מה יהיו העבירות? 146123
במה בדיוק ניתן להאשים אותם?
קשה לי להאמין שיצליחו להרשיע אותם בתמיכה בארגוני טרור. הם טוענים שהם תומכים רק במשפחות של הרוגים ושרשימת השמות של המוטבים עוברת לשב"כ ולא נראה לי שהם היו מסתכנים במימון של ארגוני טרור בצורה ישירה. אני גם לא זוכר התבטאויות שהן באופן מובהק לא חוקיות ושניתן להעמיד לדין עליהן. בכל הקשור לעידוד המהומות של אוקטובר 2000, ועדת אור עוד לא הגישה המלצות. (או שהוגשו ולא שמתי לב?)
מה נשאר? החוק החדש נגד הלבנת הון. נראה לי שיש סיכוי טוב שהעברות הכספים לארץ וממנה לא נעשו על פי הכללים החדשים, מה שמאפשר מעצר והעמדה לדין. רק שבפרקליטות לא ישכחו שצריך הרכב של שלושה שופטים.
מה יהיו העבירות? 146124
חשבתי שהלבנת הון היא לקיחת הון שחור, העברתו דרך המערכת הבנקאית, או כל מערכת מוניטרית לגיטימית, והפיכתו בסוף לכזה שקשה להבדיל בינו לבין הון לבן רגיל.

ההאשמה היא הפוכה - ההון התחיל כתרומות לתנועה האיסלאמית, כלומר היה הון לבן, והתנועה מואשמת שהעבירה אותו לגורמים בלתי-חוקיים, ולכן ההון הפך לשחור.

אם כך, הרי שההאשמה צריכה להיות לא הלבנת הון, אלא _השחרת_ הון.

----
וזה היה רגע של בדיחות אבשלום קור.
מה יהיו העבירות? 146286
פעילות וחברות בארגונים שהוצאו מחוץ לחוק, עבירות הקשורות בהתאחדות בלתי מותרת, מגע עם סוכן זר ועשיית פעולה ברכוש אסור (לפי ''הארץ'').

נראה שאכן האישום האחרון הוא העיקרי, ועניינו קבלת תרומות מעמותות אסורות בחו''ל.
מה יהיו העבירות? 153396
מחר (יום ג') יוגש כתב האישום לבית המשפט המחוזי בחיפה.

הארץ:
מה יהיו העבירות? 274575
ההר הוליד עכבר?

"השייח ראאד סלאח ישוחרר במסגרת
עסקת טיעון בתיק התנועה האיסלאמית
כ-‏20 חודשים אחרי מעצר חמשת הבכירים, נחתמה הערב עסקת טיעון במסגרתה נמחקו חלק מהסעיפים הביטחוניים; השייח סלאח ישוחרר בעוד כחצי שנה. 3 בכירים ישוחררו בימים הקרובים והחמישי בעוד כשנה "


חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים