הסתמך בכך על ספר אחר .
פרטים נוספים לגבי הסיפור יש כאן :
אתיופיה :מהמלך שלמה ועד מילס זינאוי 487354
אתיופיה היא הארץ האפריקנית המקורבת אלינו ביותר מבחינה תרבותית,.
ולמרות זאת יש עליה רק מעט מאוד חומר בעברית. החוקר חגי ארליך יצא לתקן את המעוות בספר מקיף על ההיסטוריה של אתיופיה שהוא בה בעת גם סובייקטיבי עד להדהים בכך שהחוקר אינו נמנע להכניס את עצמו לתיאור האירועים והאישים.

ראו
אתיופיה משלמה המלך ועד מילס זינאוי והלאה

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים