חיפה 145083
אומנם אני כבר לא חיפאי, אך ברצוני לציין מספר נקודות.

- יש רשימה משותפת של שינוי והירוקים, בצירוף "פליטי" מפלגת העבודה, בראשות יונה יהב. מן הסתם, כוחה של הרשימה המאוחדת צפוי לגדול בצורה משמעותית, וכל מי שרוצה בחיזוק המודעות לאיכות הסביבה מוזמן להצביע לרשימה זו.
(גילוי נאות: הח"מ הצביע למפלגת הירוקים, וקרוב אידיאולוגית למפלגה זו).

- המועמד המוביל בסקרים הוא שמואל ארד מהליכוד, שהתחייב לפני מספר שבועות לביטול תוכנית המרינה במתכונתה הקיימת.
התוכנית שקודמה בידי מצנע, מדברת על המרינה הגדולה ביותר בישראל, בינוי אינטנסיבי וייבוש מאות דונמים בים בין המכון לחקר ימים ואגמים ובת גלים, תוך כדי גרימת נזק בלתי הפיך לחי הימי ולחוף הגלישה הטוב ביותר בישראל. קיימות חלופות, שעיריית חיפה בראשותו של מצנע לא ערכה בהן דיון רציני.
חיפה 145204
הבחירה שלי (והפעם אני ממש בוחר) היא אכן יונה יהב. אמנם בבחירות לחכנסת לא הצבעתי שינוי, אבל השילוב שהוא מציע בין פליטי השמאל, שינוי והירוקים נראה כמו הסיכוי היחידי לראש עיר שאינו איש ליכוד.
שמואל ארד הוא (שוב) איש צבא ואינני יודע עליו כמעט דבר.
עליזה שנהר היא המועמדת בה תומך מצנע, אבל זה באמת כבר לא אומר כלום. מעבר לזה היא אקדמאית, אבל מקורות המכירים אותה טוענים שיש לה אופי נורא ושהיא מתקשה לעבוד עם אנשים.
חיפה 145272
מה הסיכויים של יונה יהב? מי מקום שני בסקרים? איפה בכלל אפשר לראות סקרים כאלה ומה זה בכלל אומר? מה לגבי ישראל סביון או משהו כזה?
חיפה 145304
האמת היא שפחות מעניין אותי ראש הרשות. מעניין אותי שרשימת שינוי-ירוקים תגרוף כמה שיותר קולות, כדי להיות לשון מאזניים בכל קואליציה עתידית - ולכפות בכך תכנון ירוק בחמש השנים הבאות. ובפרט על רקע העובדה שאפשר להצביע בפתק אחד לראש הרשות ובפתק שני למפלגה (אני מקווה שזה עדיין נכון, היה נכון בבחירות המקומיות הקודמות).
חיפה 145376
כן, זה עדיין נכון. בניגוד לרמה הארצית, ברמה המקומית הבחירה הישירה נחשבת הצלחה, ואין שום כוונה לבטל אותה בינתיים.
חיפה 145312
טוב, מישהו יכול לסכם מי המתמודדים, מה הדעות שלהם ואיזה מפלגות הם מייצגים?
חיפה - ב''הארץ'' 146506
רק המועמדים לראשות העירייה.
קצת מאכזב אותי לראות שלא שאלו אותם בעניין תחבורה ציבורית, למשל האפשרות להארכת הכרמלית עד אוניברסיטת חיפה והטכניון.

גם התאכזבתי מעמדתו של יונה יהב בעניין כבישים בוואדיות העיר - הוא אמור להיות בראש רשימה הכוללת את הירוקים ???

ראוי לציין שכל 3 המועמדים למעשה מסתייגים מהמרינה בחיפה, אך שוב - יונה יהב, העומד בראש הרשימה בה חברים "הירוקים", הוא היחיד שמצהיר מפורשות שהוא בעד המרינה. אינני בקיא בפוליטיקה הפנימית בעיר, אך ספק בעיני אם השידוך הזה בין הירוקים ויונה יהב הוא שידוך ראוי.
הבהרה חשובה שקיבלתי 146528
פירסמתי את אותה הודעה בפורום איכות הסביבה ב-YNET, וקיבלתי הבהרה חשובה מאנשי מפלגת הירוקים, שכמסתבר רצה באופן עצמאי לחלוטין בחיפה:

לתשומת ליבכם.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים