גם קא''מ 155836
סמ"ר (מיל') יוסף מילשטיין ששירת בסוללת הוק דורש להכיר בו כנכה צה"ל לאחר שחלה בסרטן. שני חיילים נוספים, ששירתו עם מילשטיין באותו בסיס בין השנים 96'-99', אמורים להצטרף בקרוב לתביעה שהגיש. שניים נוספים ששירתו אתם וחולים בסרטן מטופלים בימים אלה במרכז רפואי בארה"ב. כל החמישה חולים בסרטן האשכים ובלוטות הלימפה.

בשנה שעברה אובחן אצל מילשטיין גידול סרטני ממאיר. הוא אושפז, נותח ועובר מאז טיפולים כימותרפיים קשים. על-פי ייעוץ רפואי שקיבל, קיים קשר סיבתי ישיר בין התפרצות הסרטן בגופו של מילשטיין ובין סוג הקרינה הנפלטת מהמכ"ם. "התברר לי כי חיילים ששירתו בחיל האוויר ועסקו בפריסת טילי 'הוק' ובתחזוקתם כבר לקו בעבר בסרטן, וכי התופעה לא זרה לשלטונות צה"ל. למיטב ידיעתי, למעלה מעשרה חיילים לקו בסרטן במהלך השנים האחרונות כתוצאה מהחשיפה לקרינת המכ"ם".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "אין מידע מוכח בספרות הרפואית, הקושר בין קרינה אלקטרומגנטית לבין ממאירות כלשהי. על-פי ארגון הבריאות העולמי, קרינה זו אינה גורמת לשינויים ממאירים".

צה"ל דווקא ביקש באחרונה ממילשטיין להרצות ביחידות השונות על הוראות הבטיחות וההתגוננות מקרינה.

אני מאחל לו בהצלחה 155847
זה אפילו תקדים עוד יותר טוב בשבילי. תגובה 142690
מפריע לי הבלבול בסוף הידיעה:
"בדו"ח מבקר המדינה נקבע כי חשיפת-יתר לשני סוגי הקרינה – קרינת רדיו וקרינה שנפלטת ממערכות מכ"ם וקשר שמפעיל צה"ל – עלולה לגרום לנזקים לבריאות: "חשיפת יתר לקרינה מייננת גורמת לשינויים במבנה התאים של רקמות הגוף ועלולה לגרום למחלות ממאירות."

קרינת רדיו (ומכ"ם) היא לא קרינה מייננת. אפילו לא קצת.
למה אתה מאחל לו בהצלחה? 155905
אם כבר, אז תאחל לו הצלחה. אבל בכל זאת, אתה מתכוון שאתה מאחל לו שיוכר כנכה צה"ל. האם זה בגלל שאתה סבור שיש סיכוי של יותר מ-‏50% שאילולא שרת בצבא לא היה חולה?
צודק, אני מאחל לו הצלחה. 156054
כי כפי שכתבתי בתגובה 142690, זה מהווה תקדים ומשפר מאוד את הסיכויים שלי לקבל פיצויים מהצבא אם חס וחלילה אחלה בסרטן.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים