15577
מישהו ירצה אולי להתייחס לשאלה אם ברק בכלל רוצה לנצח? אולי הוא מעדיף להיות מס' 2 של שרון, לפחות לכמה חדשים?

יש לי את הרושם שהקמפיין שלו לא רציני במיוחד.
בתפקיד ערן בילינסקי... 15579
כשברק התפטר וויתר על פיזור הכנסת הוא ידע שאין כל סיכוי שינצח. אם חשב שינצח, היה חפץ בבחירות לכנסת - בחירות שיאפשרו לו להמשיך לכהן גם אחרי הניצחון. דבר שאינו אפשרי בכנסת העוינת הנוכחית.

ברק ידע שיפסיד, אך לא רצה שכל גוש השמאל יפסיד יחד איתו.
הוא חפץ ששרון או נתניהו יתעמתו עם הכנסת המפוצלת. יפשלו, כי אי אפשר אחרת בכנסת הזו, ויגרמו לכך שלפי תנועת המטולטלת המפורסמת, הוא יחזור בבחירות 2002.

נתניהו היה חכם יותר מברק - לא קנה את הבלוף - ב-‏2002 הוא יישאר סחורה מבטיחה ויגבור בקלות על אהוד האנליטי.
אני מתחיל להאמין בזה... המשך... 15580
הפסד של פרס ישרת את מטרותיו של ברק, ועל כן - רק אם הסקרים יראו שפרס מפסיד לשרון - יפרוש ברק לטובת פרס (ממש הפוך על הפוך).
ברק יעמוד בראשות העבודה אחרי הפסד פרס ויישאר בעמדה נוחה לקראת 2002.

אם הסקרים לא יראו ששרון מנצח בוודאות גם את פרס, ברק לא יוכל לפרוש. בדיוק משום שאינו מתאבד שיעי.
הרי ניצחון של פרס יגרום נזק עצום לברק. אם כך יהיה, בחירות לכנסת יערכו בתוך חודשים. הליכוד עם נתניהו ינצח וישיג רוב גדול בכנסת שיאפשר לו תפקוד נוח למשך ארבע שנים.
בתפקיד ערן בילינסקי... 15598
כן, זה נחמד להיות כותרת של תגובה, אבל ברצינות. "שמאל"? "ימין"? קריאה קצת יותר מעמיקה של מה שאני כותב תראה שהדיכוטומיות הנ"ל חסרות משמעות מבחינתי. שלא לדבר על התוכן. יתר על כן, קריאה מעמיקה אפילו פחות של דברי הייתה מובילה למסקנה שלדעתי שרון וברק מנסים להגיע לממשלת אחדות. אבל תמשיך אם אתה נהנה, אל תתן לי לעצור אותך...

ואגב, באופן רשמי הבחירות הבאות אמורות להערך בשנת 2003. ועוד חזון למועד.

ואגב נוסף, חנן קריסטל שהופיע הערב בטכניון טוען כי היה ברור לברק שעם אינתפדת אל-אקצא הוא לא מנצח, כי פשוט אי-אפשר לנצח כאשר אנשים נהרגים מדי שבוע ויש מהומות שכאלו. אני חושב שהדרך מכאן למה שLG אומר לא רחוקה. וזה אפילו לא אני – זה חנן קריסטל.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים