מסקנה מוזרה 152488
אם זמנך יקר לך והדו''ח אינו על סכום גבוה, נדמה ששווה לשלם (למרות שאני מודה שגם אני נשפטתי בעבר על דו''ח (ועוד דו''ח חנייה) ויצאתי זכאי, בזבוז זמן מוחלט)
מסקנה מוזרה 152500
דוחות חניה זאת אופרה אחרת. אני באופן עקרוני לא משלם אותם. נדמה לי שעד היום זרקתי לפח כחמישה מהם, כמעט כולם של עירית תל אביב.
תמיד מגיע אחרי שנה בערך מכתב רשום עם עותק של הדוח. עד שלא מקבלים את הדוח בדואר רשום, מבחינה חוקית, כאילו לא קיבלת את הדוח. (למעט מסירה ביד ישירות מהפקח ואפילו אם הרכב נגרר ושוחרר על ידך) גם אותו אני תמיד זורק. עד עכשיו לא קרה שקיבלתי התראה נוספת ונדמה לי שאחרי שלוש שנים בלי נקיטת הליכים כלשהם, חלה התישנות.

תזכור גם, שתשלום דוח על עבירת תנועה, כמוהו כהודאה וכהרשעה. אם יום אחד תעשה חו''ח תאונה או תעבור עבירה חמורה ללא ברירת קנס, לפני השופט יוצגו גם הרשעותיך הקודמות, מה שעלול להשפיע על גזר הדין החמור ממילא.
עדכון דוחות חניה של עירית ת''א. 394630
עד היום אשתי ואני קיבלנו כ-‏5 דו"חות חניה מעירית ת"א. 2 מהם הגיעו לבית בדואר רשום, 2 נוספים הגיעו בדואר רשום לחברת הליסינג אחרי שעברתי לרכב חברה. מכולם התעלמתי.
השניים הראשונים חזרו אלי עם הודעת עיקול על חשבון הבנק ושולמו בתוספת של 50%.
אחד מהשניים הבאים הגיע אלי בדואר רשום כשנה וחצי לאחר העברה. נסיון לערער בטענת התיישנות נכשל כאשר עירית ת"א טוענת שבמקרה של רכב ליסינג תקופת ההתישנות היא שנה עד להודעה לחברת הליסינג ושנה נוספת החל מהסבת הדו"ח על שמי. הדו"ח שולם (בסכום המקורי כשנה וחצי לאחר העבירה).
הדו"ח האחרון לא הגיע אלי, אבל הגיעה התראה לפני עיקול חשבון הבנק ודרישה לתשלום הקנס ועוד 50%. דרשתי לראות את הקבלה על משלוח ההודעה הראשונה בדואר רשום ואחרי שבועים קיבלתי הודעה על ביטול הדו"ח.
את המסקנות תסיקו לבד.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים