גם בארה''ב היתה ספרות כזו. 160222
סטלגים אמריקניים 163938
הספר המוזכר של רוברט פארפרי "זהו עולם של גברים" הוא ככל הנראה המקבילה אמריקנית של הספר שלי "מטרזן ועד זבנג" ועוסק בתרבות "הפאלפ" האמריקנית של שנות החמישים ושהודות למחקר שלי התברר שהייתה לה השפעה נרחבת יותר על ישראל ממה שנהוג היה לחשוב. גם בסטלגים וגם בז'אנרים אחרים .
ביקורות נוספות על הספר שהוא ככל הנראה ראשון מסוגו גם באנגלית ( ויצא לאור רק לפני מספר חודשים) יש כאן :
וכאן :
ופה
ודוגמאות של תמונות ( כן, כן המקורות של התמונות הישראליות )
אדם פארפרי העורך הוא כנראה דמות צבעונית ביותר בפני עצמה חוקר של קונספירציות ותיאוריות אפוקליפטיות שונות ועסק גם ב"חקר" רצח רבין , מין בארי חמיש אמריקני כזה, כנראה שאנשים דומים עוסקים בדברים דומים :
הוא מספר שהוא היגיע לרעיון של הספר בעקבות ה-‏11 בספטמבר שאז נוצר מחדש העניין בנבלים בנוסח אלה של המגזינים משנות החמישים . ראו:
סטלגים אמריקניים 186654
עמיתי חוקר הסטאלאגים ו"תרבות האפוקליפסה " האמריקנית והעולמית אדם פרפרי הוא אחת הדמויות היותר בולטות כיום בסצינת התרבות האלתרנטיבית בארה"ב . הוא הוגדר כשילוב של "הפילוסוף הגל " תסריטאי הטלבוויזיה ( יוצתר סדרת האימה הידועה "תחום הדימדומים ") ואיש הקרקס בארנום". הוא עוסק הן בחקר תרבות פופולארית אמריקנית והן בחקר תופעות המאיימות על שלום העולם כמו המיליציות בארה"ב ( שהוא הראשון שדן בהן בפירוט בתקשורת האמריקנית ) והסכנה של הפאונדמנטליזם המוסלמי ומטורפי הר הבית למיניהם.
ראיון עם פרפרי שבו הוא מספר על חייו :
ועל ספרו החדש

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים