אין אלטרנטיבה 15034
בשיחה שהייתה לי עם יוסי לפני כמה ימים אמרתי לו שלדעתי אין צידוק מוסרי לשים פתק לבן.
אבל ככל שהזמן עובר אני מתחיל לפקפק באמירה זאת. אני לא מסוגל להצביע שרון, אני חושב שהוא לא ראש ממשלה ראוי (בדומה לברק) אבל אני גם בפרוש לא מסכים עם דעותיו הפוליטיות. יש לי חברים שמאלנים שמאמינים שמבחינה מוסרית הם לא יכולים להצביע ברק או לשים פתק לבן ולכן הם יצביעו שרון.
אני לא מסוגל להצביע שרון. אבל ככל שהזמן עובר אני גם פחות מרגיש את יכולתי המוסרית להצביע ברק. קראתי את כל שנאמר, אני הסכמתי אם ההצהרות הסותרות של רוב הכותבים.
המסקנה שהגעתי אליה (ובעצם ידעתי עוד קודם)
היא שאין ברירה, אין אלטרנטיבה, יש שני מועמדים גרועים לראשות הממשלה ואין לברוח מזה. תקוותי שפרס יתמודד נמוגו ממזמן, כי הרי גם אם יתמודד בשלב זה כבר אין לו סיכוי לנצח. (למרות שאז אוכל להצביע אם מצפון נקי)
אני לו שמאלני קיצוני, ואני חושב שאין מספיק הבדל בין הליכוד לעבודה כיום, אין לי בעיה להצביע לראש הליכוד אם הוא בן אדם שראוי לאמוני. אבל במצב בנוכחי אני מניח שכל מה שנשאר לעשות זה להתלונן הרבה, ולחכות לבואו של שרון.
הודעה לבוחר 15039
שלום!

בבחירות המיוחדות לראש הממשלה שיתקיימו בקרוב, כל בעל זכות-בחירה יישאל שאלה. השאלה היא שאלה של העדפה. לשאלה כזו 3 תשובות אפשריות. אין "תשובות לא מוסריות", ולכן אין "הצבעה לא מוסרית". יכול להיות שהמניעים להעדפה (כלומר לתשובה, כלומר להצבעה) יהיו לא מוסריים (כך, למשל, אם תדע כי אחת התוצאות תביא להפעלת עונש מוות בישראל, ואתה מוצא שזהו דבר בלתי-מוסרי, אך אתה יצרן חבלי-תלייה - ניתן לומר שהעדפתך את התוצאה הנ"ל כיוון שהיא תביא להתעשרותך היא העדפה בלתי מוסרית).

ועתה - שאל את עצמך מה אתה מעדיף שתהיה התוצאה. שאל את עצמך מדוע. הפעל את מבחן-המוסר על התשובה. הצבע בהתאם להעדפתך (אם אין לך העדפה - חבל על הזמן והטרחה הכרוכים בהצבעה). חזקה על מצפונך שלא יתלכלך.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים