ירוק א' צודק 14535
לדעתי מכוניות על חשמל הם הפתרון הכי נוח והכי מועיל לטובת איכות הסביבה. אם רוצים גם לחסוך כסף על דלק וגם לתרום לאיכות הסביבה חייבים להשתמש במכוניות חשמליות. הבעיה היחידה היא שלארצות הברית לא מתאים לעבור לחשמל כי המסחר שלהם בנוי בחלקו מיבוא דלק, מכאן משתמע שזה לא מתאים להם מבחינה כלכלית. לדעתי גם יכולים לייצר חשמל בלי לזהם את האוויר: אנרגיה אטומית. זהו הפתרון הכי מועיל והכי חסכני לייצור חשמל. אומנם הוא טוב אבל גם בכך יש בעיה ! אנרגיה אטומית יכולה להרוס אזורים שלמים, ראו למשל את המקרה בצ'רנוביל. אין ברירה אבל בסופו של דבר יצטרכו לעבור למכוניות חשמליות ! סיכום: ירוק א' צודק
ומה עם ירוק ב'? 14537
לא נראה שהתייחסת כלל לבעיות ש"ירוק ב"' מעלה. במקרה של אנרגיה אטומית נוצרת פסולת גרעינית שהיא תוצר לוואי של יצור החשמל. אני הייתי מציע דווקא שימוש בטורבינות רוח או בסכרים, וגם סכרים הם בעיה כי הם גורמים לשינוי סביבתי רציני, אולי אנרגיה סולרית והחוות של חברת לוז הן גם פיתרון. אבל אם נחזור לאופציה האטומית, האם היא עדיפה על פליטת פחמן חד-חמצני וחומרים אחרים? נראה שהשאלה שקולה לדילמה של נידון למוות האם למות בכיסא החשמלי או בזריקת רעל (אם בכלל שואלים אותו).
אנרגיה אטומית 327386
לומר שיש בעיה עם הפסולת הגרעינית זה חוסר ידע בסיסי. לך תקרא מאמרים רציניים בנושא. מדובר בכמויות פסולת זניחות ביותר, שאין שום בעיה לאחסן במרכז המדבר בחור קטנטן במליון השנים הבאות, עבור כל האנרגיה הנדרשת לנו.

גם לגבי אסון כמו צרנוביל אין כאו הבנה. מדובר בכור אטומי שנועד ליצור חומר לפצצות וגם חשמל בו זמנית, לכן היה חסר כיפת הגנה מתאימה (הוא היה גדול מידי). אפילו הרוסים נטשו את שיטת הבניה הזאת הרבה לפני הפיצוץ שלו.

כור אטומי מודרני הוא יחסית חסר סיכון, חסר זיהום, זול, ומאד מאד ירוק. שלא לדבר על הכסף לטרור שמגיע מרכישת נפט. מעבר לאנרגיה אטומית הוא ככל הנראה הדבר שיקרה במאה הזאת - ויפה שעה אחת קודם!

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים