אין הבדל בין בני אדם... 145599
זה שטות גדולה לעשות הפרדה כזאת,ולאף אחד אין הזכות "להחרים" בחור עיוור.נתקלתי לראשונה באנשים עיוורים במקום עבודתי:אני בן אדם רואה ואני עובד עם עיוורים "במרכז לעיוור" בהרצליה(כבר 4 שנים).אני מאוד קשור אליהם,הם החברים הכי טובים שלי.אני מאוד נהנה לעבוד במחיצתם למרות שמדי פעם ישנם חיכוחים(זה נובע מהשוני העובדתי),אבל בסוף תמיד חוזרים להיות חברים.כמו כן,אני תמיד משתדל לעמוד לשירותם:לעזור להם,לדבר איתם על כל נושא,ללכת איתם(שיהיה להם יותר נוח לגשת לדבר מסוים וכל דבר העולה על רוחם.כשמצב רוחם ירוד או שהם לא יכולים לעשות דבר מה כראוי בביתם או בכל מקום אחר והם מספרים לי על בעיותיהם,אני מייעץ להם מה לעשות כדי להצליח בדבר.אך דברים אלה מאוד נוגעים לליבי ולעיתים אני פורץ בבכי מפני שאין הסבר מספק לשאלה-מה חטאו מסכנים אלו שנחתה עליהם המכה הזאת(עיוורון זו בעיה קשה "שרומסת את כבודו של האדם")?.אני מרגיש את כאבם היום יומי של התמודדות עם העיוורון ותמיד צוחק איתם,מדבר איתם על נושאים העולים לשיחה בין אנשים העובדים יחד ומנסה תמיד לפתוח להם אופקים חדשים להתעיינות.כשהם הולכים הביתה,אני מלווה אותם עד לדלת היציאה מהמרכז ודואג שהם יעלו בבטחה להסעה שלהם(ישנם 4 הסעות מהמרכז-‏2 בבוקר שמביאה אותם מביתם לעבודה ו-‏2 בצהרים בחזרה לביתם).
כך נוצרו ביננו עם השנים קשרי חברות ואני מרגיש שהם בוטחים בי.
145609
אני מאד קשורה לחתולים שלי. אני מגדלת אותם כבר שנה וחצי. אני מאד נהנית לשחק איתם, למרות שלפעמים ישנם חיכוכים (זה נובע מהעובדה שהם רוצים לישון ואני רוצה לשחק איתם)אבל בסוף אנחנו תמיד חוזרים להיות חברים. כמו כן, אני תמיד משתדלת לעמוד לשירותם: להכניס אותם הביתה כשהם מבקשים, למלא להם את קערת האוכל כשהם רוצים ולגרד להם מאחורי האוזן כשהם מתכרבלים.
אך לעיתים אני מרגישה צער- כי הם רק חתולים. ולעיתים אני אף יורדות לי דמעות‏1מפני שאין הסבר מספק לשאלה: "מה חטאו המסכנים שנחתה עליהם מכה כזו (לאכול אוכל יבש של חתולים במקום פיצות טעימות)?
כך נוצרו ביננו עם החודשים קשרי חברות, ואני מרגישה שהם בוטחים בי.

הא, כאן לא המאמר של איזי? טוב, סליחה.

1האלרגיה, האלרגיה...‏2
2סתם, לא באמת.

_________
העלמה עפרונית, קצת מעוצבנת.
145611
במשך שעה לא ידעתי איך להגיב לתגובה הזאת היטבת לעשות זאת ממני ממש תודה
(: 145622
ולי ירדו דמעות מרוב צחוק. אחלה תגובה.
כמו שאמר אנטישמי ידוע: 145645
"Some of my best friends are blind"
כמו שאמר אנטישמי ידוע: 145652
מספיק כבר עם העליהום הזה!! נו אז הוא רשם הודעה שהיא לא בדיוק פי.סי. סו ואט? בסך הכל אפשר לראות שכוונותיו טובות וכנות. הלואי שחצי מהאנשים שרק מברברים על נאורות ושוויון זכויות היו מתנדבים ככה לעזור לעיוורים!
בדיוק! 145653
הדרך לגהנום רצופה כבנות טובות לא? 145669
כמו שאמר אנטישמי ידוע: 145676
גם אני ממש, אבל מ מ ש לא הבנתי מה הבעיה עם התגובה הזאת. הבנאדם כתב מהלב, מה כל הירידות האלה?
מעניין 145682
למה הכותב של ההודעה כתב הודעה זהה במספר פורומים, חלק מהם ללא קשר לכלום?

ראו כאן:
אותה הודעה בדיוק, בחמישה פורומים שונים (לא כולל כאן)

האם הוא רוצה טפיחה קולקטיבית על השכם? או מה?
לא יודעת. נראה לי תמוה משהו.
ורשימת ההודעות 145683
למקרה שהוא יסיר אותן מהכרטיס האישי שלו בתפוז:
ורשימת ההודעות 145689
לאחרונה נניסיתי להתגבר על הפורומים ויצא לי לנסות להתכתב בכמה מהם כמה מיקראים וכמה לא
בכל אחד מהם השארתי לינק של המאמר כגיליתי שאם אני לא משאיר לינ ק אני מקבל תגובות כמו לא יכול לההיות שעיוורים עובדים על מחשב
הופטעתי ליראות שהוא באמת כתב את ההודע במלא פורומים גם בכאלה שלא כתבתי בהם
אתם השמאלנים 145817
''שרק מברברים על נאורות ושוויון זכויות''.
איך שלא נהפוך את זה, לא נצליח להיפטר מהסוג הזה של דמגוגיה.
אין הבדל בין בני אדם... 145779
בזמנו התנדבתי באותו מקום בדיוק, והקונספט קצת הפריע לי, אבל לא ידעתי להגדיר את זה, עד שגידי כתב את המאמר שלעיל. המאמר הזה הבהיר לי מה הייתה הבעיה שלי עם המועדון: עיוורים לא צריכים להיות מופרדים משאר האנשים. אין שום סיבה הגיונית לקבץ אותם למועדון מיוחד להם בו הם יהיו בעיקר בקשר עם עיוורים אחרים. עוד פחות הגיוני הוא לשלוח כל מיני בני נוער כדי להיות איתם שם כאילו מדובר באנשים עם פיגור שכלי.
נכון, לעיוורים יש מגבלה, אבל זה לא "מכה שניחתה עליהם" שצריך להזיל דמעות בגללה. זו מגבלה. אני עיוור צבעים וסנילי. נו, אז זו מכה נוראית שצריך לבכות עליה? צריך לבודד אותי מהחברה הזוכרת עם עוד כמוני? מה יוצא מזה?

העיוורון לא רומס את כבודו של איש. מי שרומס אותו הם אנשים שחושבים שצריכים להתייחס אל העיוורים כמו אל אנשים מוגבלים נפשית, ולא כאל מי שהם בסך הכל מוגבלים פיזית.

אני כותב את זה בעיקר כדי להבהיר למה אני מסכים עם מה שעפרונית כתבה כאן למעלה ואחרים תהו על שום מה ולמה. אתה לא סתם לוקה בחוסר פי.סי. - אתה לוקה בהתנשאות מלווה בצדקנות. שילוב קטלני שכזה.
שמור את הדמעות שלך לעצמך.
אין הבדל בין בני אדם... 145780
אתה מוכן להסביר איפה אתה רואה בתגובתו התנשאות, ועוד התנשאות מלווה בצדקנות?
אין הבדל בין בני אדם... 145781
העובדה שהוא ''פורץ בבכי'' ומתייחס אליהם כאל ''מסכנים'', ואל המגבלה שלהם כאל דבר ש''רומס את כבודם'', זו התנשאות, והתפיסה שלו את עצמו כמעין מלאך מושיע שמסייע בידם עד כמה שידו משגת ומלווה אותם ''עד הדלת'', זו הצדקנות. יאללה יאללה, בקיצור.
התגובה של איתי לעניין 145806
לאחר שמאד התעצבנתי שראיתי בפורום של תפוז על כוס קפה את התגובה שלו אגב מעולם לא השתתפתי בפורום זה ומעולם לא היה בפורום הזה איזכור של נושא העיוורים מלבד תגובתו של איתי
כתבתי להם מה אני חושב על ההודעה הזואת והנה תגובתו של איתי
גידי,מה שענית לך היה מהלב ולא רחמני ומתנשא,זה לפחות ההיכרות שיש לי עם העיוורים.אני חשבתי שאתה קצת יותר חכם,פירסמתי את המודעה בכמה פורומים כי רצית לשמוע
את דעת כלל הגולשים על נושא רגיש זה,והופתעתי לטובה.כולם חיזקו את ידי,ואמרו לי כל הכבוד על היושר הפנימי שלי.אך אני סבור שעדין יש בציבור אנשים הבזים לאנשים
עיוורים ואין מספיק תודעה בציבור לגבי אנשים אלו.לכן חשוב להעביר את המסר,ודוגמה כמו שלי,מעידה על כך שהגיע הזמן לעשות שינוי בגישה לגבי אנשים עיוורים ולעמוד
לצידם.
יש שאלות שלא שואלים 145870
כמו: "אני עיוור צבעים וסנילי. נו, אז זו מכה נוראית שצריך לבכות עליה? צריך לבודד אותי מהחברה הזוכרת עם עוד כמוני?"
אתה באמת מעוניין לשמוע את התשובה?
מה איכפת לו? 145878
עד שתגיע התשובה הוא ממילא לא יזכור במה מדובר.
מה איכפת לו? 146013
שלום, קוראים לי דובי. אני לא יודע איך, אבל פתאום האתר הזה עלה לי על המסך. בטח אחותי שיחקה לי במחשב. על מה מדברים? אפשר להשתתף או שזה רק לוותיקים?
תגידו, איך אני מפרסם פה מאמר?
מה איכפת לו? 146015
ואח''כ אתה עוד אומר שאתה לא משעשע.
מה איכפת לו? 146030
תגיד, שמעת על האגנוסטיקן הדיסלקטי שסבל מנדודי שינה?
he'd lie awake at night wondering if there is a Dog
ת'אמת? 148555
your sister ain't your sister

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים