המדינה זה אנחנו 15313
גב' חומסקי הנכבדה,

לצערי עלי לציין, כי הוויכוח עם גבירתי נדון לכשלון חרוץ, היות ובוויכוח ערכי עסקינן, אשר עליו אין ולעולם יהא קונצנזוס - וזאת בנוסף לנטייתה של גבירתי לסנוט, לחנך ולהעמיד על מקומם אי אלו חצופים וחוצפנים חילוניים, המעיקים בשאלות יתושיות להכעיס.

אנא שימי לב אף לעובדה, כי אדם אקדמאי כגבירתי, הלומד לתואר שני במוסד האקדמאי המכובד 'בר אילן', אינו יכול ורשאי לדבר ולפטפט ללא הרף בגוף ראשון רבים, ולשם כך לגייס מלומדים כברלין - העוסק ממש ברגעים אלו בגילגולים ובהתהפכויות שונות מקברו לשמע קריאת שורות אלו.

כמו כן ממליץ אנוכי לגבירתי בחום לעלעל מעט בתגובותיו השנונות ומלאות ההומור של מר ממי לביא הזכור לטוב, אשר הביע למעשה דיעות דומות לשל גבירתי - אך להבדיל בנימה ובטאקט אשר גרמה לי אישית להוריד כובעי בפניו.

דומה כי החזון והחלום, אשר גבירתי מציעה למדינת היהודים הינו מבית היוצר 'אלט ללא נוילאנד', והינו דיאמנטרלי לחלוטין למודל אשר נהגה על ידי מחבר תגובה זו, ואשר 'נוילאנד ללא אלט' בישראל שמו.

בידידות

א. מאן
המדינה זה אנחנו,כולל 15318
אם תטען שאין טעם להתוכח על שאלות ערכיות-אתה אולי צודק. מי כמוני יודעת שעיסוק יתר על המידה באידאולוגיה עשוי להרחיק אנשים אחד מהשני וגם מדברים חשובים אחרים.
לא זכור לי שסנטתי בחילונים יתושיים,אלא להיפך. כל שאלה היא מבורכת והדעתנות איננה ממידותי דוקא.
אני סבורה שמר ברלין שמח עלי,ועליך, ועל כל מי שמנהל דיון בנושאים שכ''כ העסיקו אותו (מה גם,ואל יקל בעיניך,שגם מתים מוחמאים כשמצטטים אותם).
צר לי שהחזונות שלנו כל כך שונים,עם זאת לפעמים אני חייבת להגיד דברים שיושבים לי על הלב.
מה שבטוח,למרבה הזוועה,הוא שאם נמשיך לחשוב כל כך אבסלוטוית, תוך כמה שנים אחד מאיתנו יהיה מאוד מאוד מרוצה...
המדינה זה אנחנו 15361
אני מסמיק...
המדינה זה אני, ולפעמים גם אתה 15388
ממי ידידי היקר,

לאן נעלמו עקבותיך?

מדוע אינך פוצה פה ומביע דעתך בסוגיות שונות הקשורות ישירות למצב הפנימי והחיצוני בו מצוייה מדינת ישראל בימים אלו?
מדוע נאלם קולך?

לגופו של עניין - אנא, תרום חלקך אף אתה לדיון זה. יש מן הסתם ביכולתך לעזור לנימוקיה של הגב' חומסקי, וגם אולי מעט לחדדם, ולנמקם ולהעמידם באופן שווה לכל נפש על קרקע המציאות התורנית במדינת ישראל.

דומני כי אף גב' חומסקי תשמח לקבל עזרה בנדון, מה גם שלדעתי ביכולתך לתרום ניואנסים נוספים ואחרים לדיון זה.

אז קדימה.

שלך

אלכסנדר מאן

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים