עדכון 142891
בעקבות שבירת הזין הקולקטיבית של חברי המערכת מהיישות המכונה "מיכאל מ. שרון", והתחלת הפעלת אמצעי ענישה כלפיו (=מחיקת הודעות), נראה כי רעיון "עונש המוות" לתגובות עם דם על הידיים (בניגוד להגליה שכזכור הייתה מקובלת בעבר), התחיל למצוא חן בעיני האנשים עם המספרים, ולצבור תאוצה‏1.

לאחרונה הוסרו כ4(?) הודעות, כנראה פתיל אחד, מדיון 1437 . למרות מאמצים לא קטנים מצידי, בהם נטלו חלק אפילו כמה מתאיי האפורים, עדיין אין לי שמץ של מושג, במה עסקו אותן ההודעות.

כמו כן הוסר פתיל בו נטלתי אני חלק, אם כי עפ"י צורת החיתוך, נראה כי אני יכול לומר שהדבר לא היה באשמתי הישירה. ההפסד מאותו חיתוך הוא בכל מקרה קטן במיוחד (כמו שאומרים בכדורגל: לא התעליתי, אבל זה באשמת היריבה), אבל בשם זכות הציבור לדעת, מי שבכל זאת מעוניין, יכול לחזות בפתיל המוסר כאן:
הפתיל מחולק בין 2 הקישורים‏2 (ביניהם יש חפיפה מסוימת). לא קלאסי, אבל אני בטוח שהאינטיליגנציה של האייל הממוצע תספיק על מנת להתמצא.

לאור ההסרות הללו (אבל גם בלי קשר) מעניין לציין דווקא פתיל קצת צורם - שהמקור לו היא (לפחות לדעתי) הודעה קצת צורמת, של אחד, ד. קננגיסר - שכמובן עדיין נמצא ע"ג האתר: תגובה 142617

_________
1 אם כי קיימת אפשרות מסויימת שזוהי התרשמות סובייקטיבית בלבד, שכן לכל אורך שנות פעילותו של האתר הוסרו מידי פעם הודעות.
2 שמובאים כאן באדיבות ה"היסטורי" שלי, ואייל אלמוני כלשהו‏3.
3 אם המערכת מתנגדת להצבת קישורים אל מחוץ לאתר ובהם פתילים שהוסרו, עימה הסליחה‏4.
4 ואם לא אז: גם אתה יכול להעלות קבצים אל אתר "האייל החופשי" לפרטים: תגובה 141300 .
עדכון 142895
אכן, המערכת מתנגדת להצבת קישורים אל מחוץ לאתר ובהם פתילים שהוסרו. במקרים רבים פתילים מוסרים משיקולי משפטיים-למחצה‏1 (הסתה לאלימות, למשל). ההתנגדות נובעת מהרצון שלא להעמיד למבחן את השאלה, מה משמעותו של קישור שכזה, שהרי זוהי הצגה של תוכן שפורסם באתר, ואינו חוקי (או גובל באי-חוקיות) לדעת עורכי האתר. זאת, מבלי להתייחס כלל לשאלת זכויות היוצרים (על התכנים ו/או על העיצוב).

אבקשך להסיר את התוכן האמור מהאתר אליו קישרת, ולהמנע מכך בעתיד. תודה.

ובתשובה לתהיותך:

א. שתי ההסרות מדיון 1437 הן בעקבות תגובה 142298, מאת העורך הראשי; והסרה אחת היא של הסתה בוטה לאלימות.

ב. קצב ההסרות בתקופה האחרונה אינו גבוה מקצב ההסרות לכל אורך חיי האתר‏2, למעט העובדה שבכמה מקרים הוסרו הודעות שנשתרכו אחריהן דיונים ארוכים. כלומר, מספר ההודעות המוסרות באופן ישיר לא השתנה; מספר ההודעות המוסרות באופן עקיף גדל. אני מניח שאחת הסיבות היא הקצב המהיר בו מתרחשים דיונים - עד שאחד העורכים רואה את ההודעה, עשוי להתפתח סביבה דיון שלם. בנוסף, קורה שאנו עורכים ביננו לבין עצמנו דיונים לגבי הסרת תגובה זו או אחרת. למשל, לפני שעה קלה הסרתי מדיון 1433 פתיל ובו מעל 30 תגובות, משום ש(כפי שהעיר, ובצדק, אחד המשתתפים בדיון) התגובה הראשונה בפתיל כללה, על-פי עדותו של כותבה, הפרה של צו איסור פרסום, או לחלופין הוצאת דיבה/לשון הרע. גם אני עצמי השתתפתי בפתיל, במספר רב של תגובות - משום שבכסילותי, לא שמתי לב לבעיה החוקית האמורה.

אם מישהו מעוניין לדון כאן בהסרה האמורה, נא לעשות זאת בזהירות המתבקשת, משום שכל תגובה שתחזור על הפרת הצו (או לחלופין לשון הרע) תוסר, ברגע שיפגוש בה חבר מערכת.

אנו מנסים, בשורה התחתונה, להתייחס לאתר כאל כלי תקשורת רציני, ובאופן כללי מקבלים על עצמנו (מרצון) את המגבלות החוקיות הנוגעות לעיתונים המופיעים בדפוס. אנא, עזרו לנו לשמור על קו זה.

-----
1 "למחצה", או שמא "לכאורה", משום שאין בקרב מערכת האייל בעלי השכלה משפטית.
2 באופן יחסי לקצב פרסום ההודעות, כמובן.
עדכון 142901
1 ומה עלה בגורלו של היועץ מתגובה 12496? (אם השאלה לא במקום, נא להתעלם).
עדכון 142905
שים לב לתאריך של אותה תגובה. לשי כהן, שהיה בזמנו אחד מבעלי האייל, היה מי שיספק יעוץ משפטי. המצב השתנה מאז.
עדכון 142939
טוב שבינתיים מספיק אנשים יודעים שבנה של ליאורה לנדאו, שורפת החייזרים והתמונות במועצת ישראקן (שם בדוי), נחשד בהחזקת גלאס (זכוכית אסורה להחזקה).
ליאורה לנדאו היא ביתה של הזורקת דיסקוס שמחית לנדאו וידועה בעצמה כספורטאית באמנות של אינטראקציה בין כף היד לבין לחי החמור. כמו כן ביחד עם מורים ושליחים, העלתה בזמנו קליפ לשיר הידוע: "I'll meet you at midnight".
עדכון 143725
ובטיוטת דו"ח ביניים של ועדה בין משרדית, שעסקה בין היתר גם באחריותם של אתרי חדשות או מגזינים מקוונים לתוכן הודעותיהם של המגיבים, עדיין אין המלצה ברורה בעניין, לכאן או לכאן.

עדכון 143758
אני לא משפטן, אבל: הבעיה, על-פי פסק-דין בורוכוב, היא בהגדרת "אמצעי תקשורת" בחוק. אישית, אני חושב שזוהי צרות אופקים מצידו של השופט, ובכל מקרה שינוי החוק כך שאתרי אינטרנט יכללו גם הם הוא רק עניין של זמן. ובינתיים, כאמור, אנו מקבלים על עצמנו מבחירה את המגבלות החוקיות הנוגעות לעיתונים המופיעים בדפוס.
עדכון 143762
בעניין המגבלות: שר הפנים יוזם חוק עיתונות חדש, שיחליף את הפקודה המנדטורית. (מתוך המהדורה המודפסת של "הארץ")
Sorry, the page you requested was not found. 142938
זה מה שאני קיבלתי דרך הקישור שלך אל ''אתר האייל האלמוני''.
התגובות הוסרו 142954
לבקשתו של טל.

אני מניח שמי שבכל זאת מאוד חשוב לו לראות את הפתיל המוסר (שוב, העניין הציבורי בו הוא ככה''נ זניח) יכול לפנות אלי במייל.
התגובות הוסרו 142960
תודה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים