משחקים באש 15299
אני תומך באהוד ברק ופועל כדי שהוא ייבחר מהסיבות הבאות:
א. למרות עברו הצבאי וחשיבה צרה הנובעת ממנו, ברק מחויב להשגת שלום. הוא היה מוכן לוותר על הרבה מאוד (אמנם לא מספיק) לצורך השגת מטרה זו. יכול להיות שכרגע אין תנאים מתאימים להשגת הסכם שלום עם הפלסטינים. אבל כשיהיו תנאים כאלה, עדיף שברק יהיה בשלטון כדי לנצל את ההזדמנות הזו, מפני שעל שרון אני ממש לא סומך (מציג תכנית שלום בלתי אפשרית).
ב. צריך הרבה ביצים כדי להוציא את צה"ל מלבנון ולברק מגיע כל הקרדיט גם על המעשה וגם על העמידה בהבטחה, וראוי לזכור שאם צריך לבחור בין מי שהכניס את צה"ל ללבנון למי שהוציא אותו משם, ברור שהשני עדיף!
ג. למלינים על כך שברק נכנע לדתיים חשוב לזכור שבתקופתו הכפיה הדתית בישראל אמנם לא צומצמה, אך מצד שני לא גדלה. הקואליציה הטבעית של שרון היא ש"ס ויהדות התורה, מה שיחזיר אותנו הרבה מאוד אחורה.
ד. ידוע ששרון מאוד מסוכן. על כך צריך לזכור גם שהשותפים שלו הן מפלגות הימין הקיצוני - גנדי, ליברמן וקליינר - שהופכים אותו למסוכן פי כמה.
ה. על הדמוקרטיה נאמר שהיא לא השיטה הכי טובה אך מצד שני היא הכי פחות גרועה, וכך גם בבחירות דמוקרטיות, בהן זה בהחלט ראוי לקחת אחריות ולבחור במועמד מסוים אפילו מתוך הבנה שהוא הרע במיעוטו, או שהוא זה שהולך לעשות הכי פחות נזק. (גם בבחירות 1996 היו אנשים ששמו פתק לבן וביבי ניצח בהפרש של 30,000 קולות. את המחיר אנחנו משלמים היום וחבל).
ו. כל הביקורת שיש על אהוד ברק, ורובה מוצדקת, תהיה רלוונטית רק כאשר השמאל בשלטון, מכיוון שלגבי הימין היא בכלל לא קיימת. עדיף לבחור בלב לא שלם במועמד השמאל מכיוון שכך תיתכן אפשרות להשפיע עליו ולקחת את עמדותיו שמאלה.
ז. אני רוצה להעלות לדיון כותרת ב"דבר אחר" מלפני כמה שבועות:"מחפשים מועמד אנונימי שיזכה בקולות הפתקים הלבנים". אם היה מוצג מועמד שלישי, כמו ניידר, כאלטרנטיבה, הוא היה יכול לגרוף הרבה קולות, לגרור את האחרים לסיבוב שני וכך לגרום להם לקבל את עמדותיו. מכיוון שזה לא כך, עצוב לראות את השמאל בישראל לא מתרכז במערכת הבחירות במדינה אלא בונה לעצמו מערכת בחירות אלטרנטיבית שבה המועמדים הם ברק, פרס ופתק לבן. מי שרוצה להעניש את ברק צריך לזכור שגם הוא יסבול מהעונש הזה בסופו של דבר.
ח. גם אם תהיה פה מלחמה ברק עדיף על שרון, ואני בטוח שבכך ייחסכו הרוגים מיותרים או פעולות פזיזות וחסרות אחריות.
ט. ובאמת לסיום - אני חושב שהצבעת פתק לבן היא נסיון לא מוצלח לקשר בין רעיון טוב לדרך ביצוע לא טובה. זה לא התנצחות אינטלקטואלית, בתוצאות הבחירות מעורבים גם חיי אדם, ישראלים ופלסטינים. ולכן מצביעי הפתק הלבן, שמנסים לצאת יפי נפש מכל הסיפור הזה, מפגינים חוסר אחריות משווע. זה אפילו לא לשחק בקקי; זה ממש לשחק באש.
משחקים באש 15300
סתם בשביל הסקרנות בתור אחד שהולך על לבן.
על סמך מה החלטת כי שרון במצב מלחמה יהיה פחות טוב מברק?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים