השמאלנות החד הורית-תרבות של ניוון 158592
השמאלנות החד הורית-תרבות של ניוון 158603
הוא צודק, כמובן - אי אפשר להשוות גרושה שנתקעה בלי דמי מזונות, לרווקה שהחליטה לגדל ולפרנס ילד בכוחות עצמה. רק מה קשור כל זה לשמאלנות?

במשך כל ימי המחאה, לא נשמע ציוץ (אני לפחות לא שמעתי ציוץ) מכיוון האמהות החד-הוריות מהסוג השני, רובן יאפיות מאזור המרכז. גם אם לא קל להן, הן יודעות שהמאבק על הקצבאות פשוט לא קשור אליהן.
ובצדק - 158695
לו היו מצייצות, זו הייתה צביעות משמעותית.
החוצפה והאטימות הדתית של פייגלין 158734
מעבירות אותו על דעתו. הוא כותב "פעם היו מצבים אחרים (חוץ ממשפחה רגילה) אלמנה, גרושה ועוד כמה מצבים נשיים מכובדים פחות". ככה במחי משפט לכאורה תמים אחד, הוא הופך כל אשה שלא נשואה לגבר לכזו הנמצאת "במצב חברתי פחות מכובד". בטח יעירו שפיגלין התכון שרק אשה לא נשואה/אלמנה/גרושה היא במצב מכובד פחות, אבל אני לא מקבלת את זה. ברור שמשתמע ממה שהוא כתב, גם בגלל הרקע הדתי-חמסני שלו, שכל מצב שבו כל אשה (בגיל סביר) שלא נשואה לגבר, נמצאת בדרגה נחותה ולא מכובדת חברתית. דבר אחד ברור, בחברה שלו זה בטח המצב.
השמאלנות החד הורית-תרבות של ניוון 158825
כתיבתו של פייגלין אכן מקוממת, אבל למען הסדר הטוב - החד-הוריות "מהסוג השני" תרווחנה מכל הישג של החד-הוריות "מהסוג הראשון", שכן ההטבות למיניהן לא תבדלנה בין גרושה או אלמנה לבין מי שמעולם לא נשאה. ההבדלים היחידים יהיו על-סמך המצב הכלכלי (סביר להניח כי גרושות שמקבלות דמי מזונות גבוהים, למשל, לא תקבלנה את אותן ההטבות כמו אלמנות).

בעיה אמיתית, אגב, שנוצרה בשל התמיכה הנרחבת בחד-הוריות היא אובדן האינטרס של הורים כאלה להנשא (בשנית או לראשונה). במקרים רבים, בני-זוג חיים יחדיו ולא נישאים פשוט כדי שאחד מהם לא יאבד את הסטטוס ה"חד-הורי" וההטבות הנלוות לו. זוהי עבירה על החוק, ונציגי ביטוח לאומי עורכים לעיתים חיפושים בבתים של מקבלי קצבה כדי לבדוק שלא חי בן-זוג בבית; מדובר בעבירה נפוצה מאוד (ע"פ התרשמותי הסובייקטיבית לחלוטין).
השמאלנות החד הורית-תרבות של ניוון 158827
הכרתי אישית זוג לא נשוי פלוס שני ילדים, שבמשך שש שנים נהנו מהטבות המס של משפחה חד הורית.
סוף גנב, הכל טוב, מס הכנסה עלה עליהם ודרש רטרואקטיבית את כל המגיע לו.
השמאלנות החד הורית-תרבות של ניוון 158857
כן, גם אני מכירה כמה זוגות כאלה. למרות שזה מפתה מאוד להירשם כחד-הורית ולחיות כדו-הורית, מדובר בניצול שהוא לא רק לא-חוקי, אלא גם לא מוסרי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים