144871
החלטת פרסום קצת תמוהה של מערכת האייל.
אולי אפשר, בדוחק, להכניס את השאלות תחת "תרבות ואקטואליה" אבל זה לא יותר ממידע בסיסי שאפשר לקבל במחלקה לערבית בכל אוניברסיטה (אני בטוח שישמחו לענות גם לאי-מייל), או במטות המועמדים לראשות העיריות. וגם אם יתעורר דיון (למשל) על מועמדים ספציפיים לעיריית חיפה - מה לכלל קוראי האייל ולשאלות האלה?

כן, דובי, אני יודע שאם משהו לא מוצא חן בעיניי אני יכול לפתוח אתר משלי וגו'.
ולפי שהכניס עצמו אל הכלל 144910
מה לכלל קוראי האייל ולדיונים על שירה? על תורת הקוונטים?
ולפי שהכניס עצמו אל הכלל 144919
אלו דברים כלל אנושיים ורובינו יכולים להשתתף בהם או (במקרה שלי, כי אני לא מבין בנושאים אלה) ללמוד מהם דברים חדשים. מידע על המועמדים בבחירות המוניציפאליות בחיפה (סתם דוגמא) לא נוגעות לקוראים שלא מתגוררים בעיר.
שונה הדבר אם היה מתפרסם איזה מאמר שמציג איזו השלכה מעניינת של הבחירות על אופי החיים במדינה או מנתח את הדינמיקה שלהם. או אם כליל היה מעמיק לחקור על השינויים בשפה הערבית ומפרסם את הגיגיו. במקרים כאלה המאמר מציג עובדות מסוימות, בד"כ עם תזה של הכותב ביחס למשמעות שלהן. זה כבר יכול להיות מעניין בפני עצמו ולשמש בסיס לדיון.
מה בעצם הרעיון להציג שאלות שאפשר למצוא להן תשובות באי-מייל או במטות המועמדים?
ולפי שהכניס עצמו אל הכלל 144921
במטות המועמדים אני חושב שלא נמצא את ה''לכלוך'' האמיתי על המועמדים, רק את הדברים החיוביים. דברים כמו למשל ''אבי כהן, המועמד לראשות מעלה היושבים, סגר מרפסת עבור גרביל המחמד שלו בלי אישור מתאים מהעירייה, ואחר כך סידר דרך חבר שלו בעירייה, מויישה זוכמיר, דאג לשנות את הפרוטוקולים של הות''ת כדי שכאילו זה יהיה חוקי'', ''המועמד ד''ר פלד גרם לסגירת מעון לחוסים אוטיסטים בשכונתו'', דברים כאלו.
ולפי שהכניס עצמו אל הכלל 144924
אם זאת המטרה של הפרסום - להפוך את האייל לאתר רכילות פוליטית ולקחת סיכונים של תביעות משפטיות - נדמה לי שהיה נכון יותר אם המערכת הייתה מספקת מידע בסיסי על כל המועמדים לטובת כלל הקוראים.
וגם אם יתפרסמו תגובות בסגנון הזה - אתה ער לכך שלקוראים רבים זה ימשיך להיות לא רלוונטי לחלוטין, נכון? אפילו עיתונים ארציים מחלקים לכל אזור מקומון נפרד.
חלק מהאותיות האלה קיימות בפרסית 145337
בפרסית יש פ' דגושה וג' רכה והאותיות שציינת משמשות שם לסימון עיצורים אלה

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים