תגובה אישית: צהוב ביד בוטחת 16075
הצבעתי בפתק צהוב ולא רעדה לי היד כלל ועיקר. יצאתי מהקלפי בלב קל ושלם, איך זה יכול להיות לנוכח המצב?:
א. דעתי התגבשה לא אתמול ולא שלשום אלא לאורך 4 החודשים האחרונים. היה לי ברור שמדיניות ברק שגויה (וטרחתי להסביר זאת בהרבה תגובות באייל). לשרון בוודאי שלא יכולתי להצביע, כדי שזה יקרה צריך היה להשתיל לי זכרון חדש בנוסח Total Recall. מי שדעתו מגובשת ידו אינו רועדת, רוטטים רק אלה שדוגלים בשיטה של "עדיין לא החלטתי, אחליט ברגע האחרון כשאעמוד מאחורי הפרגוד."
ב. שוכנעתי שלהצבעה בפתק צהוב יהיה הד גם לאחר הבחירות (ולכן טרחתי להגיע לקלפי). המחאה הצהובה תשמע. אגב, בקלפי שלי היו מוכנים המון פתקים צהובים, יותר מאשר פתקים עם שמות המועמדים, מישהו טרח לעודד את ההצבעה הצהובה?
ג. זכרתי את מה שאמר אתמול יוסי בנאי: החיים בארץ אינם טרגדיה יוונית אלא קומדיה שחורה. ובקומדיות שחורות היד אינה רועדת.
תגובה אישית: צהוב ביד בוטחת 16093
שלום לך,
מעניין למקרא דבריך:

יהיו מגרעותים של שרון והליכוד אשר יהיו (והן רבות מספור למרבה הצער), הרגע ההיסטורי שברק ניתב אליו זימן לזבוטינסקאים את תפקידם ההיסטורי: "קבלנים לבנית קיר הברזל"

הייתי בטוח שתבחר "שרון".

אגב, דברים אלה נכתבים לאחר פרסום התוצאות. נראה שהיה די בפתק הלבן שלך . . .
תגובה אישית: צהוב ביד בוטחת 16121
כשאבי הגיע לקלפי, הסתבר שאיזה פושע ממחנה ברק עשה תרגיל: הוא שם בערימת הפתקים הלבנים פתקי "ברק", כשפניהם כלפי מטה, בתקווה שאדם שלא יבחן את הפתק, יצביע למעשה בעד ברק, ולא ישים פתק לבן.

היו לי ספקות, כשבאתי להצביע, אותם ספקות שדובי דיבר עליהם. האימרה של עמוס עוז אודות ה"בוגדים" המצביעים בפתק לבן סילקה את הספקות הללו, יחד עם חלק גדול מהערכתי לאיש.
תגובה אישית: צהוב ביד בוטחת 16207
אכן, מעשה הונאה זוטא. אבל אדם אשר לא בודק את פתק ההצבעה שלו בשבע עיניים הוא אדם שלא אכפת לו מספיק מכשרות קולו. הרי מספיק שרבוט קטן בצד כדי לפסול את הפתק.
בשם התמימים 16215
רוב העם מורכב למעשה מאנשים שקל לשחק בקולות שלהם, לא כולם מודעים לשיטות הארסיות שיש למביני העניין. כל הקשישים, כל העולים החדשים, כל אלה שלא ממש צפו בלהט בהסברים בערוץ אחד, כל אלה שאין להם טלויזיה, כל האזרחים שלא נושמים פוליטיקה אלא פעם ב(ארבע שנים,עקרונית..) הולכים לקלפי ומבצעים את חובתם- לא היית מניח שמתוך אי אכפתיות הם מטריחים עצמם לקלפי, ויקבלו בהבנה אם יפסלו להם את הקול,נכון?
אל תפטור את הרמאים על גב התמימים.
בשם התמימים 16218
המלה ''אבל'' בתגובתי לא הובנה כהלכה. אני האחרון שאפטור רמאים על גב התמימים. רק ציינתי שבהתחשב באוכלוסיית מדינתנו, האמונה על הקומבינה והשקר, חובה על המצביע להיות עירני. אכן, הקורבנות הקלים ביותר הם הקשישים, העולים החדשים, וכן הלאה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים