149977
קשה לי להסביר את פשר האדישות... כולם מקטרים על העירייה. יש כל כך הרבה ביקורות על התפקוד של אולמרט, אז למה אנשים לא מצביעים??
יש לי הרגשה שאינה מבוססת על נתונים סטטיסטיים שיש נטישה לטובת הפרברים. מן תחושה שכל אדם שני שאני מכירה עובר למודיעין/ מבשרת / מושבי הסביבה. מה שברור הוא שהעיר במצב איום. מרכז העיר מכוער ומוזנח מתמיד, עסקים בורחים מהבירה. העיר כבר לא אטרקטיבית בשום תחום.
אז למה בשם אלוהים לאף אחד זה לא אכפת מספיק?
149980
אולי כי גם בלי להצביע, אולמרט כבר לא ייבחר?
149982
אבל מי עד לכך שהבא שייבחר לא יהיה גרוע כמותו?
כפי שנראה ישנן שתי אופציות ריאליות, האופציות הללו כל כך שונות זו מזו. מי מהשניים שייבחר ימשוך את העיר לכיוון כל כך שונה. קשה לי להאמין שאזרחי ירושלים כל כך אדישים לעתיד. אם הם אכן לא אדישים, מה שאני נוטה להאמין אזי ישנו גורם אחר שמונע מהם להצביע והוא כנראה חוסר האמונה ביכולתן של הבחירות לשנות. לכן, אני תוהה,
מה בשיטה או במצב הביאו לכזו חוסר אמונה של הציבור ביכולתו להשפיע?
אני לא ירושלמי 149984
מהן לדעתך שתי האופציות? האם כבר ברור שהירושלמים "אדישים" או רק עובדים עד מאוחר?
אני לא ירושלמי 149989
אני נוטה להאמין שיש משהו בשיטה או במצב הנוכחי שגורם לאנשים לחשוב שלא משנה מה הם יצביעו המצב לא ישתפר. אני שומעת טענות בסגנון ''במיילא כולם מושחתים'' (טענה שניתן לסבירה בכך שהרבה ראשי רשויות בארץ נחשדו בפלילים)או ''המצב במדינה גם ככה מחורבן, מה כבר ראש עירייה יכול לשנות'' (טענה שכמובן ניתן להתווכח איתה) ועוד טענות מגוונות אחרות.
אני לא מצליחה לבדי לחשוב מה הרחיק את הבוחרים מהקלפי, האם מדובר באדישות או בגורם אחר שבא לידי ביטוי גם בבחירות האחרונות לכנסת (אם כי, ככל הנראה, לא בהיקף כזה).
150057
לא יודע על מה את מדברת העיר יפה מתמיד. כל העיר חורשת מעבודות תשתית של בניית מדרכות, גירוד כבישים, ובניית תשתית תחבורתית חדשה. ומרכז העיר עצמו עבר לפני זמן לא רב שינוי צורה מדהים שהפך אותו למשהו שנראה כמו רחוב אירופי מהמאה שעברה. והשינוי רק ממשיך בהחלפת רחובות נוספים לרחובות לבנים ועמודי תאורה קטנים, במקום רחובות אספלט מלוכלכים.
העיר משתפרת במראה שלה משנה לשנה. זה לפחות מהבחינה האסתטית. כל השאר די בזבל זה נכון.
בטח שבוודאי 150062
ברור שכל הכבישים נסללים מחדש, אחרי שלופוליאנסקי ניסה לחסוך שקל ובמקום להשתמש במפלסות שלג השתמש בדחפורים לפינוי צירי התנועה, ובכך הרס את כל כבישי העיר.
כמה אופייני, בניסיון לחסוך מעט, לבזבז המון.
בטח שבוודאי 150194
חידוש פני העיר נמשכים כבר למעלה מעשור, בלי קשר למפלסות שלג. וזה לא כולל רק כבישים.
תנו רבנן 150308
שנאמר: "לשנה הבאה בירושלים הבנויה". על שום מה "שנה הבאה"? על שום שהשתא היא עדיין בשיפוצים.
תנו רבנן 150326
אבל,
לזכותו של ראש העיר יאמר שהיום העיר כבר נקייה לגמרי משרידי הבחירות, הפוסטרים, הפתקים והזבל. אולי בגלל החג, אולי בגלל השבת ואולי בגלל שבאמת אכפת לו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים