טיבי 146173
שאלתי את ערן האם טיבי הוא בדלן או משתלב. הוא טען שהוא משתלב בגלל אי אלו מעשים שעשה בעבר.
אבל טיבי, די לאחרונה, גם דחק את המועמד היהודי של חד"ש למקום הרביעי הבלתי ריאלי (והרי לא יכול להיות שטיבי חשב בטעות שחד"ש יקבלו ארבעה מנדטים פתאום, נכון?), ובכך הפך את המפלגה הערבית-יהודית היחידה למפלגה ערבית-בלבד (לפחות בכל הנוגע ליצוג שלה בכנסת). נו, האם אין זהו מעשה של בדלן?
טיבי 146175
כן אבל היהודי (קוראים לו דב, לפחות את זה היית יכול לזכור) הוא בדלן...
טיבי 146185
דב חנין. אין לי מושג ירוק מעבר לזה על דעותיו.

ואשר לשאלתו של דובי. לא יודע. אני לא חושב שיש תשובה מוחלטת לשאלה ''האם הפיכת המפלגה היהודית-ערבית היחידה...'' צריך לשקול את הנסיבות הפוליטיות הנוכחיות, את האפשרויות. בטח לא על רגל אחת במפלגה שאני יודע עליה כל כך מעט.
טיבי 146195
האם אי אפשר להסיק ממעשיו של טיבי לגבי דעותיו של חנין? חשבתי שזו הדרך היחידה, ואי אפשר לשפוט לפי הצהרות (אבל אם זה מעניין אותך, הוא פרט את המשנה הפוליטית שלו בכתבה בהארץ מה13 לדצמבר).
טיבי 146210
בטח אפשר ללמוד משהו, אבל כמו שאמרתי - אין לי מספיק מידע. אולי אח"כ אחפש את המאמר מ-‏13 בדצמבר.
טיבי 146552
דווקא זכרתי את שמו (הפרטי, לפחות), אבל חשבתי שיהיה נחמד פעם אחת להתייחס אל היהודי כ''יהודי'' ודווקא אל הערבי בשמו.
טיבי 146217
מה היתה פעולתו (או פעולותיו) של טיבי שדחקה את חנין למקום הרביעי?
games without frontiers 146222
ברקה רצה את טיבי בחד"ש,המפלגה לא כל כך. ברקה לחץ וסיפר לכולם שעם טיבי יש 4 מנדטים או חמישה.
טיבי לא רצה להאמין לו,להצטרף על בסיס מצע חד"ש בסדר,אבל למקום רביעי? מי פראייר? הוא התעקש וקיבל את המקום השלישי. חנין נדחק למקום רביעי שלא זוכה.
נשברה המסורת החד"שית מאז וילנר ועד תמר של יהודי בצמרת.
טיבי 146653
לאור מה שהסבירו לי על פעולותיו של טיבי בעניין, מסתבר שהדחיקה של חנין החוצה הלכה בד בבד עם הבטחת מקומו של טיבי עצמו. זה קצת מוזר להגיד שהמשמעות המעשית, בהא הידיעה, היא הרחקת חנין, וכניסתו של טיבי עצמו היא זניחה, לא?
טיבי 146666
הוא יכול היה לדרוש להכנס במקום מספר 2 ברשימה, במקום לדחוק את מספר 3 החוצה. הוא יכול היה, אפילו, לעשות מאמץ כלשהו ולדאוג להביא לקלפי מספיק בוחרים שיכניסו גם את מספר 4 ברשימה (שהיה אז יכול להיות הוא עצמו).
טיבי 146881
יש לך הרבה הנחות נועזות על מה הוא היה יכול. לי זה לא נראה ברור כל כך. אגב, אם זה עדיין לא ברור: אני לא מציע מסקנות אלטרנטיביות, אני מציע לא להסיק, לפחות על סמך המעט שהועלה כאן עד עכשיו.

ממילא, כפי שערן כתב (רק ברמז, אני אהיה יותר מפורש), הטענה לפיה הפיכת "המפלגה הערבית-יהודית היחידה למפלגה ערבית-בלבד" היא מעשה בדלני, היא הסקה מאוד אידיאולוגית-"עממית", ומאוד לא בלבנית.
טיבי סוכן של השב''כ 146657
ראשי השב''כ האחרונים (גילון, אילון) היו בדלנים מושבעים בהצהרותיהם ומעשיהם (רצח רבין, ''הסכם אילון-נוסייבה''). לכן ההנחה שטיבי מוציא לפועל מהלכים בדלניים היא מתקבלת על הדעת.
טיבי סוכן של השב''כ 146663
מעבר לכך שאני מסכים עם המסקנה (שהגעתי אליה באופן אחר), לא הצלחתי להבין איך *אתה* הגעת אליה תוך אזכור כרמי גילון ועמי איילון. האם תיאות להסביר?
טיבי סוכן של השב''כ 146668
הקשר בין המשפט הראשון לשני נמצא בכותרת ההודעה, עליה אחזור למענך כאן:
טיבי סוכן של השב"כ

אפשרות זו הועלתה ע"י ערן בילינסקי בעבר, למשל בסוף תגובה 12100 ובסוף דיון 356. שמעתי שיש ערבים המשוכנעים בכך גם בלי ההסברים שלו.

המסלול הלוגי הוא אם כן:
א. ראשי השב"כ (גילון ואיילון) הם בדלנים מובהקים, ולראיה מעשיהם.
ב. סרק סרק סרק, טיבי בשב"כ - זו הנחה.
מסקנה:
ג. טיבי מבצע מהלכים בדלניים בהנחיית מפעיליו בשב"כ.

נדמה לי שבלבניסט טוב לא מרשה לעצמו להשתמש בהנחות כמו ב', אלא לכל היותר מציע שיתוף פעולה מזדמן בין טיבי לפוליטיקאים ישראלים "ימניים" השותפים לתפיסת עולמו הבדלנית.
אבל על הסוכן מס' 1 של ישראל אף אחד לא מדבר 146717
רמז: הוא יושב ברמאללה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים