14976
כדאי שתיזכרו ברקורד של שני המתמודדים לראשות הממשלה לפני שתגבשו דיעה.
אהוד ברק נכשל בתפקידו כראש ממשלה בעיקר בגלל הכנסת שעמדה בפניו. לא הייתה לו אפשרות אחרת של ממשלה אלא האפשרות של הקמת ממשלה עם ש"ס והמפד"ל.
ממשלה כזו נפלה לאחר פרישת ש"ס מסיבות פנימיות בעיקר.
האם ברק אכן היה ראש ממשלה גרוע כפי שכולם נוטים לזכור? האם הוא לא הגדיל את הצמיחה, הוציא את צה"ל מלבנון, העלה תקציבים לתשתיות, קידם את החינוך, ביטל את מסי הקנייה, העלה את כוח העבודה(הגידול באבטלה כביכול הוא תוצאה של אנשים שפעם לא דאגו להירשם כמובטלים וכיום כן, למעשה האבטלה בירידה), ניסה להפעיל רפורמה במיסים(שטורפדה בידי האופוזיציה) והקטין את ההתנגדות של הימין.
אז מה היה כ"כ גרוע?
ומה לגבי המועמד השני? בינתיים הוכיח את עצמו בצורה כושלת בכל תפקיד בו כיהן, החל ממלחמת ("רק 40 ק"מ") לבנון כשר ביטחון, בעיית הקרוואנים כשר הבינוי, בנייה מסיבית ביותר בהתנחלויות, ההסתבכות הצבאית שיצר במיתלה במלחמת יום כיפור וקיצוניות רבה כשר חוץ בממשלת נתניהו.
עד לפני חצי שנה היה העם מקבל בחילה מעצם המחשבה על שרון כראש ממשלה. שרון לא השתנה.
הימנעות פירושה חצי קול לשרון. אל תעשו משהו שכולנו נתחרט עליו הרבה שנים
זו הכלכלה, Dummy 14979
הצמיחה שבאה בתקופת ברק לא באה כתוצאה ממהלך כלכלי מבריק שביצע, אלא כתוצאה ממדיניות הנגיד. הדבר היחיד שהוא הביא זה גידול בהשקעות הזרות. וזה בגלל שהמשקיעים הזרים לא אהבו את נתניהו.
הוא לא הגדיל תקציבים לחינוך ולתשתיות, מצטער. מה שהוא *כן* עשה זה להגדיל תקציבים להתנחלויות ולחרדים.

הוא לא היה ראש ממשלה גרוע, הבעיה שהוא לא היה ראש הממשלה שלי, אלא של כו-לם. יש לי חדשות בשבילך. אני רוצה ראש ממשלה שיהיה קודם כל *שלי*, אח"כ של כולם. ראש ממשלה שלא יזלזל במאות אלפי בוחריו וירוץ אל ש"ס מייד ביום הראשון לכהונתו. ראש ממשלה שיהיה קשוב לרצון שולחיו, לא לרצון אלו שלא שלחו אותו. ראש ממשלה שלא יעיף את מר"צ כדי להתחנף לש"ס. ראש ממשלה שיתן הנחות לסטודנטים ולא לבחורי ישיבות (ולא, 5000 ש"ח עלובים שמתפרסים לחמש שנים לא נחשבים!) לא ראש ממשלה שקרוב יותר למפד"ל.

אל תבין אותי לא נכון, אני מחבב מאד את ברק מבחינה אישית ומסמפט אותו מאד, אבל כפי שנכתב בתגובה מוקדמת יותר, ראש ממשלה בוחרים בשכל. מנהיג השמאל הבא חייב לדעת שקודם כל עליו לפעול למען האינטרסים של לולחיו אח"כ לאינטרסים של השאר.
לא הכל הוא יכול 15060
מה לעשות שראש הממשלה נבחר על ידי בוחריו אך בוחריו בוחרים גם נציגים שלא תמיד תומכים בעמדות של בוחריהם?
חלק נכבד מבוחרי ישראל בעליה הצביע ברק, אך מפלגתם אינה תומכת בברק. אותו סיפור לגבי עם אחד של עמיר פרץ ובכל המפלגות חוץ מהימין הקיצוני.
על כן ברק לא יכול היה לקבל את רצון בוחריו, כי רצונם התחלק בין תמיכה בברק לבין התנגדות לו.
מקוריות 15000
"הגידול באבטלה כביכול הוא תוצאה של אנשים שפעם לא דאגו להירשם כמובטלים וכיום כן, למעשה האבטלה בירידה".

זהו אחד מהמשפטים המדהימים ביותר שנתקלתי בהם מימי. עמירם, אולי תעשה טובה לאנושות ותחתום בשם מלא? לא ארצה לקחת ממך את הקרדיט.

אגב - גם אין יותר נרצחים בפעולות טרור. הפעם הם פשוט דאגו להירשם. למעשה - הביטחון האישי הולך ומשתפר.
15062
אם היית נסמך על נתוני אמת ולא רק על כותרות עיתונים רעשניות היית יודע שקיימת עלייה בכוח העבודה במשק, כלומר ירידה בכמות הלא מועסקים.
אני עדיין עומד מאחורי מה שכתבתי וחבל שאתה נוהג בתגובה צינית כל כך להערה רצינית.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים