על הכחדת היחמורים 144232
אכן מאמר מעניין.
נדמה לי שהיהודים, כ*מיעוט*, נדרשים היו ואכן סיגלו לעצמם הרגלים כאלה ואחרים אשר יאפשרו להם לשמר את עצמם. "שבכל דור ודור עומדים לכלותנו" הוא חלק ממנגנון ההישרדות. ממש כמו שלהקת עופות סיגלה לעצמה סימנים כאלה ואחרים כאשר מתקרב עוף דורס.
הגויים אינם 'רעים' במהותם, הם פשוט רבים וחזקים וככאלה היו שמחים לבלוע, להכחיד כל מיעוט, שונה, ובהם היהודים. מאחר שהיהדות מתעקשת להגדיר עצמה באופן שונה, להתבדל, נלחמת בהתבוללות ובהיטמעות, היא הולכת *בהגדרה* כנגד הנחשול האדיר התורן אשר שואף לספח כל מה שעומד בדרכו: אם זה מוחמד המנסה לאסלם את כל תושבי ערב, מסע צלב, אינקוויציה ועד אמריקניזציה והתבוללות בימינו.
אני מסכים עם התיאור ההסטורי שלך שהכיבוש הבבלי, רומאי, גירוש ספרד, הם אכן חלק לגיטימי ממלחמות.
אבל המסקנה שאתה מסיק מכך: "אלא שהפסוק "והיא שעמדה..." שקרי, שקרי ומסוכן" היא זו ששקרית ומסוכנת. כי המיעוט היהודי, באשר הוא מיעוט, נדרש לעירנות תמידית.

טיעונים כמו לעג ל'אנטישמיות בארויזיון' רק מרדדים את עוצמת טיעוניך, אכן לא פעם הגויים מלאים מרירות כלפי היהודים, בפרט כשהם מצליחים והגויים לא מצליחים. לא פעם בהסטוריה מדינאים יכלו לעשות 'ספין' ולהפנות את התסכול של כשלון המדינה שלהם כלפי קורבן תורן, לעניינו כלפי יהודים, למשל ב'פרעות קישינב', או בגרמניה 39. נשיא אירן אמר לאחרונה שישראל לא תעמוד בפצצת גרעין אחד, בעוד שאירן תוכל לעמוד בכמה. סדאם חוסיין היה בולע את ישראל לארוחת בוקר, אם רק היה ניתנה לו האפשרות. אלמלא לארה"ב היו אינטרסים חזקים בישראל (ויתכן שבעתיד לא יהיו לה) היתה ניתנת לו או ליורשיו האפשרות, ארה"ב לא דואגים לשלומה של ישראל אלא משתמשת בה כאינטרס.

אלו מהיהודים כמיעוט אשר חפץ בשימור זהותו היחודית (ומקריאת התגובות כאן אני מניח שאינך ביניהם) אכן צריכים להמשיך להישמר ולהיזהר, אחרת יהיו דינם כדינם של האינדיאנים, או להבדיל היחמורים שבכרמל, שבנאיביותם לא פיתחו מנגנוני זהירות ולפיכך כמעט ונכחדו מהעולם.
על הכחדת האינדיאנים 144546
אמר פעם הסטנד-אפיסט (השחור) כריס רוק: "ראיתם פעם שני אינדיאנים הולכים יחד ברחוב? אני לא. תמיד רואים רק אחד".
על הכחדת היחמורים 708221
בעניין היחמורים, רק עתה נתקלתי בסיפורם המופלא של היחמורים הכרמליים, ובו מסופר על אחיו של השאה, יעל נובית אומללה, נמר ואריה, קצין גסטפו והבן שבמותו במלחמת יום הכיפורים ציווה ליחמורים חיים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים