תתפכחו 150997
כל המשועממים שלא עשו דבר בחייהם יגידו צריך להחזיר את ההתנחלויות המדינה בת 55 ההתנחלויות בנות 38 החלו שהמדינה הקטנה היתה בת 17 הלו עם היה לכל ההתנחלויות שכל הם היו אומרים כולם ביחד אין בעייה נעזוב את בתינו ניתן לערבים המתוקים והזכים שלא מרימים יד וקול ואז מה היתם עושים אתם היושבים בתל אביב ובערים הגדולות הגבול היה מגיע לביתכם שכחתם את גילה שכחתם את ההרוגים שהיו לפני 67 אבל בסדר נחזיר להם הכל ואז מה כל אלה שחונכו במשך 37 שנים לשנוא ובעלי המנטליות המזרחית שאין להם רגש לילדהם שעל פי החוק הירדני מותר לאבא או בן משפחה להרוג ילדה שפוגעת בכבוד משפחתם אלה יהיו בתוככם כבר יש מליון וחצי גיס חמישי בארץ ואתם רוצים להוסיף עוד אז שוב הלוואי ויהייה לאנשים הטהורים והטובים האלה היושבים ואוכלים מרור כל כך הרבה שנים שיסכימו ויתנו לכם אנשי בילין ושריד לחיות עם אהובכם הערבים ונראה מה יהייה חשבתם לרגע שהם יסכימו שתשארו איתם הם ירצו לראות את כל פלשתין ירושלים עכו יפו חיפה ומה לא שייכת להם
אז לסיום פקחו עינים ותתחילו להבין שאתם 15 אחוזים מהעם שהבחירות האחרונות הראו זאת תתפכחו ותעברו לעזור לפתוח הארץ ותעזרו ליהודים האמיתים שגרים ביהודה שומרון ועזה לפתח את הארץ לסלק את הערבים הישראלים למדינה שלהם בירדן בסעודיה ולא חסר איפה
למד פיסוק נכון מהו! 151026
,:.-,.,,:,,,?!,,!.?,,!,?,,.?:,,,.,.,,.

קח, חינם. (מתחיל בפסיק, מסתיים בנקודה)

פעם הבאה, זה יהיה בתשלום.
התפכחתי 151027
משה,אני תומכת בכל מילה שלך, ומעוניינת להוסיף:
אתה כותב על "מדיניות ההרג" (שם שאני בחרתי) במשפחות ערביות, אתה כותב על בנות ערביות הנרצחות משום פגיעה בכבוד המשפחה.
נכון, אלו דברים נוראיים, אבל רציתי לומר שלא צריך ללכת כל כך רחוק על מנת לחפש רציחות אצל ערביי ארצנו.
ואומנם, לא נחוצה פגיעה בכבוד המשפחה על מנת שהורים יישלחו את ילדיהם להירצח, נכון? מספיק שאמא-אבא מתוסכלים שולחים את הבן שלהם להתפוצץ ברחוב, וכבר כל שאר ה'שבט' שלהם מתעודד ומעוניין לזכות גם הוא באהדת ההורים ושאר העם. נכון, אז הם קצת בוכים מול המצלמות, אבל לא פעם (ולא צריך מצלמות בשביל זה) צוהלות נשים ערביות בשמחה: שבניי כולם יהיו כמותו.
ולא חסר להן בנים...

אז בואו נראה, חברים, האם אנחנו באמת רוצים שהם יתערבו בתוכנו? ההתנחלויות הן הישובים הגבוליים עם הערבים. הן מסמנות את הקו החי שמגן, כביכול, עלינו. ומלבד זאת הרי גם כך חודרים מחבלים מדי יום לערים הגדולות.
אני ממש לא מבינה את התמיכה בפינוי ההתנחלויות. מה זה ייתן לנו? כלום! הרי כבר ניסינו הכל, הצענו להם חצי ישראל.
הגיע הזמן שנתחיל להבין שאין לנו למי להאמין.
השתכרתי 151031
תני מבט במפה. כזו שמסומנים בה ריכוזי אוכלוסיה ישראלים ופלסטיניים, באיזור רצועת עזה.

ואז אמרי לי שיישובי גוש קטיף, לצורך העניין, הם ''יישובים גבוליים עם הערבים.''
אני מודה ששתיתי קצת 151037
אז לא כל ההתנחלויות גבוליות עם הישובים הערביים. עם ההתנחלויות שאינן גבוליות לישובים הערבים, סליחה.

____________
באמת, איך שכחתי: אתכן, התנחלויות נחמדות, מעוניינים לפנות גם ללא שום סיבה הגיונית (לא שפינוי שאר ההתנחלויות הוא הגיוני, אבל אתן יודעות -אמתלות שמאלניות וכל אלה...).
הייתי צריך לוותר על הוודקה השביעית 151038
אה, מעוותים את דברי.

את הצגת את ההתנחלויות כאילו הן גובלות ביננו לבין הערבים.

אני הצגתי כאלה שלא גובלות ביננו לבין הערבים.

הן גובלות בערבים, הן נמצאות קילומטרים ספורים מיישובים ערבים, אבל הן לא מהוות חיץ ביננו לבין הערבים, ומכאן כל הקונוטציות ההירואיות המתאימות לא תקפות לגביהן.
למד חשבון (או הסטוריה...) 153894
תראה, משה - אמנם, גם אני חרפתי בשיעורי מתימטיקה, פיזיקה (שנוסף לכל גם היה שעת אפס!) וכיוצא-באלה - אבל, עדיין, ברורות בעיני הן אמיתות אלה:
עכשיו 2003.
2003 פחות 38 נותן 1965.
2003 פחות 55 (וגם 1965 פחות 17) נותן 1948.
יש רק בעיה אחת קטנה - אנחנו מדברים על 1967. לא 1965. לאיפה נעלמו שנתיים? מה, ההתנחלויות הוקמו ב-‏1965? איך? אתה מסכים איתי שזה היה קצת קשה, אם הכיבוש של השטחים הללו בידי צה"ל התרחש רק שנתיים מאוחר יותר? או שמא, אתה מדבר על מצב, בו נע חץ הזמן לאחור לתקופת-מה (ואני ער לכך, שאפילו פה יש סתירה לוגית פנימית קשה, אלא-אם-כן אנו עוסקים בכך מנקודת-מבט חיצונית למתרחש, מתוך עולם, המקיף את יקומנו בבועה גדולה), וכך ניתן היה להקים את ההתנחלויות עוד בטרם נכבשה בכלל האדמה, עליה הן יושבות?
שאלה קשה במכניקת הקוואנטים, סבורני. או שמא בתורת מיתרי-העל עסקינן פה? כלום נכון לנחש אתה?
את ההתנחלות הראשונה, על כל פנים, הקימו בשנת 1968 - קרי, לפני 35 שנה, שנה אחת, כמעט, לאחר הכיבוש - כשהמדינה הזאת היתה בת 20.

ו...מלבד זאת, נראה לי שיש לך פה טעות קשה! איש מאתנו, אנשי השמאל הציוני השפוי והמתון (עבודה, מר"צ, חלק ממצביעי שינוי, חלק ממתוני חד"ש ועוד תומכים באי-אילו רשימונות מיניאטוריות, שלא עברו את אחוז-החסימה למרבה-הצער), אינו חפץ _להוסיף_ לאוכלוסיית מדינתנו את 3.7 מיליון הפלשתינאים. להיפך! שהרי, זוהי אך ורק תשוקתו של הימין, אשר - במודע או שלא במודע - חותר לערבב את האוכלוסיות במידה כזאת, עד כי לבסוף, לא יהיה עוד שום מנוס ממתן אזרחות לכולם - ואז, אכן ואמנם, אבדנו. הם יהיו הרוב במדינתנו, וישראל הציונית תהפוך לפלשתין המוסלמית. גבול ברור, סגור וחתום ימנע זאת - ממש כפי, שהוא ימנע מכל מפגע פוטנציאלי לראות את ערינו וכבישינו מקרוב. ברור לי מסיום דבריך, שאתה תומך בטרנספר. לא אתייחס כאן להיבט המוסרי של פעולה כזאת. ואולם - צעד כזה פשוט לא יעבור. פשוט לא יעבור, נקודה. ראה את סרביה של מילושביץ' ומה קרה לה. ראה את משטר האפרטהייד בדרום-אפריקה! אין, אין מצב: העולם, הקהיליה הבינלאומית, פשוט לא תרשה זאת - ואין מדינה בעולם (אלא-אם-כן, חזקה היא כארצות-הברית, או כסין... ובטח שלא זעיר-מדינה כישראל!) המסוגלת, בכלל, לחתור נגד כל שאר אומות העולם. הודג'ה, מילושביץ', סדאם והטליבאן - כולם ניסו להנהיג מדיניות של "עם לבדד ישכון". ומה קרה? הרסו את כלכלות ארצותיהם, התושבים שם גוועו ברעב, והם עצמם - או יורשיהם - הודחו, וכיום על מדינותיהם האומללות והמוכות לעבור עוד דרך ארוכה, בטרם יוכלו לשוב ולהשתלב בזרם האירועים התרבותיים של האנושות בכללותה. ובוודאי, שאין לשאוף להתרחשותו של אסון שכזה גם כאן...

ולפיכך, יש לפנינו רק מוצא אחד ויחד: להוציא את כל כוחותינו מן השטחים, לסגור את הגבול - ומהר. ובזאת, נשרת אך ורק את האינטרסים של הציונות השפויה. ו... רוצה לעשות מעשה ציוני באמת דגול? ישב את הנגב הריק!
למד חשבון (או הסטוריה...) 153908
תרשה לי להפנות קצת מהוויכוח העיקרי - אבל למה לעזאזל לישב את הנגב? למה צריך להרוס כל דבר?

הנופים בנגב הם היפים ביותר בארץ (IMHO). אם יתחילו לישב אותו, או חו"ש להפריח אותו, בתוך שנים ספורות לא ישאר ממנו דבר: זיהום האוויר, צמחייה שאינה מתאימה, עלייה בלחות וירידה בטמפרטורות יחריבו לחלוטין את כל מה שיפה ויחודי בנגב.
ירדנים 153973
האם תושבי השטחים אינם אזרחים ירדנים?
שאלת תם. 153988
מדוע מפריע לך שמדינת ישראל תהפוך למדינה עם רוב פלסטיני, וגוזר מכך מיד את "פלשתין המוסלמית?" מדוע אתה קורא, "ואבדנו?" הייתכן שהשמאלני השפוי הוא גזען שונא ערבים?

אללי!

Good fences make good neighbors, נכון? אבל אל תשכח, there is a thing that does not like a wall.

ואני מסכים עם דברי אביב למטה: לא ליישב את הנגב! פויה!
153990
סליחה? למה לא ליישב את הנגב? למה לא לפתח עוד מקומות עבודה לאנשים שיש כאן? למה לא להרחיב את המקומות הקיימים ולפנות קצת מקום לנשימה באזור המרכז? למה לא לפזר את מרכזי התרבות, והעבודה, והאמנות, והלימודים, והבילויים בכל רחבי המדינה במקום להשאיר אותם בשניים שלושה מקומות מרכזיים?
153991
סליחה? למה ליישב את הנגב ברבע מליון אנשים בו-זמנית? למה להרוס את שטחי המדבר האמיתיים האחרונים שעוד נותרו לנו, עם הורדת הטמפרטורות והעלאת הלחות, הנובעת מהתיישבות כזו? ואיך זה קשור לפיזור מרכזי התרבות, והעבודה, והאמנות, והלימודים, והבילויים? האין מספיק אנשים בנגב בשביל כל אלה גם ככה? חסר מקום בגליל? כו-לם צריכים להיות בנגב?

ואם אתם חושבים שיישוב אנושי לא עושה שום נזק, אני יכול להעיד, שכשהגעתי לאילת, באמצע שנות השמונים, היה המצנן עובד. בשנים האחרונות, הוא הפך לפחות ופחות אפקטיבי, ולבסוף נאלצנו לעבור למזגן, שהוא פחות בריא וסביבתי. מדוע? כי המצנן פועל על עיקרון של עיבוי מים, וזה לא עובד כשרמת הלחות עולה. והיא עלתה. בגלל ההתיישבות המרובה באיזור אילת.

אז זהו.
153993
אמרתי רבע מיליון אנשים בו זמנית? טוב, בהחלט יכול להיות שהחום פה משפיע על הזכרון שלי, כי אני לא זוכרת שאמרתי משהו כזה.
האוכלוסיה בנגב כל כך מפוזרת, שכמות האנשים לא מספיקה בשביל ליצור מרכזי-[השלם לפי רצונך] כאלו ואחרים. גם אופי האוכלוסיה משנה, ומשנה מאד. ואני לא חושבת שאני צריכה להסביר לך את זה. אבל בכל זאת- אם בוחנים לדוגמא את באר שבע של היום ושל לפני עשר שנים, יש הבדל עצום שנובע בין השאר מהעובדה שמגיעה אוכלוסיית צעירים חזקה בגלל האוניברסיטה. אבל מה? העובדה שיש שיפור עצום במספר ואיכות מקומות הבילוי, עדיין לא מקרין יותר מדי על מקומות התעסוקה.
עם כל הכבוד למדבריות קסומים ולמקומות מרעה לגמלים ולכבשים של הבדואים, יש דבר שנקרא איזון. וגם על הגליל צריך לשמור.
153995
את הכל יש לקרוא על רקע הודעתו של "השמאלני השפוי:" תגובה 153894
ומה גורם לך לחשוב שלא עשיתי את זה? 153996
ומה גורם לך לחשוב שלא עשיתי את זה? 153998
המשפט הראשון של התגובה שלך ייחס לי ייחוס לך של דברים, שברור מן ההקשר שלמעשה ייחסתי ל''שמאלני השפוי,'' ולך רק כדרך-אגב, בגלל תמיכתך לכאורה בפיתוח הנגב לדרכו.

אם נובע מדברי משהו אחר, אני מתנצל.
זה לא החום, זה הלחות 154163
האם אמנם הלחות באילת עלתה מאז שנות השמונים? לפני שאפנה לחיפושי רשת מייגעים, הנה שתי השערות חלופיות:

1) המצנן שלך הוא ישן(משנות השמונים)
2) אתה יותר מבוגר וחילוף החומרים אצלך כבר לא מה שהיה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים