את ההסתדרות צריך לפרק 144054
אין סיבה להרשות לקרטל של איגודי עובדים להתקיים. וכמו שמגבילים חברות שהן מונופול (במשק תקין, במהרה בימינו אמן), וכמו שמגבילים ואוסרים על קרטלים - כך גם צריך להגביל את צעדי ההסתדרות.

השביתה האחרונה היא דוגמה מצויינת. למה הבנקים שבתו? עובדי הבנקים לא שייכים למגזר הציבורי. לא היתה להם שום סיבה לשבות. ובכל זאת הם שבתו, ובדרך גרמו נזק של עשרות מיליוני שקלים למשק, ועוד כמה מיליוני או עשרות מיליוני שקלים לחברות שמתפרנסות מהבנקים. שלא לדבר על שוק ההון הרעוע שלנו, שיומיים של חופשה מאולצת לא מוסיפים לאמינות שלו.

יש עוד סיבות רבות וטובות לפרק את ההסתדרות הזו ספציפית (העניין הקטן עם כספי הפנסיה שהופקדו בידה והתפוגגו. כולנו נצטרך לשלם על המחדלים האלה, ולא יתכן שלא נטפל בגוף שאחראי להם), אבל בכלל אין סיבה לקיומה של ההסתדרות.

אין סיבה שעובד חברת חשמל ישבות אם פוגעים במורה (כי זכותם של תושבי מדינת ישראל לקבל שירות צריכה להיות חזקה מזכותם של עובדי חברת חשמל להפגין סולידריות), אין סיבה שהמורים ישבתו כשמקצצים לאחיות, ובטח ובטח שאין סיבה שכל המשק יושבת ליומיים תוך כדי פלבולי עיניים של עמיר פרץ "דיקטטורה דיקטטורה" רק כי בא לו להפגין חוסר הבנה מוחלט באזרחות.
את ההסתדרות צריך לפרק 144058
אהוד לם על ההבדל בין איגוד-מקצועי לאיגוד של איגודים-מקצועיים: דיון 251
את ההסתדרות צריך לפרק 144083
עובדי הבנקים (לדוגמא) שובתים מתוך ''סולידריות חברתית'', כלומר ניצול כוחם על מנת להשפיע על ''מעסיקי'' המובטלים (לדוגמא). כידוע, כוחם של האחרונים מוגבל למדי.
עם העקרון כשלעצמו אין לי בעיה (ניצול כוחם של החזקים לטובת החלשים), העניין הוא שהיוצרות התהפכו למשופם והחלשים (מובטלים, זרים, לא מאורגנים) נפגעים ע''מ למנוע פגיעה בחזקים.
זהו, שפה בדיוק הבעיה 144107
אני לא חושב שזכותם להפגין סולידריות כזו כל כך חשובה שצריך להעניק להפגנה הזו את ההגנה הרגילה שמעניקים לשובתים.

אם הם רוצים להפגין סולידריות שיכתבו מכתבי תמיכה, שיצאו להפגנות או שיצרפו את המסכנים לברכותיהם. להשבית את המערכת הבנקאית כולה רק כדי להפגין סולידריות זו הגזמה פראית, ופה בדיוק הייתי משנה את החוק הקיים.

ועכשיו נחכה לטומי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים