ארון הברית הנתגלה בג'ורג'יה !!! 142922
כן כן החפץ הקדוש מכל התגלה בבביתה של אישה פשוטה ומאמינה שמצאה אצלה שולחן מיוחד והיזמינה כומר שיסביר לה מה החפץ הזה והלה חשף את העובדה המרעישה שבביתה של האישה נמצא ארון הברית ולא אחר.
ראו :
ארון הברית התגלה בג'ורג'יה !!! 142928
בהנחה שאין המדובר כאן במתיחה של עיתונאי משועמם ( מה שאפשרי בהחלט לאור האלמנטיםה הזויים השונים של הסיפור ) אני מפרש את הידיעה כך:
אישה משוגעת טוענת שהיא קנתה בשוק את ארון הברית כולל עם אחד הלוחות של הדברות ( הלוח השני נגנב מן הסתם בידי ילד כושי ) .
פרנסי העיירה הנידחת שבה היא גרה הם לא מטומטמים יותר מכל אחד אחר , והם מיד הבינו את הפוטנציאל שיש בתגלית.
הם שמעו מן הסתם על העיירה רווזוול בניו מקסיקו שהפכה למוקד פרסום עולמי לאחר במקום התרסקה כביכול "ספינה חייזרית " ועל העיירה באיווה שהפכה למוקד פרסום לאחר שטענה שבעתיד בעוד 300 שנה קפטין ג'מס קירק מ"מסע בין כוכבים" יוולד בה. יכול להיות גם שהיגיעה איליהם השמועה על העסקים הטובים שעושות עיירות שונות בארץ הקודש שלידם מתגלים קברים של קדושים שונים מידי יום ביומו.
אז אם התגלה אצלך ארון הברית אפילו אם הוא נראה כשולחן רגיל אתה מנצל אותו בשביל העסקים,במיוחד כשאנשי אותו איזור נידח ב"חגורת התנ"ך" של ארה"ב אינם סובלים מעודף מקומות עבודה.
ומן הראוי להזכיר שבימי הביניים זה היה דבר סטנדרטי עבור כל מקום נידח ברחבי אירופה למצוא ולהציג אצלו שריד של קדוש כלשהו ( ראשיו הכרותים של יוחנן המטביל , הערלה של איבר המין של ישו וכו' וכו') . נראה שאנחנו חוזרים לימי הבניים גם בעניין הזה.
ארון הברית התגלה בג'ורג'יה !!! 142932
ואסור לשכוח את הקברים המוסלמים בשטחים הכבושים שמטורפים משיחיים טוענים שהם קברי דמויות מהתנ''ך. (לא לחינם אמרה שולמית אלוני בזמנו שקבר יוסף הוא אולי קבר השייח יוסוף ושיום אחד עוד ''ימצאו'' את קבר רחב הזונה.)
ארון הברית התגלה בג'ורג'יה !!! 143061
פולחן הקברים בתחומי ישראל חריף בהרבה מזה שמתקיים ביו''ש, ואפשר להזכיר את ''קבר דן'' באשתאול, ''קבר ראובן'' בחולות פלמחים, ''קבר בנימין'' בכפר סבא, ''קבר שמעון'' ליד אייל, ומאות ''קברי צדיקים'' באזור צפת ומירון. אם תבדוק, תגלה שיש הרבה יותר ''קברי קדושים'' בתחומי ישראל ממה שיש בתחומי יהודה ושומרון.
ארון הברית התגלה בג'ורג'יה !!! 143149
אבל לפחות בכל המקומות שהזכרת זה לא נעשה על מנת לשלול את זכויותיהם של תושבי המקום.
ארון הברית התגלה בג'ורג'יה !!! 143154
אולי כדאי שתספר לנו אלו קברים הומצאו "על מנת לשלול את זכויותיהם של תושבי המקום".
הנה קישור להיסטוריה הארוכה של קבר יוסף:
מי הם "תושבי המקום" שאת זכויותיהם ביקשו לשלול אלו אשר זיהו את הקבר כ"קבר יוסף"?

האם תסכים לוותר על פירוט בנוגע לקבר רחל ולמערת המכפלה, או שמא אתה מבקש הוכחה שגם מקומות אלו נקראו בשמותיהם עוד לפני מלחמת ששת הימים?
ארון הברית התגלה בג'ורג'יה !!! 144140
ומה לעשות, אבל הארכאולוגים בימינו אומרים שקבר ''יוסף'' הוא קבר מוסלמי השייך לתקופה המוסלמית וכך גם קבר ''רחל''.

ומה לעשות, אבל רק אחרי מלחמת ששת הימים התעקשה קבוצה פוליטית מסוימת לנכס קברים אלה כחלק מגזילת אדמות העם השכן ושלילת זכותו להגדרה עצמית.

דבר זה, למרות שנעשה בשם ה''ציונות'' (ואבוי לציונות אם היא כזו, ואז אכן יאה לה התואר ''גזענות''), הפוך ממהותה האמיתית של הציונות שמעולם לא שאפה להתרפק על קברים (גם אם הם אמיתיים) וחתרה עם הפנים לעתיד ולא לעבר (אלא בצורה של מחקר ארכאולוגי שנעשה מטעמים מדעים ועניניים ולא פוליטים ולאומנים).
ארון הברית התגלה בג'ורג'יה !!! 144225
יש לי ספר תמונות של ירושלים וסביבותיה מתקופת טרום המדינה, ומופיע בו, בין השאר, צילום של קבר רחל משנות ה30 (טרם הקמת מחנה הפליטים אל עאיידה שכיום מקיף אותו) ונאמר שם שכבר אז יהודים היו מתפללים שם.
אבל אל תיתן לעובדות לבלבל אותך.
ארון הברית התגלה בג'ורג'יה !!! 144282
מטיבה של דת שהיא מתרפקת על קברי קדושים (אלמנט פאגני ביסודו) ומטיבה של תנועה לאומית מודרנית שהיא לא מתענינת בהבלים כאלה, גישתה רציונלית ופניה לעתיד.

רק לאחר ששת הימים, כאשר הגישה הדתית-משיחית השתלטה על הפוליטיקה הישראלית נוצר יצור הכלאיים של הציונות המשיחית הרואה בארץ ישראל יעד מטאפיזי ולא ישות גיאוגרפית ריאלית שניתן להתפשר עליה במקרה הצורך.

אבל אל תיתן לראייתך הפשטנית לבלבל אותך.
ארון הברית התגלה בג'ורג'יה !!! 144290
נדמה לי שמפת ארץ ישראל השלמה והשיר ''שתי גדות יש לירדן'' (''זו שלנו זו של חוסיין'') קדם למלחמת ששת הימים, אבל שוב, לעזאזל העובדות.
ארון הברית התגלה בג'ורג'יה !!! 144292
השקפה פוליטית של א''י השלמה אינה צריכה בהכרח לנבוע מהשקפה דתית - ז'בוטינסקי היה ליברל אנטי-דתי, אחדות העבודה באה מרקע סוציליסטי ששלל את הדת וכמוה השומר הצעיר שתמך במדיניות זו מטעמים של מדינה דו-לאומית.

רק לאחר ששת הימים (ובעיקר לאחר מלחמת יום הכיפורים) כאשר גוש אמונים נטל לידיו את ראשות המאבק על שלמות הארץ, התערבבה הדת בפוליטיקה ומנעה גישה פראגמטית יותר למשך שנים רבות.
ארון הברית התגלה בג'ורג'יה !!! 144296
שוב, לדעתי ערבוב הדת בפוליטיקה וגישות משיחיות ביחס לשלמות הארץ היו קיימות לפני קום המדינה. דוקא ההתישבות הראשונה בשטחים שנתפסו במלחמת ששת הימים לא היתה של אנשים דתיים, משיחיים או פנאטיים במיוחד, אלא של תנועת העבודה.
שלטון מפא"י/אחה"ע/המערך התאפיין בפרגמאטיות (שיטת הפשרה המפא"יניקית) גם לאחר מלחמת ששת הימים וגם במדיניות ההתנחלות - להתיישב איפה שנוח (תכנית אלון, הגולן, סיני)ולהתפשר עם גוש אמונים איפה שהם מתעקשים. (סבסטיה, חברון)
הגישה הפרגמאטית באה לקיצה עם קיצו של שלטון מפא"י.
ארון הברית התגלה בג'ורג'יה !!! 144317
הן "קבר יוסף" והן "קבר רחל" הם מקומות יהודיים ידועים מזה מאות שנים.
להיסטוריה של "קבר יוסף" נתתי קישור למעלה.
הנה קישור למאמרים הדנים בשאלת מקום קבורת רחל; כדאי לשים לב שאין שום פקפוק באשר להיות ציון הקבר הנוכחי מקום תפילה יהודי ותיק, הנזכר בדברי הרמב"ן וכן שנים רבות לפניו.
ארון הברית התגלה בג'ורג'יה !!! 144337
כמובן שאין ספק לגבי הקברים כמקומות תפילה יהודים ותיקים, להבדיל מקברים בגליל כמו קברי ''זכריה'' ו''חבקוק'' ובדומה לויה דולורוזה בירושלים כמקום קדוש לנוצרים מימים ימימה.

הספק הוא לגבי היותם של מקומות אלה אתרים אותנטים מימי התנ''ך או קברי דמויות ספרותיות שאמיתותן מוטלת בספק.
ארון הברית התגלה בג'ורג'יה !!! 144343
אל תנסה להתחמק על ידי שינוי הנושא. לא דנו בהיות המקומות אותנטים-מימי-התנ''ך-או-לא, אלא בטענתך שזיהויים נעשה ''על מנת לשלול את זכויותיהם של תושבי המקום''.
ארון הברית התגלה בג'ורג'יה !!! 144851
אני לא מתחמק ולא משנה את הנושא. שני הענינים עלו בדיון ושניהם חמורים. גם אם הקברים היו אותם קברים המוזכרים בתנ''ך, אין הצדקה לגזילת המקום כאשר המצב הדמוגרפי אינו מאפשר זאת.
ארון הברית התגלה בג'ורג'יה !!! 144882
אתה ממשיך בתטל"אותיך.
לשאלת היות הקברים אלו המוזכרים בתנ"ך אין שום משמעות פוליטית. מבחינה פוליטית, מה שחשוב הוא המקום שתופסים הקברים בתודעה הדתית.

טענת כך:
"ואסור לשכוח את הקברים המוסלמים בשטחים הכבושים שמטורפים משיחיים טוענים שהם קברי דמויות מהתנ"ך. (לא לחינם אמרה שולמית אלוני בזמנו שקבר יוסף הוא אולי קבר השייח יוסוף ושיום אחד עוד "ימצאו" את קבר רחב הזונה.)"

ואחר כך הוספת [בנוגע לקברים אשר בתוך הקו הירוק]:
"אבל לפחות בכל המקומות שהזכרת זה לא נעשה על מנת לשלול את זכויותיהם של תושבי המקום".

כלומר, טענת שזיהוי הקברים ביהודה ושומרון היה "על מנת לשלול את זכויותיהם של תושבי המקום".

ועוד טענת לגבי קבר יוסף וקבר רחל:
"ומה לעשות, אבל *רק אחרי מלחמת ששת הימים* התעקשה קבוצה פוליטית מסוימת לנכס קברים אלה כחלק מגזילת אדמות העם השכן ושלילת זכותו להגדרה עצמית" (ההגדשות שלי, ה.ה.).

easy העיר לך שכבר בשנות השלושים כונה הקבר "קבר רחל", ואני נתתי לך קישורים המעידים שקברים אלו "נוכסו" כבר לפני מאות שנים, ולא "רק אחרי מלחמת ששת הימים".

התעלמת מהטענות, כהרגלך.
ארון הברית התגלה בג'ורג'יה !!! 144883
לא טענתי שזיהוי הקברים בשטחים הכבושים היה על מנת לשלול את זכויותיהם של תושבי המקום אלא ההשתלטות עליהם וההתישבות במקומות אלה, למרות שהינם נמצאים בלב שטח פלסטיני מחוץ לתחומה של מדינת ישראל ולמרות שהאותנטיות שלהם מוטלת בספק.
ארון הברית התגלה בג'ורג'יה !!! 144898
טענת שהפולחן החל ''רק לאחר מלחמת ששת הימים''.
תמשיך להתעלם...
ארון הברית התגלה בג'ורג'יה !!! 144900
התכוונתי לפולחן הניאו-פאגני הרעשני והשתלטני המתרחש מאז להבדיל מהתפילות השקטות שנעשו לפני כן.
תמשיך לא להבין את דבריי ולהכפיש...
ארון הברית התגלה בג'ורג'יה !!! 144932
''התכוונת'', ממש.
נדמה לי שהציטוטים מלמעלה מספיקים כדי שהקורא הישר ישפוט, אבל בנקודה זו בכוונתי לפרוש מהדיון, ולכן לא אענה ל''מילה האחרונה'' שלך, שתבוא בקרוב.
ארון הברית התגלה בג'ורג'יה !!! 144918
הדברים שכתבת הזכירו לי שלפני למעלה משנתיים פרסם דוד לנדאו מאמר בנושא זה.
כמה נקודות מתוכו:
א. אין ראיות הסטוריות וארכיאולוגיות שהנביא מוחמד ביקר בירושלים, גם לא הוכח מדעית שישוע קבור בכנסיית הקבר.
שאלות כאלה אולי לגיטימיות בשיח אקדמי, אך אין להן מקום בשיח מדיני בין בני דתות שונות. העלאתן רק עלולה להזיק.
ב. קדושת "מקום קדוש" אינה טמונה בכך שמשהו קרה שם אלא בכך שמיליוני אנשים מאמינים שכך היה. אמונה עתיקה יש לכבד.
ג. התנועה הציונית ידעה לנצל היטב אמונות אלו כאשר תבעה הקמת בית לאומי דווקא כאן.
ד. יהודים תמימים בקשו להשקיף על קבר יוסף (יוסוף בפי הציניקנים) בשכם מאות שנים לפני הטיול המטופש ולא תמים של הרב הרלינג ז"ל. האם טפשותו גוזרת כליה על המסורת העתיקה?
ה. את הקדושה של קבר רחל יוצרים נחלי הדמעות שנשפכו שם לאורך הדורות. קדושה אינהרנטית, ע"פ ההלכה, קיימת רק בהר הבית שם אין לדרוך.
ו. ויתורים מדיניים על מקומות קדושים וזכות דתית לתפילה בהם לא יקרבו את השלום. לדתות זיכרון ארוך מזיכרונם של בני אדם.
ארון הברית התגלה בג'ורג'יה !!! 144720
קבר רחל מוזכר אגב בספר שמואל במקום אחר לגמרי, קרוב כנראה לרמאללה של היום. אני לא זוכר בדיוק את הפסוק, אך נדמה לי שזה קשור בחיפוש שאול אחר האתונות.
הגיוני יותר שזה יימצא שם, בנחלת אפרים או בנימין, השבטים המיוחסים תנ"כית לרחל אמנו, מאשר בבית לחם שבנחלת יהודה, המיוחסת ללאה.
בזמן שלטון בית דוד, אולי לאחר "הפילוג", הוא שכנראה העביר את "קבר רחל" למקום שבו עפ"י המסורת כעת הוא נמצא, במטרה לנכס לעצמו כמה שיותר מ"היסטוריית האב" של השבטים (ברוח מגמה זו נערכו כל סיפורי המקרא שלפני עליית בית דוד) או להחליש את השפעתן של ערי הצפון אצל העם/ למנוע פולחן ונהירה למקומות שבממלכת הצפון, כמו בית אל וגם קבר רחל המקורי.
גם הפסוק בבראשית שמתאר את מותה של רחל בדרך אפרתה, לא מחייב שהדבר היה סמוך לאפרתה, ובעצם הוא יכול להיות בכל נקודה שהיא על הדרך התנ"כית בין בית אל (רמאללה) לבית לחם.
רחוב דאונינג סטריט 144723
אפרתה = לאפרת
לאפרתה = ללאפרת

(וסליחה על הקטנוניות)
רחוב המלך קינג ג'ורג' 144748
(סולח)
רחוב דאונינג סטריט 144770
בית לחם כונתה גם "אפרת" וגם "אפרתה". לדוגמה, במגילת רות: "ועשה חיל באפרתה וקרא שם בבית לחם".
ידע אישי 145916
שרתתי במהלך תחילת האינתיפאדה הראשונה חורף 1988 בשכם.
בקבר יוסף היה אז רק שלט חלוד של משרד הדתות שמצין שזהו קבר יוסף הצדיק או משהו בסגנון.שום ישיבה או עליה לרגל או פסטיבלים.
לא ממש זכור לי שאף אבטחו את הקבר באופן סדיר.
ידע אישי 146650
יש לך במקרה תמונה?
ארון הברית התגלה בג'ורג'יה !!! 143155
מילא זה, ישנה קבוצה משיחית שמשליכה את הפוליטיקה שלה בכל דיון לא קשור על מנת לשלול את זכויותיהם של המתדיינים.
לא מתיחה, אבל גם לא אמיתי: 142966
Landover Baptist זה אתר, המהווה פארודיה על אתרי דת נוצריים, ולכן סביר להניח שסיפור זה מפוברק.
ארון הברית הנתגלה בג'ורג'יה !!! 142942
גם השטן התגלה שם (בשיר: The devil went down to Georgia של להקת "צ'רלי דניאלס", 1979). אז אם הוא לא בלם את השטן, אז יש לחשוד בו...
ארון הברית נמצא ביוטה !!!! 143036
כן כן אנשי הכנסיה המורמונית שמרכזה הוא ביוטה , טוענים שארון הברית נלקח בידי אחת מהדמויות המרכזיות של אמונתם להי ,מאות שנים לפני הספירה ליבשת אמריקה והוא נמצא כעת ביוטה לא רחוק ממרכז הכנסיה בסולט לייק סיטי .
ראו :
ארון הברית נמצא באירלנד !!!! 143183
כן כן, ארון הברית נמצא מכל המקומות דווקא בארץ האלים הקלטיים . האירים כמסתבר הם צאצאי עשרת השבטים האבודים , והנביא ירמיהו הגיע לשם ( ולא למצרים כפי שחשבו כולם ) לאחר חורבן בית ראשון , עם ארון הברית ועם נסיכה מיהודה שהפכה לאם האומה האירית . הארון נמצא כעת באירלנד לא כל כך רחוק מהאבן של סקון שהיא כידוע האבן שעליה הניח יעקב את ראשו בבית אל כשראה את חלום המלאכים העולים ויורדים על סולם . האבן ההיא שהייתה אבן ההכתרה של מלכי סקוטלנד , משמשת כיום לאותה מטרה למלכי אנגליה , האם ישתמשו למטרה דומה גם לארון כשיחשף שם?
ראו :
ועל החיפושים אחרי ארון הברית באירלנד:
ארון הברית נמצא באירלנד !!!! 143192
אם גופותיהם של מרדכי ואסתר נדדו משושן אשר בפרס עד לקבריהם אשר בגליל העליון, מה הבעיה לארון הקודש, שהוא חפץ בעל תכונות על טבעיות, לנדוד ליוטה או לאירלנד?
ארון הברית נמצא באירלנד !!!! 143193
ובמחשבה שניה. אחת התאוריות אומרת שארון הברית היה מעין קבל או מצבר ענק, טעון במטען חשמלי אשר גרם לנוגעים בו להתחשמל למוות. אולי מדובר בכלל באלקטרון פלאי הנמצא בסופרפוזיציה בין יוטה לאירלנד?
ארון הברית נמצא באירלנד !!!! 143227
ואיך אתיופיה משתלבת בזה? אתה צריך למצוא הסבר איך הארון נמצא בו זמנית גם באתיופיה , גם ביוטה , גם באירלנד , וגם בהר הבית בארץ ישראל וגם בהר נבו בירדן.
יקומים מקבילים 143255
בכל פעם שהארון נעלם - היקום התפצל.
ולאיילים, כידוע, יש יכולת ניוד בין יקומים (ראה למשל האיילים של סנטה קלאוס :-)
עכשיו רק נשאר להוכיח שכל תאורטיקני הארון הם איילים...
לא, לא 143258
כאן מדובר על התופעה המשלימה: דווקא היקום נשאר שלם והארון הוא שמתפצל. קרה לי אותו דבר בבית, ומאז אני לא קונה מוצרים שעשויים מסיבית.
ארון הברית נמצא באירלנד !!!! 144685
ועכשיו גם הסרט :

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים