דני נווה וביבי 157990
ביבי ודני נווה שני האנשים הזכורים לי יותר מממשלת נתניהו בתור האנשים שאשמים בהרגשה ההיא שהשמאל רק הועיל למדינה והימין רק מזיק לה מזיקים לה שוב, או שזה נראה לי?

אם תקציב המדינה היה נותן פחות לפרזיטים למיניהם תקציב הבטחון והבריאות והקצבאות למיניהן היה נפגע פחות

מיהם הפרזיטים? החברות הגדולות שמנהלות את המדינה בפועל והממשלה מורידה להם מהתשלומים. חברה גדולה בחובות מגיעים איתה להסדר, אדם בחובות זורקים לרחוב ומנקים אותו מנכסיו
דני נווה וביבי 158076
ההוצאה לנפש על בריאות בישראל דומה לזו שבצרפת, בלגיה והולנד (נתוני 2000). מבחינת האחוז מהתמ"ג, ההוצאה על בריאות בישראל (הן הציבורית והן הפרטית) גבוהה מבמדינות אלה. אז איך זה ש(מספרים לנו ש)אין מספיק כסף לבריאות? אולי כי הישראלים חולניים במיוחד, ואולי כי מערכת הבריאות הציבורית לא-יעילה במיוחד (מישהו אחר היה אומר שהיא מלאה פרזיטים, ואין הכוונה לרופאים צעירים בשכר נמוך).
מחשבה בלבד 158172
מערכת הרפואה בישראל הולכת ומתקרבת באופייה למערכת הבריאות האמריקאית, שחסרונה העיקרי הוא ביצירה של רפואה מתגוננת.
רופא שעומד כל הזמן בסכנת תביעה,ייטה לעשות יותר בדיקות, כולל בדיקות יקרות, כולל בדיקות מיותרות סטטיסטית, כדי שבזמן שהזרקור יופנה כלפיו, הוא יוכל לומר "עשיתי הכל".

בנוסף, מערכת הבריאות בישראל עובדת בצל עיתונות תוקפנית ועויינת, שנוטה לבחור חולה בודד ולשים אותו תחת הזרקור, תוך האשמת מערכת הבריאות באי דאגה לשלומו. זה יכול להיות חולה סרטן גרורתי בעל סיכויים אפסיים לשרוד, וטיפולים נסיוניים יקרים, ועדיין, כאשר המקרה יוצג בעיתונות, הקוראים יצקצקו בלשונם ויגידו "איך ייתכן? מדינת ישראל? בשנות האלפיים?"

אלא שכאשר מושכים את השמיכה מצד אחד, צדדים אחרים נחשפים. וכאשר זו ההתנהלות, בסופו של דבר חסר כסף.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים