פרויקט ''בוקי '' על תקליטורים 147207
"בוקי " היה מגזין הקומיקס מאריך הימים ביותר אי פעם בשפה העברית . לא פחות מ-‏170 גליונות עם עטיפות צבעוניות ותוכן בשחור לבן . שם הופיעו לראשונה בעברית סיפורים על סופרמן ,באטמאן , האקס מאן ( "הבלתי מנוצחים " בתרגום העברי ") ועוד רבים אחרים וטובים ופחות ידועים.החוברותה אלה הן נדירות מאוד היום ומעטים האנשים שיש להם אפילו רק כמה מהן , ואין אף אחד שיש לו את כול ה-‏170.
בשנה האחרונה החל האספן אלון איצ'קוביץ בפרויקט חסר תקדים בישראל של שימור והעלאה של כל החוברות האלה על תקליטורים , כך שהן יהיו זמינות לקהל הרחב .
ראו :
פרוייקט "בוקי "
מיטב הקומיקס העברי 150635
לפני 101 שנים ב-‏1902 פורסם במגזין "עולם קטן " סיפור הקומיקס העברי המקורי הראשון.
מאז במשך 101 השנים שחלפו פורסמו מאות סיפורי קומיקס מקוריים בעברית .
להלן רשימה של מיטב סיפורי הקומיקס המקוריים בעברית .
היכל התהילה של הקומיקס העברי
ראיתי את הסרט "אקס מאן 2" 153684
ונהניתי מאוד. צפיתי בסרט ביחד עם חובב קומיקס וותיק אחר ,ושנינו נהנינו עד כדי כך שככל הנראה נלך לראות את
הסרט פעם שניה(!).
האיכות השל הסרט בלטה עוד יותר בהשוואה לשיעמומון המחץ המפגר "מטריקס 2" והרוב המוחלט של שאר סרטי הקומיקס של השנים האחרונות .
עד כדי כך נהניתי שחזרתי לקרוא חוברות איקס מאן ישנות שלי שלא קראתי מזה שנים ,מחדש.
הקשר שלי לאקס מאן הוא רב שנים , נתקלתי בהם לראשונה במגזין קומיקס בעברית בשם "בוקי " ששם הם כונו "הבילתי מנוצחים " ושם אלה היו ה"אקס מאן הישנים" ( שכוללים גם את בובי איש הקרח ציקלופ וג'ין ) לא "החדשים " ( כמו וולוורין ) שהם אלה שרובם מופיעים בסרט .רותקתי לסיפורים , אם כי בדיאבד הם נראים פרימיטיבים .
אחר כך קראתי אותם באנגלית הפעם הגירסה של האקס מאן החדשים ושל הסופר קריס קלרמונט , ושוב רותקתי עד גיליון 200 בערך ( כאשר מגנטו הועמד למשפט של בית הדין העולמי כפושע מלחמה , נקודת השיא לדעתי בחוברות שקראתי אז )והמשכתי לקרוא עד 215 בערך כאשר וולברין נילחם בפעמים הראשונות בסאבר תות .
ואחר כך איבדתי עניין .
הסרט החזיר לי את העניין שחשתי כאשר קראתי את אותם חובורת ישנות של בוקי והאקסמאנים באנגלית .
ואגב מסתבר שגם אבי ארד המפיק של הסרט שאחראי לגל הסרטים החדש של מארוול , קרא גם הוא את אותן חוברות "בוקי " ישנות משנות השישים ולדבריו שם נתקל לראשונה בדמויות של האקס מאן ומחוברות אלה התעורר לראשונה העניין שלו בקומיקס עניין שכידוע נמשך עד היום כאשר הוא שולט בחברת "מארוול ". .
ובכן נראה שיש להודות לקיומו של סרט זה גם לאותן חוברות "בוקי ישנות " בעברית .

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים