מחיאות כפיים 148848
מצטער, אבל אני לא קונה את התאור הפסטורלי המוגזם הזה.

אודה ואתוודא שלא ביקרתי מעבר לקו הירוק מעל עשור (פעם אחרונה במילואים באנסאר עזה - אל תשאל) אבל לבוא ולאמר שבשלשת ביקוריך האחרונים בגדה לא נתקלת בקיצונים שבמתנחלים (איך יתכן הרי היית באיתמר וגבעותיה) ולא בפלשתינים (נו, באמת, זה כבר ממש מוגזם) זה, בלשון המעטה, מוזר מאד.

מוזרה גם העובדה שלא טרחת (אולי במכוון?) לשאול את הפלג הדתי של המתנחלים איך יגיבו ומה יעשו אם וכאשר יגיע יום פינוי? האם ישמעו להוראות הזרוע המבצעת ככל אדם שומר חוק או, ישמעו לפסקי הלכה כאלה ואחרים המורים על התנגדות לפינוי גם אם בכח? יש לי הרגשה שאז ישתנו הדברים לאותם רועי עיזים ומגדלי תרנגולות (מה חשוב שהן אורגניות אגב?) ונוער הגבעות אותו אתה מתאר בחביבות כזו ישובו לסורם ויהיו שוב אותו אספסוף משולהב ופורע חוק כבעבר.

אין כאן שום וויכוח באשר ל"נחמדותם" של המתנחלים - העניין הוא אידיאולוגי לחלוטין וברגע שקבוצה, בתוך מדינה ריבונית, מחליטה שבשלב מסויים, החוק אינו חל עליהם, את תמיכתי הם איבדו. עם טיעונים דתיים משיחיים אין אפשרות לנהל דיאלוג (לא חשוב מהי הדת) כיוון שהצד השני משוכנע לחלוטין בצידקתו שכן כך הורה האל.

אני מקווה שאנחנו בפתח תחילת הסוף של הסיפור הכואב הזה שנקרא מפעל ההתנחלויות.
מחיאות כפיים 148890
לא מאמין לך. אני בטוח שגילית סימפטיה כלשהיא בחייך כלפי מאבקים של קבוצות אנשים במדינה שבשמם ביצעו עברות על החוק. אולי למפוטרים כאלו ואחרים, אולי לערבים הישראלים שפרעו ביהודים במהומות הר הבית...לך תדע למי..
מחיאות כפיים 148955
איזה מפוטרים עברו על החוק ואיזה ערבים ישראלים פרעו ביהודים במהומות הר הבית?
מחיאות כפיים 148971
איזה מפוטרים עברו על החוק?
תפנה שאלה זו לאבי, והוא יענה לך שהם אמנם לא עברו על החוק כמפוטרים, אך מכיוון שהם שדדו את המדינה ואותו לפני כן, הרי שהם כבר מלכתחילה עבריינים.
מחיאות כפיים - מעין המשך לעצמי 149014
כאילו קראו בתפוח את תגובתי אתמול וכבר ממהרים לאיים שאולי יהיה שימוש בנשק:

אמיר קורן - על זה בדיוק אני מדבר. לא זכורים לי מפגינים ומפוטרים שאיימו ו/או פתחו באש על צה"ל והמשטרה למעט אלו של אוקטובר 2000 ואלו נענו באותו המטבע (פתרון שלדעתי יהיה ישים גם כאן אם חו"ח נגיע לזה)
מחיאות כפיים גם ל''מעריב'' 149017
לכתבה שני חלקים: בראשון מספרים לנו על איומים להשתמש נגד חיילים בנשק, ובשני מדווחים ש"גם בליכוד החלו לנקוט בצעדי מחאה נגד מהלכיו של שרון".
מחיאות כפיים גם ל''מעריב'' 149019
אני לא בטוח שאני מבין את המסר שלך - בגלל שבליכוד הבטיחו מאבק בהחלטה ללא איום של שימוש בנשק זה משפר את כוונות אנשי תפוח וחבר מרעיהם?

אנא הסבר
מחיאות כפיים גם ל''מעריב'' 149101
מן השאלה אני מבין שלדעתך, שני הנושאים אינם קשורים זה לזה. בתגובה הקודמת רציתי לומר אך זאת: גם לדעתי הם לא.
וכמו שכבר אמר הנביא 149106
תגובה 125705
מחיאות כפיים 149068
7 באוקטובר שעה 23:00 ערבים ישראלים מהכפר ג'סר א-זרקה מתקבצים על הגשר העילי בכביש החוף ומשליכים סלעים ואבנים על מכוניות חולפות, ז'אן בכר נהרג. היו גם מקרים של נוסעים שפשוט נשלפו מרכבם על ידי המון ישראלי ערבי זועם עם רצח בעיניים.

לא ברור לי אם אתה יודע איפה אתה חי אם אתה שואל שאלה כזאת
מחיאות כפיים 149298
אני לא יודע אילו מפוטרים עברו על החוק, אבל אני מכיר קבוצה כזו שנראה לי שותפה לדעותייך הפוליטיות, שהחליטה לשבור את כללי המשחק הדמוקרטי ולנהל מאבק תוך עבירה על החוק. יצא להם הכינוי "סרבנים". מכיר?
מחיאות כפיים 149303
הן הן
מחיאות כפיים 149350
ישנה גם קבוצה השותפה לדעותייך הפוליטיות המצהירה שתסרב לפקודת פינוי התנחלויות. לאלה ולאלה אני מסכים לאפשר לא לבצע את מה שבניגוד למצפונם. כך צריך להיות בדמוקרטיה אמיתית.
מחיאות כפיים 149353
אם לחיילים מותר לסרב לפקודה לפנות התנחלויות, על אחת כמה וכמה לאזרחים היושבים שם מותר לסרב להוראה להתפנות משם, בניגוד למצפונם, הלא כן?
כמובן. 149355
כבר אמרתי שאין צורך לפנות את המתנחלים בכח אלא רק להודיע להם מתי עומד צה''ל לצאת מהשטחים הכבושים.
כמובן. 149357
אם כך לא פלא שאתה מוכן לסירוב פקודה לפנות התנחלויות, זה לא נובע מתוך סובלנות, אלא מתוך פרקטיקה, לעומת סובלנותך הכנה כלפי סרבני ''המצפון'' בעלי הדיעה הפוליטית שלך.
כמובן. 149359
ו"הורדת התנחלויות" כאן תגובה 117354 מתייחס בסה"כ למסירת הודעות?
כמובן. 149366
מתייחס לכל דרך שהממשלה תמצא לנכון. הדרך העדיפה לדעתי היא דרך מסירת הודעות.
כמובן. 149524
מה דעתך על שוטר שמצפונו אוסר עליו לפנות את מתנחלי כיכר המדינה?
ועל מתנחלי כיכר המסרבים לקיים את צו בית המשפט ולהתפנות?
מחיאות כפיים 149410
כך צריך להיות בחברה אנרכיסטית
מחיאות כפיים 149504
בוא נגיד (בלי קשר לעמדה עקרונית בקשר לנושא) שה"סרבנים" קצת פחות השתמשו באלימות/מאיימים בשימוש באלימות.
הבדל אולי לא משמעותי, אבל הבדל.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים