דבר המתכנת 16
ראשית, הרשו לי להציג את עצמי: אני ה"אשם" במרבית הצדדים הטכניים של המערכת. "אשמים" אחרים יוכלו להציג את עצמם בהמשך, אם ירצו בכך.

המערכת ללא ספק מושפעת מ"סלשדוט", אתר שאני מנוי על קוראיו הקבועים. עם זאת, היא ייחודית בשל תמיכתה בעברית – משימה לא טריוויאלית, כפי שכל מפתח אתרים ישראלי יודע. פיתוח אתר דומה באנגלית היא משימה בסיסית יחסית כיום - הורד את הקבצים מ"סלשדוט" ושנה את קבצי הקונפיגורציה. מערכת זו, לעומת זאת, נכתבה מאפס בשל הצורך בתמיכה מובנית בעברית, ולא פחות מכך בשל רצוננו להוסיף מספר אפשרויות מיוחדות בהמשך הדרך.

המערכת תמשיך ותשתפר עם הזמן. חלק מהחידושים לא יפתיעו את קוראי "סלשדוט" ואתרים דומים. חידושים אחרים יהיו, כך אני מקווה, מקוריים. כבר כעת, הצגת תגובות שנכתבו ע"י חברי המערכת בצבע שונה – ממש כמו תגובה זו – היא חידוש, למיטב ידיעתי. גישה זו נועדה גם למנוע התחזויות וגם כדי להדגיש את תשובות הכותבים לפניות הקוראים.

ידוע לי כי ישנן מספר מערכות דיון בעברית על הרשת. עם זאת, אף אחת מהן (למיטב ידיעתי) לא עובדת בשיטה של הצגת כל התגובות במסך אחד. מתוך נסיון לסחוט מהקוראים כמה שיותר צפיה בפרסומות, כל תגובה מפורסמת בעמוד משלה, מה שהופך מערכות אלו (לתפיסתי, ולתפיסת חברי לפיתוח האתר) לבלתי שמישות. כן, גם "האייל הקורא", אם יצליח, יתפרנס כנראה ממכירת פרסומות; אולם אין זו סיבה מספקת להציק לקוראים.

רוב מלדה וחבריו לפיתוח "סלשדוט" הובילו לדעתי למהפכה של ממש בעיתונות העולמית, מהפכה שתוך שנים ספורות תשנה את פני העיתונות האלקטרונית ללא היכר. אנו במערכת "האייל הקורא" מעוניינים לתרום את תרומתינו (הצנועה מאד) להפצת הבשורה באתרים עבריים.
דבר המתכנת re: 24
אין ספק שכל אחד רוצה לעשות עבודה קלה, אבל אין שום פסול לעשות עבודה קלה כאשר היא משרתת צורך של אנשים אחרים, ובעל העבודה לא מתנגד לכך. כל הכבוד לאנשי הצוות הטכני, ואם המתכנת העתיק דברים מסויימים כדי לעזור לנו, בסופו של דבר, אני מברך אותו בברכת כל המרבה הרי זה משובח.
דבר המתכנת 35
האם מתוכנן מתישהו פירסום פומבי של הקוד המבריק או חלק ממנו?
והאם יש דרך להעלות מאמרים או תגובות כקבצי טקסט? אם כל הכבוד להיפוך הסוגריים ולעימוד המצויין, לא בדיוק נוח לכתוב עברית בתיבות הטקסט המבאסות האלו.

אה, כן, למה צבע הרקע שלי חום כשאני כותב את התגובה וסגול כשלא? צריכה להיות אחידות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים