ברקלי-לחשוב טוב לפני שמגיעים 158545
הכל מידע כללי ולא פרטני, לא למדתי בברקלי, עדיין לא.
שני דברים לי אלייך האחד הוא שאם את בעלת אופי "סנגורי" כמוני, לדוגמא, אז גם אם את שמאלנית בכל רמ"ח אברייך כשאת בישראל הרי שם לאור העליהום את חשה צורך בלתי נשלט להגן על ארץ הולדתך ו/או ארץ עימה את מזדהה ואז נוצר קונפליקט פנימי בתוך בין הקטגור השמאלי כשאת בישראל לסניגור הימני כשאת באמריקה.
לעצם המקום אכן אחד ממעוזי הליברליזם האמריקני, כמו שציינת מאבקי זכויות-האזרח, התנגדות למלחמת ויאטנם, אדם לפעמים יחשוב אם ברצונו ללמוד/לחיות במקום מסוג זה, אשווה זאת ליהודי המעוניין ללמוד בכנסייה ביוטה או ב
st. Johns בדרום-קרולינה שדווקא שפרה יחסה לשחורים, אבל נוצרית-אוונגלסטית ולא בטוח שליהודי החושש תמיד מהמרה יהיה קל ללמוד שם.
מקווה שהוספתי עוד נקודה.
ברקלי-לחשוב טוב לפני שמגיעים 158586
אני מאוד מסכימה עם מה שאמרת לגבי בעיית ה"קטיגור-סניגור".
לגבי הנקודה השנייה: לפני כחודש השתתפתי בפאנל של Fulbright, להכין ישראלים ליציאה ללימודים בארה"ב. הקהל מנה למעלה ממאה אנשים, ואף אחד מהם לא נוסע לברקלי. התעניינתי אצל מארגני האירוע מדוע זה כך, והוסבר לי שלכתבות בישראל על מהומות הסטודנטים בברקלי היתה השפעה רבה על ההחלטה לא ללמוד שם.
וחבל, כי זה מקום נפלא.
ברקלי-לחשוב טוב לפני שמגיעים 159062
זה קשור אולי לזה שברקלי הם קמפוס של UC? בדרך כלל קשה יותר להתקבל אליהם אם אתה לא תושב קליפורניה או לפחות אזרח ארה"ב. או שלמלגאים זה אחרת?
אוניברסיטאות מדינה 159064
לגבי כל מי שנרשם ל-State University (ולא חשוב מאין מגיע הכסף), יש עדיפות בקבלה לתושבי אותה מדינה (קליפורניה, במקרה של ברקלי). אבל אני עוקבת אחרי פולברייטאים וסטודנטים אחרים שנוסעים ומקבלים ייעוץ מקרן ארה"ב-ישראל, ובשנים קודמות היו כמה אנשים שנסעו לברקלי.

אגב, יש מי שנוסע השנה לקמפוסים אחרים של UC, כמו Irvine ו-Davis.
בוב ג'ונס - לחשוב טוב לפני שכותבים 158605
תיקון: האוניברסיטה אליה אתה מכוון נקראת "בוב ג'ונס" (הוא עדיין לא קדוש של הכנסיה), והיא דוגמא כל-כך קיצונית, שאני ממש לא רואה את הקשר שלה לדיון הנוכחי. בבוב ג'ונס יהיה קשה מאוד ללמוד גם לרוב הנוצרים שאני מכירה. באוניברסיטה, למשל, אסור לגברים ונשים לבוא בשום מגע פיזי (כולל אחיזת ידיים) או אפילו לשוחח ללא השגחה של אחד מחברי הפקולטה. מה עניין שמיטה להר סיני?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים