אין חדש תחת השמש 160193
ערפאת מרכז תחת כנפיו את כל הפעילות הפלשתינית על כל פניה: ללא תמיכתו, כמו שמסרו הפלשתינים (וזה להערכתי נכון), לא הייתה הודנה, הוא זה שמחזיק את ידיו על ברז הטרור ושולט בטפטופו, וגם אבו מאזן שהוא שליחו הרשמי הוא גם שליחו מעשית.
ישן מפני חדש תוציאו? 160195
לא הבנתי את הסיפא של דבריך. אתה יכול לפרט ולהביא דוגמאות?
ישן מפני חדש תוציאו? 160250
הרישא של דבריי מסביר את הסיפא, ואין מקום לדוגמאות.
כל התהליך שעובר עלינו כעת דומה לתהליך אוסלו שאותו הוביל ערפאת, ואבו מאזן הוא דמות וירטואלית שדרושה כדי לרצות את האמריקאים ואת כל אלה בתוכנו שטומנים ראשם בחול.
בדיוק כשם שאת פרוק החמס מנשקו וה''מלחמה בטרור'' שהוטלו על אבו מאזן הצליחו הפלשתינים להפוך לוירטואליים.
ישן מפני חדש תוציאו? 160278
לצערי עלי להסכים עמך הפעם.
מאז פסגת עקבה והאירועים שבאו מספר ימים לאחר מכן התרוקן התהליך מתכנו.
יותר מכך , ישראל מצאה עצמה נגררת לתוך מהלך שבו אין לה שליטה מינמלית על הדינמיקה.
כבר זמן רב שאיש לא מדבר על הגעה להסדר או אפילו יישום מפת הדרכים במתכונתה המקורית. רוב מוחלט של הפעולות הנכפות על ישראל מובאות כפעולות להצלת אבו-מאזן, מעבר לכך עצימת העיניים מהמחדלים הפלשתינאים מתקבלת כבר כדבר מובן מאליו שוב תחת אותה כותרת - אבו מאזן במצב רגיש ולכן הוא לא יכול.

ראשי משרד החוץ ומשרד רה''מ לדעתי שותפים לאחד המחדלים המשמעותיים שידענו. ההסטה של המדיניות שנקבעה ע''י הממשלה ע''י ספין הנקרא ''מבצע שלום אבו-מאזן'' היא עלבון לדמוקרטיה הישראלית.
שחרור האסירים הוא עלבון צורב לכל מי שנפגע על ידם ויריקה בפרצופו של כל מי שיפגע על ידם. לא שאני חושב שלנצח צריך לשכן אותם בבתי סוהר ע''ח משלם המיסים אלא ששחרורם תחת לחץ המתפרש כתבוסה מדינית הוא גורם אשר לבטח לא יגרום להם לכבד (שוב) את ההצהרה להמנע מפעילות טרור עליה הם חותמים עם שחרורם.
וגם אצלנו אין חדש 160197
למרות שאין שום צורת הסדר סביר שנראה לעין שיכול להיות מקובל על שני הצדדים, כולנו מצפים לאיזה שהוא נס שתביא בכנפיה מפת הדרכים, ומאמצים לעצמנו מדיניות של הליכה על קצות האצבעות (כדי לא לטרפד את ה''שלום'', וכדי שנוצותיו של אבו מאזן ימשיכו לפרוח).

בדיוק כמו באוסלו.

וככל שהמצב הזה יימשך כך תעצים הבומבה שנחטוף על הראש בבוא העת.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים