על המאמר 156223
קודם כל, בתגובות נאמר שלבתי הספר אסור להקנות לתלמידים ערכים בגלל שערכים מסוג כלשהו יכולים לסתור את הערכים שהוריהם רוצים להקנות להם. אם ככה, גם למה שלהורים תהיה זכות להחליט לילדיהם מה יחשבו? אולי עדיף לבודד כל אדם, ורק כאשר הוא מגבש דעה לשחרר אותו לחופשי? ברור שבני אדם יושפעו ויגבשו עמדה וערכים על פי החברה בה הם חיים- ומן הסתם גם בית הספר.
בית הספר יכול להיות שנוי במחלוקת גם בעניין החומר שהוא מלמד. חומר מיותר או לא מספיק מעמיק... בית הספר (ובעצם החברה כולה) אולי שוגה כשהיא מחנכת נגד אלימות... אולי עדיף לחיות כמו פראי אדם.
לולא בית הספר היה מקנה ערכים במידה כלשהי, כל החברה הייתה מתמוטטת. זה בעצם אחד התפקידים שלו מיועד מוסד בית הספר. הבעיה היחידה בהצהרה של כבוד השרה היא שהיא לא מומשה. מדינת ישראל, עם השנים, מתדרדרת מבחינת החינוך וכך גם מכל בחינה אחרת.
יש שיגידו, שהקניית ערכים ציוניים הם דבר שגוי אך אני אומר- זהו אחד הדברים הטובים ביותר שצריכים לקרות היום למדינת ישראל. דווקא בגלל המצב הקשה, דווקא בגלל ההתרחקות מהזהות הלאומית ואפילו הדתית, דווקא עכשיו צריך לפתח באנשי הדורות הבאים ערכים ציוניים. לא עליונות יהודית, אלא היסטוריה ארצ-ישראלית ואהבה לארץ ישראל.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים