"מה עמד לנגד עיני המשטרה?" 146266
את סימן השאלה בניסוח ההיפר-דיפלומטי של גלאון צריך להחליף בסימן קריאה.

הרי ההאשמות שהושמעו בתקשורת מופרכות לחלוטין, ואפילו במערכת המשפט המשת"פית שלנו מפליא שהשופטים אישרו את הארכות המעצר. אני מתקשה להבין איך תמיכה כלכלית בנפגעי המאבק הפלסטיני נגד הכיבוש, גם אם כלולים בהם יתומי מתאבדים, יכולה להוות עבירה על חוק כלשהו. אפילו אם אין ממש בטענה שרשימות הנתמכים הועברו לשב"כ, ואפילו אם אכן נכללו בהן משפחות מתאבדים, בצדק העיר מישהו שמדינת ישראל משלמת ביטוח לאומי למשפחת ברוך גולדשטיין.

פשיטה לילית? הארכות מעצר? שנתיים של חקירה? מישהו קונה את הקשקושים האלה? הרי ברור לכולם שהשב"כ יודע על כל פסיק שקורה בתנועה האיסלמית מאז הקמתה. לכן השאלה שצריכה להישאל היא מה המוטיבציה האמיתית של משחקי הג'יימס-בונד של המשטרה.

אז בהתחלה חשבתי שהמטרה היא להגביר עוד יותר את הלחץ הכלכלי על הפלסטינים (שגם ככה גדלים אצלם אחוזי תת-התזונה, וגם ככה רובם חיים על פחות משני דולר ליום (מי שרוצה לעזור יכול/ה לעשות זאת דרך http://nswas.com/hebrew/hap_heb02.htm)). אבל המטרה הזו נראית לי קצת חסרת סיכוי באמצעים משפטיים, מהסיבות שציינתי לעיל.

לכן ההשערה (והיא בגדר השערה) הנוכחית שלי היא שהעניין הוא להתסיס את אזרחינו הערבים והיהודים אלה כנגד אלה. ההשערה הזו מסבירה גם את אווירת הקמב"ציאדה שבה התנהל הכל. נשארת רק השאלה - למה, לעזאזל, שמישהו למעלה ירצה להתסיס את אזרחינו הערבים והיהודים אלה כנגד אלה?
אל-אקצה בסכנה? 146284
המישהו שרוצה להתסיס לא למעלה, הוא כאן למטה, ועכשיו סוף סוף עצרו אותו. למישהו הזה קוראים ראאד סלאח וכבר 6 שנים הוא מתסיס את ערביי ישראל בסיסמה השקרית "אל-אקצה בסכנה"!
איזה סכנה איימה על אל-אקצה לפני שנה, שנתיים, ארבע, שש, שהצדיקה את כל השנאה שהאיש הזה החדיר לערבים תושבי ישראל נגד היהודים שכאילו רוצים לפגוע באל-אקצה?
אל-אקצה בסכנה? 146307
אמת, גם ראאד סלאח מתסיס.
איפה אתה חי? 146296
"אני מתקשה להבין איך תמיכה כלכלית בנפגעי המאבק הפלסטיני נגד הכיבוש, גם אם כלולים בהם יתומי מתאבדים, יכולה להוות עבירה על חוק כלשהו".

גם על תרומות המליונים של סדאם לפלשתינים הגנת בלשון דומה תגובה 143051
כמה ימים אחרי שכתבת את תגובתך זו הופיע באחד העיתונים ה"תעריף" של חלוקת כספי סדאם למסכנים. לפי הכתבה, משפחות של מחבלים מתאבדים קיבלו 10 אלפים דולר למשפחה, בעוד שמשפחות של הרוגי אינתיפדה אחרים קיבלו סכומים קטנים בהרבה.
מה, יתומיו של מחבל מתאבד רעבים יותר, או נזקקים ליותר בגדים וצעצועים, מיתומיו של - נניח- אדם שנהרג כשהלך למכולת ורק עבר במקרה ליד הפגנה אלימה? למה התעריפים האלה?

האם אתה, או כל אדם אחר שצועק "זה כסף למטרות צדקה" עומד ובודק שקל-שקל ודולר-דולר, לאן, לידי מי, ולאילו מטרות בדיוק הולך הכסף הזה? הרי גם במערב אירופה ובארה"ב הפסיקו כבר לקנות את הסיפורים על אוכל לרעבים.
גם שם כבר אסרו על פעילות ארגוני ה"צדקה" האלה, והקפיאו את חשבונות הבנק שלהם.
הרי ברור לגמרי שהכסף הזה הולך ישירות, ואך ורק, למנהיגי תנועות כמו החמאס, והם בלבד מחליטים מה לתת, ולמי.
תלך ותחזור עם ספרי-חשבונות שקופים לגמרי של החמאס והג'יהאד, לפני שאתה מזמין אנשים לתרום כסף למבקשי נפשם.
איפה אתה חי? 146301
רק להבהרה: לדעתי רוב הכסף הולך לא לתמיכה כלכלית אלא לפעילות טרור. וגם אם הדולר הספציפי שאתה נתת, וסימנת אותו בעט כדי לראות לאן הוא הולך, הגיע ישר לידיה של אלמנה מרודה שבעלה נהרג בדרך למכולת, הרי שהדולר שלך שחרר דולר אחר להשקעה בפעילות טרור. או במלים אחרות: צדקה? בולוקס.
איפה אתה חי? 146310
האם יש כאן נסיגה, או שמא דווקא הדגשה, של הטענה (שלא נטענה בידי אף גורם רשמי) כאילו "ברור לגמרי שהכסף הזה הולך ישירות, ואך ורק, למנהיגי תנועות כמו החמאס, והם בלבד מחליטים מה לתת, ולמי"?

לא הזמנתי אנשים לתרום למבקשי נפשם, אלא לאנשים שהרעבתם השיטתית ממומנת מכספי המסים של כולנו. אם כל דולר לאלמנה פלסטינית משחרר דולר אחר לצרכי טרור, כדאי לפשוט באמצע הלילה גם על נווה שלום ולסגור את הפרוייקט ההומניטרי שלינקקתי אליו.
איפה אתה חי? 146315
אני לא מבינה את שאלתך. בכל אופן, הבהרה להבהרה: לדעתי רוב הכסף שנאסף ונשלח לשטחים תחת הכותרת "צדקה" הולך למימון טרור, ורק מיעוטו הולך לצדקה.
ובקשר לכתבה על ה"תעריף"- אני חושבת שזה אכן היה בג' פוסט. והם הלכו לאחרונה בדרכי "הארץ" והנהיגו את שיטת הארכיון-בתשלום לגליונות קודמים..
איפה אתה חי? 146317
אני עדיין אשמח לתאריך / כותרת / שם הכתב / מס' כרטיס האשראי של העורך וכו'
איפה אתה חי? 146321
תיאלץ להסתפק בינתיים בזה-
כאן מדובר על כסף שחולק בגדה, ולפני שנה: 25 אלף דולר למתאבדים, 10 אלף דולר לאחרים. הכסף הגיע מסדאם ל"חזית השחרור הערבית", תנועה הקשורה למפלגת הבעת' העיראקית.
אני מניחה שזו גם התנועה שהוזכרה במאמר שעליו דיברתי.
כמובן שאם אמצא אותו, אביא.
איפה אתה חי? 146325
המאמר בפוקס בהחלט עומד בסטנדרטים הסנסציוניים שלהם אבל הפרטים בו מעורפלים יותר מאשר בתגובות שלך, וגם הטון המתלהם שלו עושה לי סקפטיות. אשמח למקורות אחרים. ייתכן כמובן גם שיש ממש בעובדות המתוארות, מה שמערער במקצת את הלגיטימיות המוסרית הלא-ממש-קיימת של סדאם חוסיין. לא תהיה לזה השלכה על הלגיטימיות החוקית של התנועה האיסלמית, למרות שכל הערבים הם, ביסודם, אותו דבר.
איפה אתה חי? 146330
עדיין לא המאמר ההוא, אבל- גארדיין, מלפני חודשיים:
התעריף:
25000 $ למחבל מתאבד
10000 $ ללוחם שנהרג בהתנגדות לישראלים
1000 $ לפציעת-קרב
5000 $ לבית הרוס

ולגבי המשפט האחרון שלך- נא לא להכניס לי מלים לפה.
איפה אתה חי? 146336
תודה על הלינק.

המילים בפה הן שלך, במילים אחרות (תגובה 146296).
איפה אתה חי? 146342
הבעיה הזאת, של אי-שקיפות בניהול כספי ציבור, אכן משותפת לכל המשטרים והתנועות בעולם הערבי. ואת זה אני אומרת בפירוש, ובריש גלי. מזה לקחת ולהגיד שאני אומרת ש''כל הערבים הם אותו דבר'' זה עיוות מכוער של עמדתי.
תעריף 146306
באיזה עיתון הופיע התעריף? יש לך תאריך? לינק?
תעריף 146309
זהו, שלא. אבל זה היה מתישהו בשבוע שעבר, ונדמה לי שבאנגלית (כלומר אולי ג'רוזלם פוסט). בכל אופן, הם ראיינו שם מישהו מתנועה נתמכת-סדאם בעזה, (שהיא אחת מהתנועות ההתנגדות החילוניות, שוב- לא זוכרת איזו מה"חזיתות" בדיוק) ושהיה אחראי על קבלת הכספים וחלוקתם. הוא סיפר שקיבל בשנתיים וחצי מאז פרוץ אינתיפדה ב' 12 מיליארד דולר מעיראק (היה כתוב "בליון" ולא מיליארד, וזו הסיבה שנראה לי שזה היה באנגלית, כי בעברית נוטים לומר "מיליארד"). הוא אמר שזה רק מה שהוא, ברצועה, קיבל, ושהוא מניח שסכום בסדר גודל דומה הלך לגדה. אם יהיה לי זמן אחפש את הכתבה עצמה.
תעריף 146413
יותר סביר ש-‏12 "בליון" דולר הם 12 מליון דולר.
תעריף 146469
אכו. תודה.
האיזון הקדוש 146485
מקורות יודעי הארץ מסרו לי שבפרקליטות ובמשטרה קראו את תלונותיה של ניצה על מעצרי השווא של האדונים פדרמן ומרזל, והחליטו להפעיל את חוק נקדי המוכלל ולעצור את הפעילים האיסלאמיים כדי לתקן את העוול. כדברי המשורר:

ימין ושמאל, פנס כחול
נכנס קטן, ייצא גדול.

(מר שכטר מתבקש להמנע מביקורת אמנותית, תודה)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים