ממשה עד משה לא קם ככהנא.. 159061
כהנא כרועה צאן פסטורלי, הנודד בערבות ברוקלין, ובעודו יורה פולסא דנורה בצוררים ובבוגדים, הוא נועץ את מבטו אל עבר האופק, מחכה לצלצול מבורא עולם ("השיח הפנימי שלו היה תמיד עם החובה המטפיזית שלו בעולמו, עם "ועתה, מה ה' אלוקיך דורש מעמך?").
כשמסתכלים עליו מהצד, משברות ממנו צדודיותם של דוד המלך, משה רבנו ואברהם אבינו...
אז מה אם בעצם הוא מתאים להגדרה שלו ל"אנטיים מקצועיים" ("על כן, הקשב והתבונן היטב באותו אדם שטוען שהוא אוהב יהודים. האם הוא מאיים פיזית על יהודים אחרים - ולו בשם ה"מטרה"? אותו אדם אינו אוהב, הוא שונא. האם הנאומים שלו מלאים מרירות כל כך עזה, עד שהשומע יכול כמעט לטעום זאת? ... היזהר מאותו אדם."". ולפני זה, באותה פיסקה: "לעיתים קרובות מדי, היהודי המדוכא והסובל, מהווה לא יותר מאשר קרדום לחפור בו את עתידו האישי של המנהיג ... ").
הרי רק בזכותו התחיל המאבק להעלאת יהודי בריה"מ ("אחד הדברים החשובים ביותר שהשיג הרב כהנא בחייו היה העלאת מאבק יהודי ברית-המועצות אל התודעה העולמית, דבר שהביא לפתיחה משמעותית של מסך הברזל לעלייה יהודית לארץ ישראל").
עבורי, מאיר בהנא וממשיכי דרכו גורמים לי להרהר במילים שאמר "מגמגם אחר" על עמנו: "עם נבל ולא חכם"...
ממשה עד משה לא קם ככהנא.. 250915
יש לך בעיה אתה כותב בלשון גבוהה ולא מבינים מה אתה רוצה,אבל עפ המשפט האחרון אפשר להבין שהיתיחסותך שלילית.הרשה לי לתקן אותך הוא לא מאיר כהנא הוא הרב מאיר כהנא ובכל הגה שהוציא מפיו הסתמך על התורה,ותאמין לי הוא ידע תורה קצת יותר ממך.וממשיכי דרכו אינם סתם קיצונים שמחפשים אקשן אלא תלמידי חכמים.ולגבי מה שהזכרת עם נבל ולא חכם. את זה לא כתב עוד מגמגם אחר אלא הקבה בפרשת האזינו. אז ליפני שאתה מהרהר בפיתגמים תבדוק מהיכן הם,ולידיעתך פסוק זה נאמר על אנשים כמוך שמעוותים את התורה ומזלזלים בתלמידי חכמים ועוד לא עלינו יביאו על עצמם אסונות וחבל שלא הכרת את הרב מקרוב ואתה שטוף מח מהתיקשורת העוינת אז לפחות אל תיכתוב מאמרים חסרי תוכן מבלבלים ומבולבלים .
בציפיה לגאולה ובאהבת ישראל איציק
ממשה עד משה לא קם ככהנא.. 250920
מי זה ישראל איציק שאתה אוהב? קרוב של דליה?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים