עמדתך מראה היכן מתחיל הכשל 155603
צריך להבין שאין מדובר בעמדה אישית כזו או אחרת של כל ישראלי היוצא ללימודיו בחו"ל, ואפילו זה לא כל כך רלוונטי. תמיד יתייגו הגורמים הקיצוניים, מימין ומשמאל, את הישראלי כנציג מדינת "אפרטהייד, גזענית, קפיטליסטית, אלימה, חתרנית וכיוצ"ב".

מכאן שלדעתי, כל אחד המרגיש עצמו חזק באמונתו ובעל יכולת להביע עצמו להתגייס מרצון להיאבק בדיסאינפורמציה המתוכננת למולנו. ולא משנה מה דעתו הפוליטית של אותו תלמיד חוץ. אני מבין שלאנשי שוליים שמאלניים קשה יותר להתגייס למלאכה זו, כי בעצם הם יצטרכו לתקוף חלק מעקרונות השקפתם הפוליטית, אז אני הייתי בהחלט מוותר על סיועם. גם ככה הם משתפים פעולה עם אלה העושים את מלאכת השמצת ישראל לאומנותם.

אנחנו נמצאים היום בנקודה קריטית בהם מתלכדים כל הגורמים האנטישמיים בעולם המערבי תחת כותרת נוחה יותר של "אנטי ציונות" ו"אנטי ישראליות", שבעצם באה לבטא את סלידתם מכל יהודי חי בעולמנו. הימין הגזעני והנאצי חובר לשמאל הקיצוני למשפחותיו ואליהם חוברים גורמים דתיים הרואים ביהודים ככופרים וכבוגדים בישו משיחם היהודי. הרבה דיעות, פילוסופיות, דרכי פעולה שונים ומגוונים פועלים נגדנו, לבד וביחד, ואסור לנו להירדם בשמירה.

אסור לנו להיכשל במלאכה זו, ולא לחזור על הטעות של שנות ה-‏30 וה-‏40 השחורות.
הודעתי זו מתייחסת כמובן 155614
להודעה הראשונה שבאשכול זה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים