קצב את עונשו? 152568
ועדת שחרורים מיוחדת תדון בקרוב בשאלה אם לקצוב את עונשו של יגאל עמיר. הדיון בעניינו של יגאל עמיר ייערך במסגרת דיון של ועדת השחרורים בשאלת קציבת עונשם של 256 אסירי עולם השפוטים על עבירות של רצח. בעקבות תיקון לחוק השחרור על-תנאי שעבר אתמול בוועדת החוקה של הכנסת, יקצבו את עונשם של אסירי עולם לתקופה של לפחות 30 שנה, על פי חומרת הרצח ומסוכנות האסיר.

במקרה של עמיר יהיה קשה במיוחד להחליט לקצוב את עונשו, שכן לפני שנה התקבל בכנסת חוק שיזם ח"כ אבשלום וילן (מרצ), המגביל את סמכויות החנינה של ועדת השחרורים ושל הנשיא לרוצחים שפעלו מטעמים פוליטיים ואידיאולוגיים. אם תכריע ועדת השחרורים כי רצח רבין בוצע מטעמים פוליטיים-אידיאולוגיים אזי לא יותר לה על פי החוק לקצוב את עונשו של עמיר.

לא קצב את עונשו? 152569
ופתאום שמתי לב שבתחתית הידיעה מצוטט הנשיא קצב:

נשיא המדינה, משה קצב, הודיע הבוקר בעקבות הפרסום כי הוא אינו מתכוון לקצוב את עונשו של עמיר, "ותהיה המלצת הוועדה אשר תהיה". הנשיא הבהיר כי כל זמן שהוא מכהן בתפקידו - לא יקצר את העונש והוסיף כי "לא אקצר בעונשו ואף אמליץ כך לנשיאים שיבואו אחריי".
קצב את עונשו? 152675
מאיזה מניעים בוצע הרצח אם לא פוליטיים-אידיאולוגים?
קצב את עונשו? 152698
השאלה היא לא מאילו מניעים בוצע הרצח, אלא מאילו מניעים תחליט ועדת הכנסת שהרצח בוצע. זאת אותה ועדה שלא הסירה את החסינות של הגב' בלומנטל, נכון?
קצב את עונשו? 152739
ועדת הכנסת?!
עוד אופס 152742
בסדר, בסדר, לא צריך לצעוק.

אני אחזור כשהמחשבה שלי תהיה קוהרנטית שוב.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים