העברת דיון מ''בעיית הנציג'' 156856
מלבן זה הוא בתשובה לתגובה 156972 מאת ניתאי ארטנשטיין.

1. חיות מסוגלות לחוש כאב. נכון. לא "כמו בני אדם".

2. תהליך "גידול" הבשר כרוך בסבל רב לחיות. כנראה נכון. לא "בל ישוער". (אגב, זה באמת עובד שאם לוחצים חזק על האשכים יוצא זרע? כי זה נשמע נורא מצחיק). (עוד אגב - "בשר לבן" הוא היופימיזם המקומי לבשר חזיר, ולכן אינו יכול לכלול את קטגוריית "עגל החלב").

3. קשה לי לחשוב על דרך שבה אני יכול להגיע למסקנה אובייקטיבית בשאלה אם ההנאה שלי מאכילת בשר שקולה או לא שקולה לסבל שנגרם לחיות. אני יכול מקסימום לתת לך את המסקנה הסובייקטיבית שלי נכון לעכשיו: היא שווה הרבה יותר.
לגבי בריאות, אם בכל זאת תהין לקרוא את התגובות שלעיל בדיון זה ממש, תגלה שהדעות חלוקות, במקרה הטוב. ויתור מוחלט על בשר ומוצרים מן החי, בכל אופן, הוא בהחלט לא יותר בריא מאשר אכילת בשר ומוצרים מן החי בכמות סבירה - ויש סבירות גבוהה שאכילת בשר בכמות סבירה היא דווקא יותר בריאה מאשר התנזרות ממנו.

ואגב הילה של צדקנות "אובייקטיבית" ומבחילה, הסתכלת בראי לאחרונה? האובייקטיביות שלך משתווה רק לאובייקטיביות של דודו טופז כשהוא מונה את מעלותיו של הראשון בבידור.

סוף-שבוע מקסים שיהיה לך.
העברת דיון מ''בעיית הנציג'' 156860
אין (עדיין) חיה כזאת - תגובה 156972.
אני מניח שהכוונה היא לתגובה 156792.
העברת דיון מ''בעיית הנציג'' 156863
וואלה. תודה.
:-) 156866
אופס, אפילו לא שמתי לב שזה אתה. אני עורך את העורך הראשי. הידד!
העברת דיון מ''בעיית הנציג'' 156896
"בשר לבן" הוא שם לשני דברים: בשר חזיר ובשר רך במיוחד, שרכותו נובעת מאנמיה שהחיה סבלה ממנה בחייה. אני התייחסתי לאחרון.

וכמובן שלא סברתי שמשהו עשוי להיות עדיף לך על ההנאה האישית שלך, אבל, אם אני יכול לרמוז למשהו, 'ארוחות טופו דשנות' לפחות משאירות אותך רזה, דשנות ככל שיהיו. אגב, האם היית מוכן לאכול בשר כלב? זה מסתדר די טוב עם השקפת העולם שלך.

פישלת מעט בהבנת הנקרא בכל הקשור לשורה האחרונה בהודעה הקודמת שלי. כמובן שאני לא אובייקטיבי. תרבות אכילת הבשר ממש מעצבנת אותי, ואני צריך להיות פלוץ אמיתי כדי לנסות לשמור על 'דעות מאוזנות' במצב הנורא הזה. התייחסתי בעיקר ל'אובייקטיביות' שלך, שנראית לי כמו נסיון צדקני וצבוע להצדיק את דרך החיים שלך, שבנויה על מותם של אלפי יצורים אחרים.
העברת דיון מ''בעיית הנציג'' 156923
אני מעודי לא שמעתי שימוש בביטוי "בשר לבן" לעגל חלב, אבל ניחא.

תודה, דווקא ירדתי במשקל בחודשים האחרונים, אבל גם אני אוהב אותך.
לגבי בשר כלב - תלוי בכלב, תלוי מאיפה הוא הגיע, תלוי איפה אני נמצא. באופן תיאורטי - כן. מה הבעיה עם זה?

אני מעולם לא התיימרתי לאובייקטיביות. אני בדיוק זה שטען שיש אי הסכמה באותם עניינים שאתה מציג כעובדות מוחלטות. לכל אחד יש דעות, ואני לא טוען שהדעות שלי אובייקטיביות. הדיון צריך להיות ענייני, זה כן. בזה אתה בינתיים מתקשה לעמוד.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים