יומרנות הימין 15914
אך, כמה טוב לראות את הימין האבהי, המבין, החם. הימין שטופח על שכמו של השמאל ואומר: "עכשיו התפכחת". והשמאל עונה: "אני לא התכפחתי. המציאות הראתה בדיוק את שחזיתי." אולם הימין ממשיך בשלו. הימין שמבין את קוי מחשבתו של השמאל יותר מהשמאל עצמו.
תודה רבה להכוונה האדיבה של מנהיגי הימין, אולם אני מסוגל לחשוב בעצמי, ובמפתיע צורת מחשבתי אינה מתאימה לשלהם. אם הימין כ"כ מאוהב בהשקפת עולמו, שישמור אותה לעצמה.

מצחיק. אינך מנסה להביא צידוק מוסרי לגבי טרנספר. יתרה מזאת: אתה מביא נימוק שמתאים למזכרים פנימיים וסודיים שנוגדים את ההגיון המוסרי בעליל: לעולם הנאור יקח זמן להתעורר כנגד שחיתותנו. הבה ננצל זאת.
ובכלל, גם ביירות מאיימת עלינו, כדבריך. אולם מביירות, האינך סבור שגם דמשק מאיימת עלינו? על כן, הבה נכבוש אותה. אולם אז יהיה עלינו להפגיז את טהראן-אסואן. כמובן שהמערב יכנס לתמונה (אמרת בעצמך), ועל כן יש לסמן את וושינגטון כמטרה. ואת לונדון. את מיקרונזיה נשאיר לסוף.

כאבו של עם כבוש תמיד נעלם מעיני הימין. עמים כבושים מעולם לא היו באיזורינו. היו בחורים טובים (יהודים), בחורים כסילים (יהודים שמאלנים) ובחורים רעים. הנסיגה מלבנון מעולם לא נתפסה בעיניהם כנסיגה משטחים תחת כיבוש, כשחרור עם מעול ישראל. היו שם אנשים בכלל? היו להם שמות? ומה, היו להם שאיפות לעצמאות? לאאאא. וגם אם כן, הו גיבז אה דם אניווי?
וגם אז, כאשר כאבו של עם שלם נעלם מעיניהם, התעקשותם להכנס, להשאר, ולצאת (אם אין ברירה) בכוח, אותה דרישה שרועמת יום יום מגרונות מנהיגי הימין, מרשה לעצמה לבזות את אלו שמסיבה לא מובנת, לא היו מעוניינים במלחמה המטופשת. הם בכיינים, בוגדים, חלשלושים, מעוררי רחמים. לעיתים נראה כי הם שוכחים את כאב המשפחות שיקיריהם נפלו בלבנון. אני מכיר משפחה אחת. מהכרותי איתם, קשה לי להבין איך אפשר להמשיך לצווח כי היה עדיף להשאיר את חיילי צה"ל שם, שהרי עדיף מוות בטוח והרס כלכלי למדינה מאשר אפשרות שאולי, ביום מן הימים, תפתח המלחמה מחדש, לא?

זוועות השמאל... ביטוי משעשע. כשקראתי את הכותרת כבר התחלתי לנסות לדלות ממעמקי ראשי טבח, כיבוש, גירוש, הרס, שדידה. אולם, עם המשך הקריאה חיוך קל התפשט על פני. האשמה בשוחד היא זוועה. אם זו זוועה, מעניין איך נקראים מעשיי הימין.
הו, ישראל ישראל! 15917
מצטער, אבל שכחתי להגיב על החלק הנוגע לערבי ישראל.
נראה כי הכותב דורש הוכחה לנאמנותם של הערבים הבוגדניים במדינת ישראל. משהו מעין טקס עם המוני חצוצרות רועמות ודגלים מתנופפים, שרוח פשיסטית עד להתפקע נודפת ממנו, עם השבעה המונית במרכז הכפר. או אז יקבלו, לדברי הכותב, זכויות.
אך שאלה לי. ידוע לי כי בארץ חיים דרוזים ובדויים. והם לא כמו הצפענוים ההם, הם עושים צבא. כן כן. ממש כמונו. גם מהלכים על שתיים, ושמעתי כי לעיתים הם אף מתקלחים. עם זאת, הם עדיין לא זוכים לזכויות להן הם זכאים. אני סבור כי לאחר שימלאו את חובתם האזרחית האחרונה - השבעה בשם דמות ערטילאית בשם ישראל - הם יקבלו את הזכות היחידה שישראל תהיה מעוניינת להעניק להם - כרטיס חד כיווני לחו"ל. אולי בעצם עדיף לאמר חו"ל-לא-כולל-המזה"ת, שכן כבר סיכמנו שעלינו לכבוש אותו, ולא נרצה ששוב נתקל בדברים הלא נימולים האלו.

אגב, אולי גם נשביע את השמאל? ואוי לו לאחד שיסרב...
יומרנות הימין 15921
אתה רוצה רשימה חלקית של זוועות השמאל?

אתן לך, אולי נתחיל מציד המכשפות הדה לגיטימצייה לימין בעלילת הדם השפלה של ארלוזורוב?

מי ביצע את ה"סזון"? ונגד מי? אה, אילו היו יהודים.........
"סזון"= ציד אדם.

מי ירה ורצח יהודים על האלטלנה?

מי עינה (גם למוות) לוחמי מחתרת מהאצ"ל?

מי סירב לתת טיפול רפואי ללוחמי האצ"ל?

מי התחיל עם הקריאה "רוצח"?

מי שלח אנשי ש"י לרגל אחר הימין?

מי מבצע כל היום כל יום שטיפת מוח ודה לגיטימצייה של האחר (רק אם הוא כמובן יהודי ימני)?

מי מפר את חוק תעמולת הבחירות בריש גלי, וצורח כל היום על עבירות בתעמולת הבחירות של הימין?

רשימה I.
יומרנות הימין 15936
אני לא חושב ששמעת אותי אומר שהשמאל הישראלי, שתמך המלחמת לבנון, השליט משטר צבאי על אזרחי ישראל, וכו', היה טהור. רק ציינתי שהכותרת בה בחרת לתאר האשמות בשוחד הינה משעשעת למדי. אם אתה רוצה לתאר זוועות, תאר זוועות.
אגב, גם הימין מבצע דה לגיטימיזציה של האחר (בשם אחדות האומה והחוסן הבטחוני), וגם לאצ"ל היה חלק די גדול במלחמת האזרחים הקטנה שתהרחשה בינו לבין ההגנה. חוץ מזה, הסגרת רוצחים נחשבת פשע בעיניך?
יומרנות הימין 15969
מה שאתה מכנה ''הסגרת רוצחים'' מכונה שיתוף פעולה עם האוייב. במרבית המקומות זו עבירה חמורה. לא רוצחים, לוחמי מחתרת.
יומרנות הימין 16001
אנשי צד"ל עזרו לך בלוחמה נגד רוצחים או נגד "לוחמי מחתרת", או אולי גם וגם?
רצחנות הימין 15943
התשובה לכל שאלותיך היא "הבולשביקים של בן גוריון, לפני חמישים שנה". מה הקשר למה שקורה היום?

ועכשיו, כמה שאלות משלי:

1. מי ירה ראשון על חיילי צה"ל בפרשת אלטלנה?

2. מי השליך רימון על בן גוריון וגולדה, בשנות החמישים (בפוצעו את גולדה)?

3. מי ניסה לפוצץ את משרד החוץ, ושנים לאחר מכן מונה ליו"ר הכנסת?

4. מי דקר את ח"כ מאיר וילנר?

5. מי רצח את אמיל גרינצוויג? איזה שר משפטים לעתיד שיסה את מפגיני הימין?

6. מי אמר ש"שלום עכשיו ממומנת על ידי הסי.איי.איי"?

7. איזה מועמד לראשות הממשלה צעק "התקשורת היא אש"פ"?

8. איזה מועמד לראשות הממשלה אמר "כשנעלה מהתעלה, כדאי שבממשלה יחבשו קסדות"?

9. מי רצח את ראש ממשלת ישראל, יצחק רבין?

10. מי רצח את ארלוזרוב? הרציחה הייתה אישית; הרוצח שאל את ארלוזרוב האם הוא ארלוזרוב, ואז ירה בו. הוא השתמש באקדח בעל תחמושת יחודית, כזו שנמצאה גם אצל איש ברית הבריונים, אברהם סטבסקי (שהורשע ברצח, ערער, וערעורו התקבל). לרצח קדם מסע שיסוי מצד ברית הבריונים כלפי ארלוזרוב. מי רצח את ארלוזרוב? האם הטענה שהוא נרצח על ידי קנאי ימני היא אכן "ציד מכשפות" ו"עלילת דם"? להזכירך, ציד מכשפות מדבר על אירוע שלא קרה, סכנה שאינה קיימת; כאן בוצע רצח. מי היה הרוצח?

11. מי ניסה להרוג את ראש הממשלה לשעבר פרס באמצעות פצצה (שלא התפוצצה) בשעה שנאם בבית כנסת?

12. מי ניסה לדרדר את מכוניתו של השר שריד לתהום?

13. חניכי איזו תנועת נוער פרצו בריקודים כשנודע להם על רצח רבין?

לתשובתך אמתין.
גם בן-גוריון נפצע מאותו רימון 15945
רצחנות הימין 15948
12. מכיוון שיצא לי בצבא לפקד על חייל חביב ש"ניסה לדרדר את יוסי שריד לתהום" ויצא לנו לצחוק קצת על זו הסוגיה, רק אבהיר לקוראים שאותם התנהגותם של אותם נערים כללה _חסימה_ של הרכב של הנ"ל ולא _הדיפה_ ובכל מקרה כלל לא היתה שם תהום. המעשה כולו היה בחלק המישורי של כביש י-ם וארך בערך 15 שניות אלא שיוסי שריד בתבונתו הפוליטית כי רבה, עט על המעשה ועשה ממנו צימס.

כאחד שהיה פעיל בכמה מערכות בחירות ופעיליות פוליטיות, אני יכול להעיד ש"נוער מרץ" היא התנועה החוקית האלימה ביותר שקיימת בארץ. אני אישית הותקפתי על ידי חוליה שכזו בשדות המושב בני-דרום בבחירות 96, ושניים מחברי אושפזו במצב בינוני בבית חולים בבחירות 99 לאחר שהותקפו על ידי הנ"ל. מקרים שכמובן לא מגיעים לתקשורת.
רצחנות הימין 15976
רוני מילוא השמאלני טען ששלום עכשיו ממומנת ע"י הCIA.
אני לא יודע אם זה היה נכון - מה שבטוח נכון, היא ממומנת ע"י האיחוד האירופי.
מי לא? 15978
רוני מילוא? שמאלני?
רצחנות הימין 15983
רוני מילוא איננו איש שמאל, ומעולם לא היה איש שמאל. היו לו זמנים שבהם היה איש ימין טורפני, אם כי אני בספק אם הוא רוצה שיזכירו לו אותם.

אגב, מה המקורות שלך לגבי המימון של האיחוד האירופי לשלום עכשיו?
מימון ש''ע 16176
מימון שלום עכשיו ע"י האיחוד האירופי? כמעט נכון.

הממנים של שלום עכשיו הם תורמים ממדינות האיחוד האירופי, שבאופן כללי מזוהים עם הזרם המרכזי במדינות אלה.
רצחנות הימין 16188
פורסם בשבוע האחרון בעיתון ''הארץ'', שלום עכשיו אישרו את הידיעה.
רצחנות הימין 16018
היו מדוגמאותיו של שי כהן עניינים שעליהם עוד אפשר להתווכח (מי עושה דה-לגטימציה, מי מפר את חוק הבחירות).
דוגמאותיך שרירות, בהירות ומהימנות, גם ללא הזדקקות לרצח ארלוזורוב אשר הוא בתחום השנוי במחלוקת (ציבורית, אך לא משפטית).
יומרנות הימין 15981
הרשימה שלך אינה מרשימה, כיוון שבאם נביא לפניך את מעשי הימין גם לא ייראו שורותיכם חלקות ונקיות. אך לא בכך העניין.
הבעיה הגדולה ביותר של הימין היא העובדה שהוא נוטה לראות בערביי ישראל גוף מאוחד, בלא שם ופנים, ללא זהות, אשר ניתן לחסל שורה מבתיו על ילדים,נשים וזקנים, לשם הרתעה ותגובה. עצם אופן המחשבה הזה הוא הבעייתי.
יומרנות הימין 16005
ככה נהוג לראות אוייב. זו הסיבה המוצהרת שבמערכות שליטה ובקרה בצה''ל האוייב מיוצג ע''י נקודות צבעוניות, ולא דמויות של חיילים או טנקים - לחסוך מהמפקדים דילמות מיותרות.
מבט מעבר 16088
ארצה להסב את תשומת לב הקוראים למשהו מעניין:
כותב המאמר לא טרח להסביר מה יש לעשות לדרוזים ולבדויים, למרות שהם ממלאים אם כל חובותיהם לחברה לפי תפיסתו, אך לא מקבלים את כל הזכויות להם הם זכאים.
כותב המאמר לא טרח להסביר כיצד הייתה עדיפה המשך הלחימה והנפילה בלבנון על פני מלחמה עתידית היפוטתית. הוא גם לא טרח להמשיך ולהסביר כי הוא כן רוחש כואב לעם כבוש, וכי אין בכוונתו לפתוח מלחמה איזורית כוללת.
במקום להכחיש את הרושם שנוצר, בחר כותב המאמר לשוב ולתקוף את השמאל בשצף קצף על עניינים שאינם רלוונטים להיום.
ואח"כ הוא עוד אומר שכל מטרת השמאל היא לנגח את היריב ולעשות לו דה לגיטימיזציה.
אקווה לקבל תגובה _מלאה_ מכותב המאמר, שכן תגובה תהיה עדיפה על הסכמה שבשתיקה עם מה שכתבתי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים