המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה 157596
הגוף שבכותרת הפיץ היום הודעה לעיתונות הזרה תחת הכותרת "שחרור אסירים - סוטים ממפת הדרכים" (Prisoner Release - Veering Off the Roadmap) שם הם מדברים על כך ששחרור אסירים אינו חלק מתוכנית מפת הדרכים, וששחרור אסירים הוזכר בקצרה בתוכנית טנט (עליה מתבססת מפת הדרכים), וגם שם צויין שישוחררו רק פלסטינים שנעצרו בסריקות בטחון, "שאין להם שום קשר עם פעילות טרור".

לפי אותו הגיון, 157599
גם חלוקת קנסות על נהיגה במהירות מופרזת היא סטיה ממפת הדרכים.
מה? 157600
מה? 157606
ההגיון של "המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה" הוא "X אינו חלק ממפת הדרכים => X סוטה ממפת הדרכים". לכן, באותו אופן שהם הכניסו את שיחרור האסירים במקום X, אפשר להכניס במקום X גם כל דבר אחר מאלפי הדברים שלא מוזכרים במפת הדרכים, ובמקרה של חלוקת קנסות על מהירות מופרזת, מדובר על דבר שאפילו לא הוזכר בקצרה במסמך טנט.

אם, להבדיל, "המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה" היה מוצא שבמפת הדרכים כתוב שאין לשחרר אסירים, היה להם קייס לוגי.
מה? 157609
הטענה של המרכז, כמו שדובר בו בדיון שלעיל, היא פשוט ששחרור אסירים זה לא חלק ממפת הדרכים, ולכן איומי הפלסטינים בחידוש האלימות אם לא ישוחררו האסירים משום שבכך ישראל, כביכול, מפירה את התוכנית, הם הם שמנוגדים לתוכנית ומבוססים על שקר. כפי שמצוין בפרסום של המרכז, המשפט הראשון של השלב הראשון של מפת הדרכים הוא שהפלסטנים ינקטו מיד צעדים להפסקת ללא תנאים של האלימות. זה לא קרה (היום נרצח עוד ישראלי), ולכן הפלסטינים לא עומדים בתנאי האלמנטרי ביותר של מפת הדרכים.
מה? 157728
הכותב למעלה טועה וצודק.
שכן ההודנה בין החמאס הג'יהד והפתח התבססה על שחרור האסירים, שכן אחרת החמאס והג'יהד לא היו מוכנים לחתום על הודנה עם מה השהם ''האויב הציוני''.
מה? 157862
אולי שכחת שגם ההודנא מנוגדת למפת הדרכים, שכן זו כוללת פירוק של אירגוני הטרור.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים