השוואה 149850
בקליפורניה (ואולי בכל ארה"ב) במקום לשאת כרטיס נוסף בארנק, מוסיפים מדבקה זעירה על רשיון הנהיגה. טיפה פחות מסורבל.

מה שמזכיר לי עוד הבדל בין קליפורניה לארץ: תרומות דם. תרמתי דם המון פעמים בארץ, ואני ממשיך לעשות את זה באופן סדיר כאן ‏1. ההבדל הגדול ביותר בין החוויה בארץ לחוויה הקליפורנית היא בתחקיר שאתה עובר לפני התרומה - נראה לי שגם לותיקי השב"כ יש מה ללמוד ממנו. טריק נחמד שיש להם הוא שאחרי שאלון מפורט ביותר שאתה ממלא, ואחרי ראיון פנים אל פנים עם אחות ששואלת אותך שאלות מביכות למדי (האם קיימת יחסי מין עם גבר אחר, תמורת כסף או סמים, וכו'), אתה מובל לפינה נסתרת, ומקבל שתי מדבקות ברקוד שנראות (לי) זהות לגמרי. ליד מדבקה אחת כתוב "כן", וליד האחרת, "לא", ואתה מתבקש להדביק על הטופס שלך את המדבקה של ה"לא" אם אתה חושב שיש איזושהי בעייה עם הדם שלך, אבל התביישת להגיד את זה לפני כן. דם ייקחו ממך בכל מקרה, כך שאין חשש להלבנת פנים, אבל יישתמשו בו רק אם שמת את ה"כן".

_________
1 מסתבר שמאיזושהי סיבה הדם שלי אטרקטיבי במיוחד עבור ילדים קטנים, או כך לפחות טוענים במרכז ההתרמות. נו, יאללה, אם ככה הם הצליחו לשכנע אותי, אז שיהיו בריאים.
השוואה 149876
And more praises of the Californian system: it seems to work. The other night I discussed this with my friends here, and apparently ALL OF THEM had the little "donor" sticker on their driver's licenses. I guess EDI could come up with more comfortable procedures and encourage more people to get cards (I actually have an EDI card as well, but none of my family does, I'm ashamed to say)
השוואה 149878
אני (וכל משפחתי) נופלים קבוע בתחקיר הבטחוני הזה. גרנו שנה בבריטניה בתחילת שנות ה90.
השוואה 149926
קצת מדאיג, הרעיון הזה עם המדבקה. אם מישהו מפחד מ"קצירת איברים", כפי שתארו אחרים בתגובות לעיל, הרי שמה הבעיה (מצד הקוצר הפוטנציאלי) לשמור מדבקה זמינה ולהוסיף אותה לרשיון הנהיגה של הנפטר?
השוואה 150007
אני זוכר במעורפל שבנוסף למדבקה יש גם טופס שצריך למלא ולשלוח בדואר. אולי כך מוודאים שהתורם אכן מתכוון לתרום.

לי אישית גם לא נראה סביר שכירורג להוט (או מישהו אחר) יוסיף מדבקה לרשיונה של גופה אטרקטיבית.
השוואה 150283
אכן תכסיס יפה. רק בעיה אחת: נאמר שנעצתי מחטים מכל השכונה בזרועי, נאמר שהמראיינת שאלה "האם נעצת מחטים" - מתוך בושה אמרתי "לא", אבל חשבתי "כן". כך היה עם עוד כמה סעיפים אחרים, אמרתי "לא", והמילה "כן" הדהדה בראשי כל הזמן. מרוב בושה אני לא יכולה להיפטר ממנה. ועכשיו רוצים שאני אדביק מדבקה ש... מה?

"כן", "כן", "כן"...
השוואה 152691
זה עתה שבתי מתרומת דם נוספת, ומסתבר שהתיאור שנתתי קודם הוא מעט לא מדויק: הכיתוב לצד המדבקות הוא בעצם "use" ו- "don't use".

חן חן לברקת חדת האבחנה.
השוואה 289109
היום תרמתי דם לראשונה בניו-יורק. לא היה להם את הטריק עם מדבקות הברקוד, אבל התרשמתי מהמדחום (מד-החום?) בו משתמשים במרפאה: זה מכשיר בערך במימדי בננה, שמרפרפים איתו במשך שניה או שתיים על העור בין המצח לעורף, והוא מייד מציג דיגיטלית את הטמפרטורה. מישהו מכיר, ויודע איך זה עובד?
השוואה 289127
לגבי המכשיר, אני מהמר שמדובר בגלאי אינפרה-אדום שמזהה את הטמפרטורה לפי הקרינה שאתה פולט. דרך אגב, איפה זה "בין המצח לעורף"?
בין המצח לעורף 289131
תודה. לשאלתך: את המכשיר בהתחלה מניחים מול המצח, ואז מזיזים אותו, כשהוא צמוד לראש, עד לעורף (או אולי בעצם עד לנקודה כלשהי מאחורי האוזן).
בין המצח לעורף 289132
מול המצח זה נשמע הגיוני - המצח מתנהג כמו מקרן והטמפרטורה שלו קרובה מספיק לטמפרטורה של הגוף. ההמשך לחלוטין לא ברור לי. אולי הצוואר?
הנה שאלה פיזיקלית, איך בונים גוף שחור? (כדי למדוד קרינת גוף שחור)
גוף שחור 290659
אאל''ט, חור קטן במיכל גדול עושה את העבודה.
השוואה 289173
אכן גלאי של קרינה אינפרה-אדומה, שקוראים לו Temporal Scanner Thermometer. עוד פרטים ב- http://quickmedical.com/exergen/5000.html

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים