ואולי מילה על הציורים? 147476
מי מצוייר בהן, מי צייר אותם ומתי וכו'.
ואולי מילה על הציורים? 147757
קישורים לציורים ולפסלים: www.paleothea.com/Pictures/Eurynome.jpg
http://weber.ucsd.edu/~anthclub/quetzalcoatl/image.h...
www.paleothea.com/Pictures/EuropaLouis.jpg
www.jnanam.net/golden~ass/goldass/crete.jpg
www.paleothea.com/Pictures/CirceBarker.jpg חוץ מהציור המקסיקני כל היתר מודרנים פחות או יותר.
ואולי מילה על הציורים? 147760
וכדי שיהיה נוח יותר לכולנו נוסיף http בהתחלה:
ואולי קרדיט? 147777
ראוי ל''אייל הקורא'' להקפיד מעט יותר בקנין אינטלקטואלי. ראשית, לא כל תמונה באינטרנט מותר לקחת ולפרסם מחדש, ושנית, בוודאי ובוודאי שיש לתת קרדיט והפניה (אם אפשר) למקור התמונה.

כרגע, התמונות במאמר מנותקות מהקשר מקורי (ברור שניתן לקשרן למאמר עצמו), מיוצרן, ומבעליהן. זה לא הוגן, ולפחות בעיני, ואני מודע להיותי בן-מיעוט בנושא זה, מבאיש ממש את ריחו של המאמר ושל האתר.

אודה להתייחסותכם.
על תמונות וזכויות 147793
פרסמנו את התמונות שנתבקשנו, ע"י כותבת המאמר, לכלול. מסיבות טכניות (גב' בר לא היתה זמינה לפני הפרסום) לא כללנו הפניות, ואלו צויינו ע"י המחברת מיד כשנשאלה על כך. (אם תבדוק במאמרים אחרים, תראה שמקרים רבים לתמונות מצורף תיאור מתאים).

באשר לזכויות היוצרים שאתה חרד להם כל-כך, נציין רק כי בכמה מקרים, בהם היה ידוע לנו מיהו בעל הזכויות, פנינו וביקשנו את הרשות להשתמש בהן - אם כי להודות על האמת, במרבית המקרים איננו מקפידים לעשות כן. ישנם גם מקרים בהם עם כל הרצון הטוב, פשוט לא ידוע לנו מי הם בעלי הזכויות - כאשר התמונות נלקחות מאתרים שונים, בהם לא מצויין המקור.

צר לנו אם מדיניות זו מבאישה ממש את ריחם של המאמר ושל האתר; ולמרות הריח, אל נא באפך. ראה בזאת את מחאתנו השקטה על חוקי זכויות היוצרים בארץ ובעולם, שהם לדעת כמה מחברי המערכת בגדר שערוריה.

בכדי לא להפריע לדיונים על נושא המאמר, אתה מתבקש להפנות את המשך הדיון לדואר אלקטרוני (אנא פנה לעורך הראשי, ע"פ הכתובת המופיעה בתחתית כל דף באתר), או לחלופין לפתח את הדיון תחת אחד ממאמרי המערכת המתאימים לכך. תודה על ההתחשבות.
על תמונות וזכויות 147967
התמונות שאותן העברתי למערכת לפרסום היו במקום גלוי, ולדעתי לא דרשו זכויות (חלק רב מהן עברה עליהן תקופה של מאה שנה ויותר, כך שאין ממי לבקש זכויות). מצאתי שבמקום שמקפידים לשמור על הזכויות אין בכלל אפשרות להעתיק את התמונות, כך שלדעתי אין ממה לחשוש כאן.
זה לא עניין של ''לחשוש'' 149095
העניין הוא שאת לוקחת יצירה של אדם אחר ומשתמשת בה כאילוסטרציה, והמעט, ממש המעט, שיש ביכולתך לעשות, ובלי קשר לחוקי זכויות היוצרים ואם הם כן או לא שערורייתיים בעיני עורך זה או אחר של האייל, הוא לרשום תחת התמונה את שמה ושם הצייר. זה לא עניין של חוק, זה עניין של מוסר. מעניין איך את היית מגיבה אם מישהו היה מפרסם את מאמרך זה באתר כלשהוא, מבלי לציין את שמך. (לא, זה שחלקם אולי מתים מזה כך וכך שנים לא רלוונטי). וזה רק מבחינת מחויבותך ליוצרים שחמסת את יצירותיהם, בלי להתייחס בכלל לזכות הטבעית של קוראייך לדעת את הנ''ל.
זה אולי לא מבאיש בעיני את המאמר, זה סתם עושה אותו לבלתי מקצועי, משהו שכשילד בכיתה גימל עושה בעבודת סוף שנה שלו, אפשר להבין. לא כאן.
זה לא עניין של ''לחשוש'' 149272
אני מסכימה אתך באשר לרישום המקור, אבל המקום שממנו לקחתי חלק מהתמונות - שהוא גלוי לגמרי באינטרנט ופתוח לכול - לא תמיד מביא את שמות היוצרים, ומה אני יכולה לעשות? מלבד זה, אני העברתי לעורכים את כל הקישורים למקורות האיורים, והם היו צריכים לשים אותם במקומם, כך שזה, לפחות, לא על אחריותי. ברבים מהקישורים גם צויין המקור של האיור.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים