מנפלאות הערוץ הציבורי 145306
הערוץ הממלכתי של מדינת ישראל מצא לנכון הערב לקטוע את שידור דבריו של אהרן אמיר, נציג הזוכים בטקס חלוקת פרס ישראל, לטובת לקט תשדירים, ותוצאות הגרלת הלוטו.

ברכות למנחשים נכונה.
מנפלאות הערוץ הציבורי 145308
גם אני רציתי לכתוב על זה, אבל לא הצלחתי לעמוד במגבלות האוסרות שפה גסה או שימוש בקללות.
חוצפה 145310
דבר שני: האם מישהו יודע היכן ניתן לקרוא את הנאום המלא?
דבר שלישי: מרגיז שאהרון אמיר ישב באותו טקס והקשיב ל"נבחר הדגל בצורת טלית ומנורת המקדש היהודית כסמלים הנכונים של המדינה" ועוד כמה דברים על כך שהמדינה של העם היהודי וכו' ולא מחה אף פעם אחת או הזכיר כי הוא (לפחות פעם כאשר היה פעיל כנעני) מ(ה)תנגד לדברים אלו.

______
על אף צורת התגובה תוכנן "דבר השני" בלבד מראש
מיה פימה לילוווווווווות 145778
מה עם הכנענים, באמת? האנציקלופדיה העברית מקדישה להם פחות מעמודה. נראה כאילו אין היום תנועה כנענית פעילה, למרות שקולם של כנענים או כנענים-לשעבר (אורנן, קינן, אמיר) נשמע. אז מה קרה פה? האם הכנעניות לא רלוונטית היום? האם הרעיונות הכנעניים באים לידי ביטוי באיזשהו אופן בימינו (למשל במסגרת אידאולוגיה של תנועה פוליטית או חברתית פעילה)? האם מתישהו דוכאה הכנעניות ע"י (איזשהו) ממסד (באיזשהו אופן)? מה חושבים על זה ואיך מסבירים את זה האבות המייסדים של התנועה (אלו שעודם בחיים)?

לסיכום: דרוש מאמר-סקירה על הכנעניות.
יללת תנים נוגה תחצה דמי הליל 145804
מעט מדי על הכנענים עד שע.אורנן יסכים לכתוב:
חוצפה 145932
מזכיר את יהודה משי-זהב, שהדליק משואה ביום העצמאות, לאחר ששנים היה אנטי-ציוני פעיל. ועם זאת, משי-זהב ''חזר בתשובה'' במובן זה, והצהיר כי עמד מאחורי הטקסט שניתן לו בטקס ההדלקה.
''על גדולה ועל אופק'' 146199
מתוך נאומו של אהרן אמיר, כפי שפורסם היום במעריב http://images.maariv.co.il/channels/0/ART/476/552.ht...
"מכובדי, רבי הממלכה, היושבים אל שולחן הנשיאות, שבכבודם נתכבד כולנו; חברי הנכבדים, חתני פרס ישראל וכלותיו לשנה זו; חברים נכבדים בוועדות השיפוט השונות שהפריסונו, אתם שברוחב דעתכם ובטוב טעמכם זימנתם אותנו כאן יחדיו למעמד החגיגי הזה; ואחרון אחרון, יקר וחביב, קהל נכבד..."

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים