מה לצה"ל ולאמינות? 145
ראיתי שאחד המצביעים בחר בצבא כגוף האמין ביותר. זה קצת מוזר, מאחר וצה''ל הוא אחד הגופים האמונים ביותר על השקר. ''דובר צה''ל משקר כהרגלו'', התבטא פעם אורי שגיא, כשהיה ראש אמ''ן. הוא לא טעה.
אולי כי 148
כי צהל זה אנחנו. ואם אנחנו לא מאמינים למי ששומר עלינו בלילה. אז חבל על הזמן
חייבים להאמין
ואם לא מאמינים אז אבוד לנו כולנו
אולי כי 160
אין פה שאלה אמיתית של אמון ,צה"ל מתוקף תפקידו כצבא הוא בעל אינטרסים שברך כלל אינם יכולים לענות על צרכי משטר דמוקרטי ומשום כך הוא מנוהל בדיקטטורה .לצערנו הרב גם מדינתינו היא לא ממש דמוקרטיה אמיתית לידעתכם אנו עדיין חיים תחת צווי חרום מזאת ה52 ברציפות ושום סימנים לחוקה או חוק זכויות אזרח אינו נראה באופק.
אולי כי 573
המטרה של הצבא היא לא ליישם את עקורונות הדמוקרטיה בתוכה. המטרה של הצבא היא לשמור עליהם. הצבא לא יכול התקיים על דמוקרטיה.
אתם באמת רואים את היום שבו מ"כ יצרך להבחר ע"י שאר החיילים???
ומה עם הצבעות בנוגע לתפריט השבועי במטבח?
ומה עם זכויות הפרט? מה צריכים לעשות בנידון? ביטול הצנזורה הצבאית? אולי פשוט ניתן לסורים כל סוד צבאי שיש לנו לנחסוך לכולם הרבה זמן...
זאת רק ההתחלה... הצבא מתקיים על דיקטטוריזם
על מנת לשמור על הדמוקרטיזם
לא דמוקרטיה?!? 574
אייל... אני לא יודע עדיין מה אתה רואה כדמוקרטיה... אולי המשטרים השונים אך בכל זאת הדומים בסוריה, קובה,עירק,אירן ובברית המועצות לשעבר בתקופת סטלין יותר מוצאים חן בעייניך...
מדינת ישראל היא מעצם יסודה מדינה דמורקטית.
עצם הגדרתה הוא יסוד הדמוקרטיה.
תעיין בערך "מגילת העצמאות" במילון.
נכון, אין לנו חוקה. אבל אנחנו גם לא דיקטטוריה...
אז אם לא דיקטטוריה ולא דמורקטיה - מה אנחנו?
מה לצה"ל ולאמינות? 151
אינני חושב שמדובר באמון בדובר צה''ל, אלא באמון כצה''ל כגוף -- גוף שנוכל לסמוך עליו בשעת הצורך, גוף ש''תוכל כל אם עבריה'' וכו'.
מה לצה"ל ולאמינות? 159
ומי ישמור עלינו במלחמה?בתי המשפט?
מה לצה"ל ולאמינות? 166
בלי בתי המשפט אין חוק ואין סדר, מכאן שאין כלל מדינה, לפחות לא מדינה מודרנית, ומכאן שגם צבא מודרני ואמין, השייך לעם ופועל למען העם, לא יכול להתקיים.
מה לצה"ל ולאמינות? 176
שאלה דמגוגית, שנועדה להסיט את הדיון ממסלולו. השאלה הייתה "מי אמין יותר", לא "מי יודע יותר טוב להרביץ לערבים הרשעים."

דרך אגב, כמו שהצבא נראה עכשיו - אולי כדאי לגייס את השופטים. הצבא לא נלחם בצבא סדיר אחר מאז 1982, ומאז 1973 הוא בזיון אחד גדול, מבצע תפקידי שיטור ומובס על ידי מיליציה לבנונית דרג ז'. לא הייתי בונה עליו.
דרג ז'? הכיצד? 210
החיזבאללה אינו מיליציה לבנונית דרג ז'. מדובר בארגון גרילה מתוחכם ביותר. בעל מפקדים נועזים וחכמים. ארגון מסודר המתפקד בצורה יוצאת מן הכלל תוך כדי שימוש בכל האמצעים העומדים לרשותו. ארגון בעל יכולת מודיעינית אדירה על העומד מולו וגם המודע ליכולות המודיעיניות שלנו ולאיך להימנע מהם.

למרות כל זאת, קשה גם להגיד שצה''ל מפסיד במלחמתו נגד הארגון. אם מדובר על הפן התקשורתי, הוא מפסיד בגדול - כמובן, שכן הארגון יוצר לעצמו מודעות ואימה בקנה מידה הגדול לאין ערוך מפעילותו. אך בהיבט הצבאי נטו (בשנה האחרונה), יותר פעולות מסוכלות, יותר מחבלים שיעים מוצאים עצמם מתים מאשר חיילי צה''ל ויותר פעולות צה''ל מצליחות.

כל זאת, כמובן, בעוד שהכיבוש של דרום לבנון (תחת המסווה של רצועת בטחון) הוא משולל היגיון לחלוטין ולהכרעותינו הצבאית על החיזבאללה אין שום משמעות או אפקט אסטרטגי. פעילותו של צה''ל בדרום לבנון היא אידיוטית ומסוכנת.
דרג ז'? הכיצד? 211
אך הרי מטרתו של כל ארגון טרור אינה אלא ''תאטרון הטרור'' - כמות ההרוגים אינה חשובה כמו ההשפעה של הפעולות על ''קהל היעד'' מבחינה פסיכולוגית.
בכך - החיזבאללה הוא הצלחה מסחררת.
דרג ז'? הכיצד? 224
אם כבר, אז כדאי לדייק. מטרתו של ארגון טרור היא ראשית כל השגת הישגים מדינים טקטים ואסטרטגים. זאת הוא עושה באמצעות הטלת מורא וטרור - אך אלו אמצעים, ולא מטרה.
דרג ז'? הכיצד? 225
לפני ארבע שנים, מי שהיה מדבר על יציאה מלבנון נחשב למרעיל בארות, תוקע סכין סגס האומה, וסתם בוגד. כיום יש הסכמה מקיר לקיר שצריך לצאת מלבנון, ומתווכחים על הצורה שבה יעשה הדבר.
הייתי אומר שזה נצחון לחיזבאללה.
דרג ז'? הכיצד? 226
מספר אנשי החיזבאללה הפעילים נאמד בכ-‏500. עם מספר קטן מאד של אנשים, הוא מצליח לכסח את צד"ל (הגדול ממנו פי שניים והנהנה מסיוע אווירי וארטילרי), לעשות צחוק מצה"ל הגדול והטיפש (שיורה על אזרחים, כי את לוחמי האויב הוא לא ממש מצליח למצוא), ולגרום לממשלת ישראל להיראות מטומטמת.
לא רע בשביל גדוד אחד.
דרג ז'? הכיצד? 230
המספרים המדויקים לא משקרים. החיזבאללה לא "מכסח" את צד"ל בכמות הנפגעים, ההתקפות והסיכולים. הוא בהחלט מנצח בדעת הקהל. זו בדיוק הייתה הנקודה שלי, מדוע אתה מכנה אותו "מיליציה דרג ז"'? זה ארגון צבאי מצויין מהאיכות הגבוהה ביותר. העובדה שאין לו את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר אינה מפריעה לו להשתמש במה שיש לו בצורה הטובה ביותר האפשרית.
דרג ז'? הכיצד? 336
שים לב, אתה מסכים שלחיזבאללה אין את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר, ובכל זאת, הוא גורם לאבידות בצה"ל וצד"ל, ואין חייל בצה"ל שלא פוחד לפני יציאה לפעילות בלבנון.
ואת כל זה גורם ארגון שלא מצוייד בצורה טובה במיוחד.
אז מה נעשה במלחמה נגד סוריה, שמצויידת הרבה יותר טוב מהחיזבאללה, עם כמות לוחמים גדולה פי כמה וכמה, ועם שיטות לוחמה יעילות לא פחות, שצה"ל לא מוכן כלל להתמודדות עימן, ומעסיק את עצמו ביצירת אשליה שהוא מוכן, אשליה שפועלת רק על המפקדים הבכירים. כל החיילים הפשוטים יודעים בדיוק את המשמעות של מלחמה עם סוריה בשבילם, ואני מבטיח לך (הבטחה שנעשית בלב כבד), שרוב החיילים הסדירים (ואני מדבר על הרבה יותר מ50%) יחזרו הביתה בארון מסוריה, אם בכלל.
חיזבללה-טרור. סוריה-צבא. 578
אתה קורא מידיי פעם ספרי היסטוריה? או אפילו היסטוריה צבאית? אם כן וגם אם לא השם וייטנאם בוואדי נשמע די מוכר...
צבא ארה"ב לא הצליח במשך כמה שנים לנצח את לבנון... יותר מזה על בסיס קבוע נלכדו יחידות של צבא ארה"ב והופלו מטוסים...
להזכירך - צבא וייטנאם (וייטקונג)פעל בסיוע סובייטי כמעט גלוי...
ועכשיו - אני מציג לפניך משחק תפקידים קטן ברשותך... בתפקיד וייטנאם -לבנון
בתפקיד הסובייטים - אירן
בתפקיד ארה"ב - ישראל
מתחיל להשמע מוכר???
אני לא שמעתי על מטוסים של צה"ל מופלים בלבנון ב7 שנים האחרונות לפחות ולא על יחידות שנלכדו מאחורי קווי האויב...
אני דווקא שמעתי על הנצחון ישראלי במלחמות השחרור,ששת הימים, יום כיפור ועוד 23 סוללות של טילי נ"מ וכמאה (לפי מקורות זרים לפי מקורות צה"ל 22) מטוסים סוריים מופלים עם 0 אבדות לכוחות צה"ל ב1982!
על איזה צה"ל אתה שמעת?
צה''ל - הצבא הטוב ביותר בעולם 576
תשמע, גו'רג', אני לא ממש יודע איך לבשר לך על זה אבל צה"ל הוא כיום אחד הצבאות (אם לא הצבא) הטובים ביותר בעולם...
עובדה.
יש לנו את חיל האויר הטוב ביותר עם המטוסים והמסוקים הכי טובים שנמצאים בשירות מבצעי עולמי...
יש לנו חיל שיריון מדהים עם טנק המרכבה (שהוא כידוע המצאה ישראלית ), כאשר טנק המרכבה דורג לא פעם ולא פעמיים כאחד מהטנקים הכי טובים בעולם
להמשיך??!?!?! חיל הים וספינות הסער וצוללות הגל החדשות...
חיל הרגלים ויחידות הקומנדו אשר מקבלות תרגול יומיומי בדרום לבנון...
אתה חושב שיש צבא אחר בעולם אשר היה עוצר את הערבים ב1948? או אולי ב1967? מה עם 1973? ונוסף לכך את מערכת קדש ומבצע של"ג ומלחמת ההתשה...
צבא ארה"ב אולי עדיף מבחינה כמותית אך לא מבחינה איכותית...
אם אתה רוצה-תחייה אתה במדינה של צבא שופטים ועורכי דין... באשר לי- אני מעדיף את הטוב ביותר!
אני מעדיף את צה"ל!
מה לצה"ל ולאמינות? 335
ואתה חושב שצה"ל ישמור עלינו במלחמה?
על זה נאמר, אופטימיות זהירה.
צה''ל 579
אני חושב שצה''ל יגן עלינו כאשר הוא ידרש לכך... כמו שעשה כן בעבר...
פרדוקס השקרן 310609

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים