בעכבות השידור ברשת ג. 149099
בשעה הראשונה התארח נחום היימן שסיפר שני דברים 1 שהוא הכיר באופן אישי את מקים חברת קריס איליס שזה ישר הקפיץ לי את הלב כ גטרו טאלל היו מהראשונים וממקמי החברה ואז נחום סיפר שהוא גם הכיר טוב את החלילן ההוא שעמד על רגל אחת דבר שגרם לי לכימעט אורגזמה ואז הוא אמר אנדרסון ולא זכר את שם ההרכב. והכריין אמר כן ההוא אם המכנסיים הקרועים.

נשאלת השאלה מה לאלוהים ולנחום היימן.
אבל הדבר המעניין השני הוא סיפר שהוא היה אמור ל להקליט ולכתוב ולהפיק אלבום שלם לסוזאן בפראן.
ומסיבות כל שהם סוזאן ופרן לא הסכימו ואז הוא אמר להם משהוא בסיגנון חווה אלברשטיין הפרורים ועוד הרבה אחרים ששמעו לי והלכו איתי הגיעו רחוק וחשוב לי להגיד לסוזאן ופראן אורי אם אתה קורא אשמח אם תעביר את זה הלאה.
שאיין מה להצטער על זה שלא הלכתם אם נחום היימן מוכשר כחל שהוא הוא היה נותן לכם 10 11 או 12 שירים מצויינים משלו והיתם עוד אחד מהפפרויקטים של נחום היימן לא היתם אני מאמין מרגישות שלמות אם מה שאתם ואם החומר כאתם יצתיות מכדי להיכנע רק לתכתיבים של מלחין אחד ולדעתי אם היתם הולכים רק אם נחום היימן היתם נ מוזכרות כעוד צמד כמו אחרים שנחום היימן הפיק להם דברים והלחין נגיד מי זוכר היום את חני ליבנה שהוא הפיק לה אלבום שלם אם מתי כספי?
טוב שהלכתם בדרך שלכם שהיתה מתקדמת ומענייינת הרבה יותר
בעכבות השידור ברשת ג. 149206
האם חווה אלברשטיין היא "פרוייקט של נחום היימן"?

חני לבנה אומנם נשכחה, אבל חבריה לפרוייקט "חופים" של היימן - ביניהם מאיר בנאי, דוד דאור ומשה דץ - לא נשכחו כלל. גם נורית גלרון, שלה היימן הלחין רבים משירי "אני ראיתי יופי", לא נשכחה.
בעכבות השידור ברשת ג. 149215
אכן, גם משה דץ, לא נשכח. לצערנו.
התחלנו להעליב צדדים שלישיים? 149331
למשה דץ, עם כל הקיטש הנוראי שהוא מבצע, יש קול צלול ונהדר (שומעים את זה ב''שירים עד כאן''). הצורך לזווג את בני הזוג דץ גם על הבמה ולהתאים את היכולות הקוליות שלהם - שכן לאורנה, מה לעשות, אין קול מרשים במיוחד - גרם לו להשתתק.
התחלנו להעליב צדדים שלישיים? 149333
בוקר טוב ברקת.
אכן, את צודקת לגבי קולו (המזכיר לדעת רבים כמו שתי טיפות מים מינרליים את קולו של דני גרנות מתחילת שנות ה-‏70). וגם היו לו כמה שירים לא רעים שהוא ביצע לבד בתחילת דרכו, כמו "אנשי הגשם" הידוע ו"עכשיו אשה" או משהו כזה.
עם זאת קשה לשכוח את הזיהום הקיטשי הסביבתי שנגרם עקב כמו שאת אומרת "הצורך לזווג את בני הזוג דץ גם על הבמה ולהתאים את היכולות הקוליות שלהם". מה לעשות שלא כל מה שהולך טוב (נניח) בחיים, חייב לעלות גם על במה.
התחלנו להעליב צדדים שלישיים? 149338
בוקר אור :-)
בדיוק ראיתי אותם אתמול ‏1 מבצעים להיט מפסטיבל הזמר החסידי. באמת חבל על השילוב הזה של הקולות. בדרך כלל אני לא נוגעת בחומר שלהם אפילו במקל, אבל הם פרפורמרים מקצועיים, בתחום המיינסטרימי שבו הם פועלים.

1 למי שעדיין לא יודע, ערוץ 33 משדר פניני זמר עברי (בין הרבה קש וגבבה) כל לילה, תחת השם "נדודי שירה".
התחלנו להעליב צדדים שלישיים? 335248
ואו, עברו שנתיים.

חיפשתי דיון טוב לשים בו את הלינק הזה: אתר "מימה" החביב אוסף בתוכו פרטי טריוויה שקשורים בשירים ישראליים, בנסיבות הכתיבה שלהם ובהשראות והשפעות. ממתין גם לידענים שיענו על שאלות ללא מענה בתחום הזה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים