תראה את הברק בעיניים. 15320
יוסי, מכתבך כואב לי ומכאיב לי עד להחריד. אתה בא ואומר בקול גדול לכולם "עזבו אתכם מדמוקרטיה, עדיף שאחרים יחליטו בשבילכם".
גם בלי הטענות שציינת כנגד ברק, וגם אם כולן היו מוצדקות, אז עדיין הייתי כותב שפתק לבן זה עוול לדמוקרטיה, והמכה הגדולה ביותר שמדינת ישראל יכולה לקבל.
אני חושב שעם שלא יודע במי לבחור הוא עם שמקומו תחת שלטון אחר, ולא דמוקרטי. פתק לבן משמעו שאינך בוגר מספיק בשביל להחליט למי להצביע, מאחר ואינו מחאה, ולכן לא היית מצפה מאנשים בוגרים לשים פתק לבן.

פתק ריק (לבן) משמעו לתמוך במי שאתה נגדו, וזאת מאחר וקול שאולי תיתן, לא ינתן, ולכן הדבר מחזק את מי ש_אינך_ רוצה כרה"מ.
זה בסדר, הנבתי שאתה לא רוצה לראות גם את ברק כרה"מ, השאלה היא אם שרון עדיף על פני ברק כרה"מ.

כתבת שברק מסוכן לדמוקרטיה. אני סומך עליך בתור אדם משכיל ובעל עינים פקוחות, שאתה מודע לדעותיהם של ליברמן, גנדי וש"ס בכל הנוגע לדמוקרטיה. וכן, פתק שכתוב עליו אריק שרון, רשומים עליו גם השמות הנ"ל, ועיוור מי שמתעלם מזה.

כתבת שברק לא פעל ליציאה מלבנון כלל עד שנבחר לראשות הממשלה. אמירה כזו שווה לאמירה שרבין לא תרם לשלום עד שהגיע לעמדה שבא היתה לו אפשרות, הרי הוא לחם כנגד הערבים במלחמת השחרור, ההתשה, ששת הימים, וכשר ביטחון בימי האינתיפאדה. ובכל זאת, כשהגיע לנקודה בה יכל להשפיע, הוא חתם על הסכמי אוסלו א' וב' וכן על הסכם שלום עם ירדן. וזאת למרות שעשרים וחמש שנים לפני כן הוא נלחם פנים אל פנים עם חוסיין בירושלים.

כתבת שלא תצביע לברק, בכדי שהוא לא ישב כשר ביחון לימינו של שרון. תעצור שניה ותחשוב על ההגיון שבמשפט הזה. הרי לפי מה שאתה טוען, ברק ירוץ לקראת שרון אחרי הבחירות, ואם כך, למה אתה רוצה לשלוח אותו לשם? בשימך פתק ריק (לבן) ועל פי דבריך, אתה שולח את ברק היישר למשרד הביטחון. אם תצביע לברק , הסיכוי שהוא ישב כראש ממשלה ולא כשר ביטחון יגדל.
בינינו, אם לפי דבריך ממשלת האחדות היא בלתי נמנעת, אז אני אעדיף את שרון כרה"מ וברק כשר הביטחון מאשר שרון כשר ביטחון, אבל לא זה הפיתרון.

כתבת שאתה רוצה סדר יום אזרחי. אני לא יודע אם ברק הוא זה שיביא לך אותו, אבל אני יודע ששרון הוא האדם שלא יביא לך אותו. בין אם זה בגלל עברו להוט הקרב, ובין אם זה בגלל שש"ס נמצאת לצידו ואוחזת לו בביציו.
כיום, כשברק שרף את קשריו עם מרבית המחנה הדתי, קיים סיכוי סביר יותר שהוא יביא את סדר היום האזרחי, מאשר כל אדם אחר. טוב, אולי טומי לפיד יותר מוצלח בהקשר הזה....

כתבת שגם ככה אנחנו נידונים לבחירות נוספות, ושזה לא רע שתהיה מלחמה בינתים. לגבי הבחירות, לצערי אני מסכים איתך, אבל אני לא חושב שזה מחויב להיות עוד חצי שנה. אם הוא יקבל את אמון הציבור מחדש, ברק יכול למשוך עוד לפחות שנה וחצי נוספות.
ולגבי המלחמה - מלחמה היא תמיד האופציה הגרועה. היא לעולם לא הפיתרון הנכון, הרי בלאו הכי בסופו של דבר נגיע להסכם, אז למה שיהרגו אנשים בדרך?

לסיכום, מעבר לזה שאני אומר לך לתמוך בברק, אני אומר לך ששרון הוא האדם הלא נכון לתפקיד רה"מ. ובשימך פתק לבן, אתה פוסל את עצמך מאזרחותך, ותומך בשרון, שסביר להניח, וגם לפי מכתבך, לא רק שישלול ממך את אזרחותך, הוא יחזיר אותך להיות חייל.
תראה את הברק בעיניים. 15385
עם מי ברק יקים קואליציה, לדעתך?
תראה את הברק בעיניים. 15392
א - איזו מין דמוקרטיה זו, שבה כל מי, שמעז שלא לתמוך במועמד המפלגה השלטת - במקרה זה, המערך (או, "מפלגת העבודה בעיניים")- הוא אנטי-דמוקרט? איזה מין חופש-בחירה הוא זה? כל מי, שטוען זאת, הוא פשיסט מוסוה.
ב - בתור מי, שהיה כל חייו פעיל בתנועות שמאל-מרכז שונות - ו"שלום עכשיו" בראשן - אני מוקף אנשים, שהחליטו - מסיבות בלתי-הגיוניות בעליל - לתמוך בברק, למרות שכאשר אני מוכיח להם, שברק ושרון הם בדיוק - אבל, בדיוק! - אותו הדבר, הם מודים שאני צודק. יחד עם זאת - בדיוק כמו מרבית הליכודניקים ב99 - הם אינם מסוגלים לשנות את דפוסי-הצבעתם, גם אם הם מודים שהיא שגויה.
הבעת התנגדות זהה ושווה לשני מועמדים כושלים וגרועים הינה המעשה הנאמן ביותר לדמוקרטיה, שאזרח מן השורה יכול לעשות. לעומת זאת, בהצבעה עבור מועמד, שאתה יודע שיהיה רע למדינה, יש משום בגידה.

דניאל קלטי (האדום)
תראה את הברק בעיניים. 15560
Prove it to me too.
Why are they exactly the same?

for that matter, how can you claim that any 2 diffrent people are exactly the same?
תראה את הברק בעיניים. 15817
אני לא יכול להוכיח לך ששני המועמדים הללו גרועים באותה מידה. אם לא הגעת למסקנה זו בכוחות עצמך, ונראה לך שאחד המועמדים פחות גרוע מהאחר, יבושם לך.

אשר לי, אני הגעתי למסקנה ששני המועמדים גרועים באותה מידה. אין זאת אומרת ששניהם ''אותו דבר''. אבל ברק גילה אוזלת יד ונכשל כישלון חרוץ כמעט בכל מהלך שנקט בו. גם הנסיגה מלבנון, שברק כה מרבה לנפנף בו, למרות שחילץ אותנו מהמלחמה בלבנון, גרם לפלשתינאים לאזור אומץ ולצאת למלחמה-זוטא נגדנו, דבר שספק רב אם היו עושים לולא נשחק כוח ההרתעה של צה''ל בבריחתם החפוזה מלבנון.

הייתי מצביע שרון אילו חשבתי שהוא יהיה יותר טוב, אבל אני לא, ולכן אצביע ככל הנראה בפתק פסול.
תראה את הברק בעיניים. 15593
סביר להניח שהם מצביעים ברק, כי על ברק לא אסרו להפעיל את חיל האוויר, ברק לא נמצא בלתי כשיר לכהן כשר ע"י ועדת חקירה ממלכתית, ברק לא הפגיז כפר והרג 69 אזרחים, ברק הוציא, ולא הכניס, את החיליים מלבנון, וברק ניסה, גם אם בחוסר רצון ומוטיבציה, להגיע להסכם.
תראה את הברק בעיניים. 15599
יש כאילו הנחה שהשמאל לא מצביע בצורה שבטית. יען כי מדובר בחבורה של אינטלקטואלים אינדיבידואלים.
אלא שעם בוא יום הבחירות, כל שבט - הימני והשמאלי - יתכנס אל תוך הגבולות הטבעיים, תוך כדי דפיקת תופי הטם טם והרגש העולה.

מהבחינה הזאת, עדיף - בשביל שרון - שמצביעי השמאל המאיימים בפתק לבן לא יבואו לבחירות כלל וכלל. שמא ברגע האחרון, מאחורי הפרגוד - יתפתו לשים פתק עבור ברק.
תראה את הברק בעיניים. 15435
פתק לבן איננו הצבעה לשרון. רק הצבעה לשרון היא הצבעה לשרון. פתק לבן אומר ששני המועמדים מאוסים עלי עד כדי כך, עד שאינני יכול לבחור באף אחד מהם. וזו, מה לעשות, תחושתי.

מדוע אתה מניח אוטומטית שפתק לבן מצדי הוא הצבעה לשרון? האם אתה מניח שאני מצביע אוטומטי למועמד מפלגת העבודה?
תראה את הברק בעיניים. 15540
כי כאלה הם המערכניקים - אוטומטית מניחים, שהשלטון - והמדינה בכלל, על אזרחיה כולם - הם רכושם הפרטי...

דני.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים