קוצו של יוד? 160090
עד כה התקשורת כמעט התעלמה מהידיעה על מפעיל של יחידת מתאבדים מתוך המוקטעה, והיא זכתה לטיפול המאפיין עוד ידיעה שגרתית על סיכול פיגוע, למרות שיש בה מאפיינים ייחודיים, שנוגעים במישרין לשאלת כיבוד הסכם "מפת הדרכים" ע"י הפלסטינים.

הפלסטינים מכחישים שהם קיבלו דרישה (עוד ביום שישי) לעצור את קמאל רנאם המסתתר במוקטעה: הם משקרים או השב"כ משקר? זה לא צריך לעניין את התקשורת? ועכשיו כשהפלסטינים יודעים לבטח שרנאם מבוקש, מה הם עושים בעניין? מה ישראל עושה בעניין? שכן, לא מדובר בעניין קל ערך.

אם השב"כ פרסם ידיעה כוזבת, הדבר גרוע מאוד. אם השב"כ פרסם ידיעה אמיתית, זה לא פחות גרוע, מדובר בהפרה בוטה של "מפת הדרכים".

לפני שבועות ספורים כשהתקבלה ההחלטה בממשלה להסכים לתכנית מפת הדרכים דומה היה שישראל למדה את לקח אוסלו ותקפיד על כיבוד ההסכם בידי הפלסטינים. שר הביטחון,
שאול מופז הדגיש כי יש לדקדק בקלה כבחמורה: "עמדתי לגבי מפת הדרכים לא השתנתה. המפה בניסוח הנוכחי רעה לישראל, אך החלטתי להצביע בעד בעקבות ההודעה של ארה"ב כי יתייחסו להערות הישראליות בשלב היישום. אם נעמוד על קוצו של יוד בנושאים הביטחוניים אנחנו יכולים להגיע כאן להישג לא מבוטל שלא היה כמוהו קודם לכן."
ובכן, העניין של מפעיל מתאבדים מתוך המוקטעה אינו קוצו קוצו של יוד, זו הפרה של הסעיף הראשון של הפרק הבטחוני הנוגע לשלב הראשון של "מפת הדרכים":
Palestinians declare an unequivocal end to violence and terrorism and undertake visible efforts on the ground to arrest, disrupt, and restrain individuals and groups conducting and planning violent attacks on Israelis anywhere.
http://www.google.co.il/search?q=cache:9eBZqAPlCnsJ:...
לפי "המפה" אפוא הייתה צריכה ממשלת אבו מאזן לכל הפחות לעצור את רנאם לחקירה - אבל בינתיים, "שום כלום".

בינתיים גם לא שמעתי התייחסות של אף שר משרי ממשלת ישראל לעניין מפעיל הטרוריסטים שבמוקטעה (אם מישהו מהאיילים שמע, שיפרסם כאן, בבקשה). ואולי הם מותשים מדי מהדיונים הארוכים בשאלה כמה אסירים יש לשחרר? האם התזה שיש לחזק את מעמדו של אבו מאזן קיבלה עדיפות על פני העקרון של עמידה על קוצו של יוד בכל הנוגע לכיבוד "מפת הדרכים" ע"י הפלסטינים?
קוצו של יוד? 160095
גם התייחסות התקשורת עצמה היא מעניינת. בעוד שכותרת הידיעה כאן, הלקוחה מהידיעה מ"הארץ" מדברת על "תיכנן" - לשון *עבר* הרי שקריאת גוף הידיעה כאן וב"הארץ" מעלה, כי ככל הנראה מדובר בכוונה ובתיכנון שלא הסתיימו. קריאת הידיעה ב- YNET אכן מאששת זאת. כך למשל אומרת הכותרת: "חוליית פתח במוקטעה *מתכננת* פיגוע במועדון במרכז".

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים