לדעתי האישית, 151690
פסיכולוגית, אפילו אם זה לא מבוסס, אני מרגיש שהמוזיקה על הדיסק הקנוי היא יותר איכותית מהמוזיקה שאני מוריד, ואפילו מדיסקים צרובים. פשוט הדיסק הקנוי נשמע יותר טוב.

עוד דבר - להוריד שיר זה כל כך קל, לקנות דיסק זה דבר מסובך - צריך לשלם (!), להזמין אותו או ללכת לחנות, צריך לסחוב אותו או לקלף את העטיפה. אחרי כל זה... אתה מרגיש כאילו הוא שלך, וכל המוזיקה עליו היא שלך. זה גורם להקשיב יותר, לשיר שאולי שאחרת היה מנופנף, ואז למצוא באמת מוזיקה יפה שאי אפשר לשמוע בשמיעה ראשונה (שהיא תמיד יותר טובה).
לדעתי האישית, 151696
זה לא מבוסס. ריפ מושלם מדיסק למחשב הוא Lossless.
ברור 151705
אבל אני דיברתי על MP3.
ברור 151709
א. זה לא היה ברור מהreference ל "דיסקים צרובים". הם הרי העתק מדויק של המקור.
ב. יש גם mp3 מושלם, אם יש מספיק bitrate אז אין כיווץ. (למרות שזה מנצח את המטרה מן הסתם)

ניתן למשל לכווץ רק ע"י סילוק תדרים לא שמיעים. לצורך העניין זה Lossless.
לדעתי אגב זה רק עניין של זמן עד שגם פורמטים מכווצים למוזיקה יעלמו, הרי אין בהם צורך אם יש נפח תקשורת ואחסון מספיק גדול. לוידאו יקח יותר זמן.
צודק 151712
לא שמתי לב שכתבתי גם על דיסקים צרובים. בכל אופן ניסית פעם לשמוע את ה"dard side of the moon" ?
אני לא סומך על דיסקים צרובים, למרות שניתן לעשות את זה ללא אבדן כמו שכתבת. זה בטח סתם בעיה אצלי, אבל לדעתי אין כמו דיסק קנוי, וזה בעיקר מהסיבה שדיסק קנוי מכריח אותך להכיר מוזיקה יותר לעומק.
קנוי לא מכריח 151720
פעם הייתי מרגיש חבל אם הייתי מוציא כסף על משהו ולא מנצל אותו (כמו דיסק). עד שיום אחד החלטתי שאני לא מרגיש כך יותר ומאז חיי טובים יותר. פשוט קבלתי החלטה. די בקלות.
לדוגמא, זה הגיע למצב שהיה לי מנוי לחדר כושר יוקרתי ומשך כחצי שנה לא הלכתי. האם אני מתחרט על ההוצאה? מה פתאום! החלב נשפך וזה ממש לא מפריע לי. ממש לא מפריע לי כל אותן מאות השקלים כל חודש שהלכו לחראות האלה שלא הסכימו לבטל לי את המנוי בלי אישור מרופא ועוד אח"כ הייתה להם את החוצפה להתקשר אלי הביתה ולשאול אותי אם אני מעוניין להמשיך כשהמנוי נגמר. זה לא מפריע לי, ואני בכלל לא ממורמר.

<עושה תרגילי נשימה>

אבל ברצינות, אם כבר אז כבר, קנה בקלטת. כשקונים בקלטת לא רק חייבים לשמוע אלא גם חייבים לשמוע את השירים ברצף ולא נוח לדלג. אני התחלתי מקלטות דווקא והיו לי כאלו שיכולתי לדעת איפה באלבום הקלטת נמצאית לו הייתי הופך צד! זה מפתח מוסר הקשבה.
מכריח 151748
קלטות זה פחות איכותי מדיסק, על זה בטח תסכים. חוץ מזה כבר אין לי טייפ כמה שנים. האמת שגם יש לי בעיה בתחום הדיסקים - יש כמה דיסקים שאני לא יכול לקנות בגלל ההגנה נגד סידי רום, כמו החדש של בלר. הם פשוט מכריחים אותי להוריד אותו - זה לא יאמן.
בכל מקרה - חדר כושר זה כיף, והם נותנים לך לעשות תרגילי נשימה.
קנוי לא מכריח 153033
העם איתך. את השירים בזיגי סטארדאסט אני יודע לזהות לפי הרעש שהטייפ שלי עושה כשהוא מעביר אותם אחורה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים