15317
בשהותי בגרמניה (המקום היחיד בחו"ל בו צפיתי בחדשות) היה לי רושם שהם נותנים הרבה פחות העדפה מקומית מאשר אצלנו: משהו כמו שני-שליש, לפחות, מזמנה של מהדורת חדשות טיפוסית היה מוקדש לחדשות חוץ.

אבל הנה אתגר אינטלקטואלי קל: האם זה *צריך* לעניין אותנו? אם ערכו של כל אדם באשר הוא אדם שווה, אז המשוואה צריכה להיות 1 הודי = 1 אמריקאי = 1 ישראלי, כלומר *שום* העדפה מקומית בחדשות. אם זה לא כך, מה הקריטריון?

הקריטריון הכי אובייקטיבי שאני יכול לחשוב עליו הוא, מה הסבירות שהעניין ישפיע על הצופה הממוצע. ואז, מה לעשות, אכן עשרת אלפים הרוגים בטורקיה לא עד כדי כך משנים, ובהודו עוד פחות (כי בטורקיה הצופה הממוצע מטייל (רבע פעם בחייו...)).
15328
ולו בדקת את צריכת-החדשות של הצופה/קורא האמריקני הטיפוסי, היית מגלה שהיא מורכבת מהרבה חדשות מטרופוליטניות-מקומיות, מעוד חדשות של המדינה, קמצוץ של חדשות לאומיות, ועוד טיפה חדשות חוץ (נאמר - מהמתרחש בקנדה הרחוקה). רוצה לומר - המצב הישראלי הוא לא קיצוני לכאן או לכאן, ואני, לפחות, סבור שבאמת ובתמים ישראל מייצרת יותר סיפורי חדשות-פנים מעניינים מאשר מדינה מערב-אירופאית... השביתות השנתיות האלה בצרפת נועדו, ככלות הכל, לספק עבודה לעתונאים, הלא כן?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים