Biased Broadcasting Corporation 154869
מילא שה BBC לעולם לא ישתמש במלה "טרור" לתיאור פיגועי החמאס, הג'יהאד האיסלמי, וגדודי אלקצה (הם שומרים את המלה הזאת לפעולות ה-IRA). אבל כשדובר הבית הלבן אמר לאחר אחד מפיגועי הטרור

"The administration, the President condemns the most recent attack in Israel. It's another reminder of how it's so important for peace to be pursued and for terror to be stopped."

מלת הטי"ת צרמה לעורכי הביביסי עדיני הנפש עד כדי כך, שהם שינו אותה ב/ציטוט/ שציטטו את הדובר, ל"אלימות". כך-
"The administration condemns the most recent attack in Israel. Peace must be pursued and the violence must be stopped."

שקרנים, אמרנו?
Biased Broadcasting Corporation 154892
יצא לי דווקא לדבר כמה פעמים לאחרונה עם עובד של ה-BBC (אנליסט כלכלי-עסקי, לא ממש קשור לפוליטיקה מהסוג הזה) שהוא, בין שאר מעלותיו, יהודי שמרבה לבקר בישראל. משום מה הבן אדם טוען שהוא לא חש בדיווח מוטה במיוחד של ה-BBC כנגד ישראל, או במדיניות מכוונת אנטי-ישראלית או אנטישמית מצידם (והוסיף שאם היתה כזאת הוא לא היה ממשיך לעבוד שם). הוא טוען שהם מקבלים השכם והערב תלונות על היותה של התחנה מוטית באופן חד משמעי לטובת כל מיני צדדים בכל מיני קונפליקטים, ושבאופן כללי הם זוכים לגידופים וטענות מכולם (אנטי רוסים ופרו אמריקאים, כמו גם 'פרו יהודים'). הוא לא הצליח לשכנע אותי, ולא הרגשתי שקיבלתי מענה לכל השאלות שמתעוררות מהמדיניות המוטה החד משמעית ולשטיפת המוח הזוחלת והאיטית שהתחנה מטפחת.

ואת זה שהבריטים היו אלה שביצעו "טבח בג'נין" בשנות המנדט, כבר אמרנו?

עם זאת, כמובן שלהחרים אותם, גם אם לפי דעתי זה בהחלט אינו צעד ילדותי, זה בהחלט צעד מטופש מבחינה תועלתנית גרידא.
Biased Broadcasting Corporation 154894
אני סבלתי מעונשם של הביביסי במשך כל שנות שהותי באנגליה, ואני מודיעה לך בזאת חגיגית שהם בפירוש אנטי-ישראלים (אך לא אנטישמים). וזה לא התחיל עם פרוץ אינתיפדה ב' אלא היה כך תמיד. ב-‏1998, כשתהליך אוסלו היה בעיצומו, היה יום העצמאות החמישים של מדינת ישראל, והיו לא מעט תוכניות בעניין. לא היתה אף תוכנית שהראתה את ישראל פחות-או-יותר כמו שהיא, "ישראל: השגים ובעיות", נניח. מה שכן היה זה- תוכנית אחת שאיזכרה את השואה כמה שהוביל להקמת המדינה, ושאר התוכניות היו כולן על בעיית הפליטים הערבים. זה ממש לא היה "חמישים לישראל" אלא "חמישים לנאקבה".
זאת רק דוגמה אחת. וזה נמשך כך יום אחרי יום אחרי יום אחרי שנה- שטיפת מוח אנטי-ישראלית שיטתית לכל מי שלא מכיר את הנושא מקרוב.
גם אני לא בטוחה שחרם הוא התגובה הנכונה, מצד שני- אני גם לא מאמינה שייגרם מזה נזק. (הרי להציג את ישראל באור עוד יותר מכוער ממה שהם כבר עושים- אי אפשר).
Biased Broadcasting Corporation 155081
דוגמה נוספת, מיני רבות:
שימו לב לכותרת המשנה. היא המופיעה בדף הראשי של חדשות ה-BBC:
"חיילים ישראלים הרגו מיליטנט פלסטיני בזמן שהמשטרה הפלסטינית מיסדה את שליטתה בבית-לחם."
Biased Broadcasting Corporation 514776
האירנים מאשימים את המשדרים בפרסית של הבי.בי.סי. בהסתה והטיה אנטי-אירנית וב"מלחמה כוללת" נגד הרפובליקה האיסלמית. האירנים טוענים שהדיווחים של הביביסי, שבו צופים 6-8 מליון ביום, הם מלחמה פסיכולוגית שמטרתה הפצת שקרים, שמועות, ועיוות של העובדות. הם מאשימים את כתב הביביסי בטהרן ששכר בריון שרצח את נדה אגה-סולטאן.
Biased Broadcasting Corporation 514800
אא"ט השידורים בשפות זרות הם זרוע נפרדת לגמרי של הBBC, שממומנת ע"י משרד החוץ הבריטי. לעומת השידורים באנגלית בתוך בריטניה, הממומנים מאגרת טלוויזיה שנתית.
אני מניחה שהאירנים היסטרים לגבי הבריטים בגלל עבר עשיר של בחישת האימפריה הבריטית באיראן לפני כמאה שנה. אומנם, גם רוסיה הצארית, ואח"כ הסובייטית, בחשו בקלחת האיראנית, ומעניין למה הם לא חשודים בכלום, עכשיו?
בכל אופן, וכאמור, ה-BBC בשפות זרות הוא גוף נפרד, ולך תדע- אולי הם אפילו משדרים אמת?..
Biased Broadcasting Corporation 514811
נ"ב: http://www.slate.com/id/2221020/
Biased Broadcasting Corporation 514807
"משרדי רה"מ והחוץ יחרימו את ה-BBc ". זו כותרת הדיון. אולי נהיה חברים-ישראל ואיראן?
Biased Broadcasting Corporation 514813
א. כבר היינו
ב. זה רעיון בכלל לא רע

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים