של מי הצבא הזה לעזאזל? 143245
בזמן שירות החובה שלי שרתתי פרק זמן מסויים בסוללת פטריוט. במהלך שירותי נחשפתי לפחות פעם אחת באופן ישיר לשידור המכ"ם, שלא באשמתי (הפעילו את המכ"ם בזמן שהייתי בשטח השידור שלו. לצערי לא הייתי מספיק אסרטיבי בזמנו כדי להתלונן ולעשות מספיק רעש). סביר להניח שאני לא היחיד (בעצם בטוח, היו איתי עוד שני אנשים באותו מקום) למרות שכולנו השתדלנו לשמור על כללי הבטיחות. עם זאת, מערך הנ"מ, ככל הידוע לי, אינו מנהל מעקב תקופתי אחרי בריאותם של אנשי הוק פטריוט וחץ שייתכן ונחשפו במהלך שירותם לשידורי מכ"ם. למיטב ידיעתי גם אין מעקב אחרי מצבם הבריאותי של אנשי חיל קשר שיכולים להיות חשופים לשידור בעוצמה גבוהה, ומי יודע אילו תפקידים נוספים שקשורים לא רק בקרינת שידור אלא גם בטיפול בחומרים מסוכנים וכו'. האם אנחנו עלולים להיות נשואי הבדיקה של ועדת החקירה הבאה?
של מי הצבא הזה לעזאזל? 143295
"בזמן השירות הצבאי נחשפתי לשידור ישיר של מכ"ם פטריוט"

כיום אני כותב באייל.

"האם עלול להיות נשוא הבדיקה של ועדת החקירה הבאה?"
של נהלים, בין היתר 143334
כמה זה "שרתתי פרק זמן מסוים"? נזק מקא"מ הוא מצטבר. אם סופחת לשם (הוצבת באופן זמני) אז בטח שאין עלייך מעקב של צה"ל. אבל אם שרתת *ממש* הרי שתקנות הצבא מחייבות שתעבור לפחות פעם בשנה בדיקות שמיעה וראייה.
השמיעה זה כי סוללת נ"מ היא מקום רועש.
והראייה זה כי הקרנית (או הקשתית או משהו) היא רקמה רגישה והראשונה להראות סימני נזק.
(ואת כל הנ"ל אני אומר כמי שעבר בדיקות כאלו בתוקף שירותו בסוללת הוק).
אני מניח ומקווה שבחי"ק יש הנחיות דומות לאלו של כהנ"מ.
של נהלים, בין היתר 143335
המ.. בסוללה שרתתי במשך כארבעה חודשים, עד קורס מכי"ם. עכשיו כשאני חושב על זה, אני נזכר שאנשים אחרים יצאו לבדיקת קרנית. מעניין, יש בקהל אנשים נוספים ששרתו במערך הטק"א של הנ"מ? אם כן, האם מתנהל איזשהו מעקב אחר מצבכם הבריאותי על ידי צה"ל, למשל על ידי בדיקת קרניות תקופתית? השאלה מופנית גם לאנשי חיל קשר וכל מי שנחשף במהלך שירותו לקרינה אלקטרומגנטית. האם הרופאים בקהל יכולים לשפוך קצת אור על מה שידוע על השפעת קרינה אלקטרומגנטית לאורך זמן?
הו''ק איכותי משופר 143392
לפי מיטב זכרוני משירותי הצבאי, בדיקות השמיעה + ראייה מתבצעות עם קבלתך למערך הנ"מ וכן פעם בשנה לבדיקת שינויים.

דרך אגב, בעזרת מקל ניתן להציג תרנגולת קשורה בסמוך לאנטנת הו"ק. פעולה זו גורמת לבישול אינטנסיבי של התרנגולת. האם אתה בטוח שנחשפת לשידור ישיר? הרגשת חום? לפי כל הידוע לי היית אמור להתבשל.
הו''ק איכותי משופר 143400
נחשפתי לשידור ישיר במהלך פריסה של קק"צ פטריוט ביולי 93'. הצוערים מאד רצו להכריז על מבצעיות בזמן שהוקצב להם, אז הם העלו את המכ"ם לשידור ולא וידאו שאין אף אחד בגזרת השידור של המכ"ם. מכ"ם הפטריוט פועל בשיטת phased array ולא מסתובב 360 מעלות, כך שהאלומה הצרה שלו אמורה הייתה לכסות אותנו פעם בכמה שניות. בהתחשב בזה שרצנו עם הגלגלת של הסיבים האופטיים מהמשגרים קצת קשה לי לקבוע אם חשתי חום.
לא יקרה לך כלום 143798
התדר של מכ"מ זה איננו מיינן ,ועל כן מלבד קצת חום שאולי לא הרגשת אין לזה שום השלכות בריאותיות.
צריך אנרגיה מינימלית לגל אלמ"ג כדי להוציא אלקטרון ולגרום (אולי) לתופעות גנטיות ,וזה קורה בתדרים מעל 12 גיגה.

אתה יכול לישון בשקט.
לא יקרה לך כלום 143803
למה אתה חושב שרק תופעות גנטיות הם מזיקות? האם לא יתכן ששדה אלקטרו מגנטי בתדר גבוה ישבש כל מיני ראקציות כימיות בגוף? נניח ש (סתאאם) שהחלבון שגורם לפרה משוגעת מתהפך יותר מהר בהשפעת תדירות מסוימת של מיקרוגל‏1?

1 אלדר וגם לא ביוכימאי אבל נדמה לי שפרה משוגעת נגרמת כאשר רסיס של חלבון (פריאון?) מתחיל תגובת שרשרת של שינויי מבנה בחלבונים מסויימים במוח. אשמח אם מומחה גדול ממני יתקן\\ירחיב.
לא יקרה לך כלום 143841
תראה הכל יכול להיות ,אבל דברים כאלה דורשים הוכחה,ומי שיוכיח קשר יעשה הרבה מיליונים ובכל זאת שום מחקר רציני לא תומך בזה.
יש כל מיני אנשים בעולם שגם לא מפעילים מכונת גילוח חשמלית כי טוענים שהקרינה של השדה המגנטי של המנוע גם גורם נזק,(וזה לא אותה קבוצה שמאמינה שהעולם מרובע).
לא יקרה לך כלום 143845
הנימוק ללמה אפשר לישון בשקט צריך היה להיות ''כי בדקו'' ולא ''כי אין מנגנון'' כי במקרה הספציפי הזה יש מנגנון (כמו שאמרתי).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים