מי שטוען שאיננו מאמין עושה מעצמו בדיחה 154920
סטודנט שראה פרופסור תולה פרסה על דלת משרדו שאלאותו האם הוא מאמין באמונות טפלות. "כמובן שלא" ענה הפרופסור "אבל אמרו לי שזה מביא מזל גם למי שלא מאמין".
כל עוד אנו חיים בעולם המשתנה עם הזמןולכן עתידנו אינו צפוי עלינו להאמין במשהו. לא להאמין אלא לדעת ניתן רק לכל יכול וזאת לעולם לא נהיה.
האשליה של האדם שאין ליכלתו גבולות הביאה אותו תמיד לחורבן, מנימרוד במגדל בבל דרך פרעה ועד היטלר.
חקרתי את התורה כדוקטור בפיסיקה ומצאתי שמי שכתב אותה ידע את כל הפיסיקה (וזה לא יכול להיות אדם). רק מה? קשה ביותר לשנות במוח גירסה שגויה שהותקנה בו עד גיל חמש.
מי שטוען שאיננו מאמין עושה מעצמו בדיחה 154921
אם מחר יגלו פיסיקה חדשה, אז זה שידע את כל הפיסיקה עד היום כבר לא יידע את כל הפיסיקה מחר, הלא כן?
מי שטוען שאיננו מאמין עושה מעצמו בדיחה 154927
אני מרכין בהכנעה את ראשי בפני הטיעון המהמם והקידומת דר', מה גם שטיעון זה פוטר אותי מהצורך ללמוד משהו, מאחר ובאמת אין לי יכולת לדעת כלום. כל שנותר הוא רק להזיל דמעה על השנים הרבות שבוזבזו לריק.
אבל נעזוב את השטויות. מסקרנת אותי הפיסקה האחרונה שלך לגבי התנ"ך והפיזיקה - אתה יכול לתת דוגמאות?
מי שטוען שאיננו מאמין עושה מעצמו בדיחה 154928
גם לך מתאימה אותה תגובה. ראה ערך תגובה 154915.

אנחנו לא פה בשביל לתת ציונים אחד לשני. אנחנו פה לדבר על הנושאים, ליצור דיון, הסכמה, החלפת רעיונות ואולי אפילו ויכוח בריא. אותי אישית (אבל אולי יש מי שיסכים איתי), לא מעניין אילו אנשים אתה מסווג כמגוחכים, כעושים מעצמם בדיחה, כבעלי חשיבה מוגבלת מאשר זו שלך או כנלעגים באופן כללי.

אם השקעת כל כך הרבה במחקר שיכול לשפוך אור על הדברים המהותיים ביותר, שתף אותנו בתוכנו. אם כתבת תגובה באייל רק על מנת להתפאר בהשגך הרוחני הנשגב, מבלי לפרט את תוכנו, ורק על מנת לספר לנו מי אתה חושב שעושה מעצמו בדיחה, נסה לחסוך זאת מאיתנו בפעם הבאה.
מי שטוען שהוא יודע מה אנשים מאמינים או לא עושה מעצמו בדיחה 155086
נכון, אף אחד לא יכול לדעת הכל. אבל זה שאני לא מאמין לא אומר שאני חושב שאני יודע הכל. אפשר, לפעמים, פשוט *לא לדעת* משהו. הנה, למשל, אני לא יודע כמה כוכבים יש ביקום. אני לא מאמין שום אמונה לגבי כמות הכוכבים ביקום, אם כי אני נוטה להאמין שיש מספר שעונה על השאלה "כמה כוכבים יש ביקום כרגע?". ראית? גם לא מאמין, גם לא יודע. פלאי פלאים.

עכשיו כל שנותר לי הוא להביא חורבן כמו נמרוד, פרעה או היטלר.
מי שטוען שאיננו מאמין עושה מעצמו בדיחה 155138
ניטפוק קל: על פי האגדה, הפרופסור הוא נילס בוהר.

מי שטוען שאיננו מאמין עושה מעצמו בדיחה 155164
''חקרתי את התורה כדוקטור בפיסיקה ומצאתי שמי שכתב אותה ידע את כל הפיסיקה'' - אם הוא ידע אותה, הוא טרח להסתיר את הידיעה הזאת היטב. ''שמש בגבעון דום'' הוא אמר.
מי שטוען שאיננו מאמין עושה מעצמו בדיחה 613240
''שמש בגבעון דום'' - אין הכוונה שהשמש הפסיקה לנוע אלא שדמות השמש בשמים עצרה מלשנות את הזוית שלה עם הארץ. המכניזם לכך, כמו שנאמר למעלה לגבי הסתרת ידיעת הפיסיקה בתורה, אינו מפורט.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים